CENTARFOR IZ PRIZRENA JE HEROJ LACIJA: Trzaj glavom, gol i DERBI je zakazan!

Pogodio je stativu, pa mrežu! Biće spektakl sledeće nedelje

Izvor: Profimedia/Federico Proietti/DPPI

Posle drame na Olimpiku, poznati su svi parovi četvrtfinala Kupa Italije!

Lacio je pobedio Parmu 2:1 golom Vedata Murićija u 90. minutu, čime je centarfor iz Prizrena (26 godina) postigao prvi gol za Rimljane baš za prolaz u narednu rundu.

A tamo lacijale čeka Atalanta, u derbiju te runde!

Četvrtfinala će biti odigrana sledećeg četvrtka, a zanimljivo je da će Lacio i Atalanta igrati dva puta u nekoliko dana, jer će se sresti i 31. januara u meču Serije A. I obe utakmice biće odigrane u Bergamu.

Uspeh Lacija u tim mečevima i te kako će zavisit od nastupa srpskog asa Sergeja Milinković-Savića, koji je večeras igrao 60 minuta, sve dok ga nije zamenio Hoakin Koreja.

Prvi gol za Lacio postigao je Marko Parolo u 23. minutu, potom je Parma izjednačila pogotkom Valentina Mihaila u 83, a onda je reprezentativac samoproglašenog "Kosova" u 91. minutu šutirao glavom, pogodio stativu, a lopta se odbila o golmana gostiju Simonea Kolombija i ušla u gol.

Tako je Lacio nastavio borbu za trofej takmičenja u kojem je u prošloj deceniji imao velikog uspeha, jer je trijumfovao 2019, 2017, 2015. i 2013. godine.

Parovi četvrtfinala Kupa Italije, Atalanta – Lacio, Napoli – Specija, Inter – Milan, Juventus – SPAL.