Bitna pobeda "Vučice"

ROMA NAPUNILA MREŽU MILINKOVIĆ-SAVIĆA DO VRHA: "Vučica" pobedila protiv dva Srbina i stigla Juve!

Dobio je Srbin šansu na golu, ali je nije iskoristio.

Marko Đampaolo imao je plan kako da prekine niz poraza Torina, pa je prvi put ove sezone među stative poslao Vanju Milinković-Savića umesto standardnog Salvatorea Sirigua.

Srpski golman je trebalo da sačuva mrežu na gostovanju Romi, ali kada ekipa ostane bez igrača u prvih 15 minuta jasno je da je to praktično nemoguća misija.

Pogodio je Torino prečku,pa i mrežu, imao nekoliko opasnih šuteva, ali tek nakon što je Milinković-Savić tri puta izvadio loptu iz svog gola.

Milinković-Savić je imao nekoliko solidnih odbrana u porazu od Rome 3:1 nakon kog se "vučica" bodovno izjednačila sa Juventusom na deobi trećeg mesta.

Kompletna ekipa Torina brzo je položila oružje posle crvenog kartona Singa već u 14. minutu. I pre toga mlađi od braće Milinković-Savić bio je na iskušenjima, imao je i sreće u 11. minutu kada je Perez promašio sa šest metara, a u 19. minutu odbranio je pokušaj Mkitarijana.

Ono što jermenski veznjak nije tada uspeo, jeste u 27. minutu pogotkom za vođstvo Rome. Za novi gol "vučice" pre isteka poluvremena pobrinuo se Džordan Veretu sa bele tačke.

U razmaku od devet minuta u drugom poluvremenu videli smo prečku, pogodak Rome i gol Torina. Milinković-Savić ništa nije mogao kod gola Pelegrinija, a Beloti je na drugoj strani imao malo sreće da iz velike gužve postigne utešni gol za Torino – 3:1.

Dok se Roma penje ka vrhu Torino se posle četvrtog poraza u poslednjih šest utakmica nalazi na samom dnu, zajedno sa Krotoneom.