Problemi...

DORTMUNDU ''BEŽI'' LIGA ŠAMPIONA: Terzić bi mogao da dobije otkaz!

Autori Goran Arbutina Dušan Ninković

Borusija doživjela poraz od redovne „mušterije“ i pala na šesto mjesto na tabeli!

Čelnici Borusije Dortmund mogli bi da ponovo razmisle da li je Edin Terzić pravo rešenje za klupu "milionera".

Nakon smene Favra delovalo je da je mladi trener bosanskih korena sa tri pobede u prva četiri meča trznuo ekipu, ali je Borusija ponovo krenula sa lošim rezultatima, koje je samo nakratko prekinula pobeda nad Augzburgom prošlog vikenda!

Frajburg - Borusija Dortmund 2:1 (0:0)

A onda novi poraz i to od ekipe koja je poslednji put pobedila Dortmund prije skoro 11 godina, preciznije još u maju 2010. godine.

Frajburg je sa 2:0 savladao Borusiju i nakon 16 poraza i tri remija konačno upisao trijumf koji ostavlja „milionere“ na šestom mestu!

Iako je četvrtoplasirani Bajer Leverkuzen posle današnje pobede 4:2 nad Štutgartom daleko samo tri boda petoplasirani Ajntraht sa 33 boda ima utakmicu manje, kao i Borusija Menhengladbah, koja bi trijumfom nad Kelnom mogla da preskoči imenjakinju i odmakne joj tri boda.

Borusiju Dortmund je skupo koštalo loše otvaranje drugog poluvremena kada su u razmaku od samo tri minuta primili dva gola preko Jeonga i Šmida, pa su morali da ''vijaju'' rezultat u preostalih pola sata. Rezervista Mukoko smanjio je petnaestak minuta pre kraja, ali još jednom zakazao je Erling Braut Holand, upisao je „samo“ asistenciju što nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da izbegne poraz.

Da stvar bude gora po Borusiju, osim Bajera iz Leverkuzena pobede su upisale i preostale dve ekipe iz vrha, Lajpcig je sa minimalnih 3:0 savladao Šalke, dok je Volfsburg sa rutinskih 2:0 protiv Augzburga u gostima produžio niz pobeda na tri i upravo to je mesto na kojem se "vukovi“ nalaze posle 20 kola.