Stao je!

TERZIĆ VODI BORUSIJU KA VRHU: Uspeo je da probudi Sanča, još se čeka Holand!

Još jedna pobeda Borusije i nada da mogu da se uključe u borbu za titulu.

Više od mesec dana čekala je Borusija Dortmund povratak Erlinga Brauta Holanda na teren, a kada se to desilo ipak je morala da se osloni na druge igrače kako bi stigla do tri boda.

“Milioneri” su produžili niz pobeda u duelima sa Volfsburgom na pet uzastopnih, odnosno deset u poslednjih 11 mečeva, ali ne zahvaljujući napadu, već odbrani!

Borusija je sačuvala svoju mrežu, a štoper Manuel Akanđi načeo je “vukove” golom nakon kornera u 66. minutu, da bi Džejdon Sančo pogodio u sudijskoj nadoknadi za 2:0, za svoj prvi ovosezonski gol u Bundesligi.

Holand jeste imao nekoliko šansi i polušansi, ali Koen Kastils i njegova odbrana svaki put su izašli kao pobednici pa je Norvežanin pred kraj meča bio prilično nervozan, o čemu govori i žuti karton zbog bespotrebnog napucavanja lopte.

Trener Borusije Edin Terzić shvatio je da ne je bolje da izvadi indisponiranog Norvežanina, a njegova ekipa u preostalih deset minuta bila je više posvećena odbrani svog gola nego napadu.

Ekipa Volfsburga koja je u uvodu meča pogodila stativu i propustila priliku da povede u samom finišu promašila je nekoliko dobrih prilika, od kojih treba izdvojiti onu Veghorsta koji je na nekih sedam, osam metara promašio celu loptu. I onda klasična kazna.

U prvom minutu sudijske nadoknade nakon što se odbranila sevnula je kontra Borusije, a Džejdon Sančo je nakon asistencije za Akanđija postigao i pogodak za konačnih 2:0.