"Peckanje"

PSŽ OSVOJIO TROFEJ, RADONJIĆEV TRENER IH "PECNUO": Pogledajte ih, kao da su uzeli Ligu šampiona!

Tradicija je nastavljena, PSŽ je ponovo trijumfovao u Superkupu Francuske.

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su večeras osmi put u nizu Superkup Francuske, nakon što su u Lansu pobedili ekipu Olimpik Marseja sa 2:1 u finalu Superkupa za 2020. godinu.

Parižani su poveli golom Maura Ikardija u 39. minutu meča, dok je drugi gol za PSŽ postigao Nejmar u 85. minutu sa "bele tačke".

Konačan ishod na meču je postavio Dimitri Paje golom u 89. minutu.

Ovo je prvi trofej za novog trenera PSŽ-a, Argentinca Maurisija Poketina koji je 2. januara ove godine imenovan za novog trenera ekipe iz Pariza. Pehar "Trofej šampiona" u Francuskoj je nagrada u tradicionalnom nacionalnom Superkupu, u kojem igraju šampion i osvajač Kupa.

Sa druge strane, srpski internacionalac Nemanja Radonjić bio je starter u ekipi Olimpika i zamenjen je u 56. minutu, kada je umesto njega ušao napadač Dario Benedeto.

Posle utakmice, trener Marseja Andre Viljas Boas "pecnuo" je Parižane zbog njihove burne proslave pobede.

"Najveća čast koju je PSŽ mogao da nam pruži bilo je to što su slavili ovu pobedu kao da su osvojili Ligu šampiona"