PROBLEMI!

KATASTROFA ZA MILAN PRED ZVEZDU: Ubedljiv poraz, pad forme i ČETVORICA povređenih igrača!

Atalanta na San Siru savladala Milan, a poraz nije jedini problem za tim Stefana Piolija.

Taman kada ozbiljnije odmaknu Juventusu fudbaleri Intera i Milana naprave "glupost" kojom ponovo vrate nadu "Stare dame" u odbranu šampionske titule. Tako je bilo i ovog vikenda.

Inter se mučio sa Udinezeom i na kraju remizirao 0:0, a još gore je prošao Milan koji je još jednom pokazao da bi ga loše igre u derbijima mogli stajati Skudeta.

Nakon Juventusa sva tri boda na San Siru uzela je i Atalanta koja je u subotu slavila 3:0 zahvaljujući Josipu Iličiću, Duvanu Zapati i Kristijanu Romeru.

To nije bio kraj mukama "rosonera". Povreda Gabije i suspenzija Romanjolija značila je da je šansu na mestu štopera dobio Pjer Kalulu. A mladi Francuz ne samo da je skrivio prvi gol, već se u nastavku teško povredio!

Josip Iličić iz penala i Zapata u finišu su doneli veliku pobedu Atalanti, a Milan je sada u sve težoj poziciji. Ne samo da su izgubili dva meča, već im se gomilaju povređeni igrači.

Osim Kalulua i Gabije, van terena su najbolji kreativci tima. Hakan Čalhanoglu zbog virusa korona, a Ismael Benanser zbog povrede. I tako, dok se bliže mečevi sa Crvenom zvezdom u Ligi Evrope, Milan pada u formi i ostaje bez sve većeg broja igrača. A sve to najviše odgovara Juventusu, koji se polako "prikrada" prvom mestu na tabeli.

U ranijem terminu Specija je sa "uklete“ 13. pozicije još jednom pokazala da zna da pomrsi račune, dva puta je vraćala u egal protiv Rome, da bi poklekla na Olimpiku u sudijskoj nadoknadi.

Činilo se da će gosti šokirati "vučicu" pošto je Verde izjednačio u 90. minutu, međutim, Pelegrini je u drugom minutu sudijske nadoknade doneo Romi pobedu 4:3. Ujedno spasio je i Paula Fonseku gotovo sigurnog otkaza.