JUNAJTED PROMAŠIO SVE, DAVLJENIK MU ODNEO BOD: Opet kiks, "đavoli" pogurali Siti ka tituli, brdo promašaja i VAR srpdnja

Autor Pavle Knežević

Ponovo bez pobede za Mančester junajted

Mančester junajted je ponovo razočarao, ovog puta osvojenim samo bodom protiv "davljenika" Vest Bromviča.

VBA je poveo već posle 80 sekundi, Junajted je izjednačio do poluvremena, a takav rezultat je ostao do kraja:

VBA - Manjčester junajted 1:1
/Dijanj 2 - Fernandeš 45/

Junajted je tako pogurao Siti ka tituli, jer ima 46 bodova, sedam manje od svog gradskog rivala, ali i meč više. Lester je treći, sa istim brojem bodova kao i "đavoli".

Ovo je Mančesteru bio drugi uzastopni remi, a u prvenstvu sada imaju samo jednu pobedu u poslednjih pet mečeva.

Rivali su igrali dobar meč, a posebno je bilo zanimljivo drugo poluvreme. VBA je u 54. minutu imao dobru šansu, ali je Materu Pereira je za vrlo malo promašio. Junajted je takođe imao dobru šansu, ali je golman odbranio Brunov šut.

U 63. minutu je pokazan penal, kada je Semi Adžaji srušio Harija Megvajera, ali je sudija pregledao VAR snimak, a onda odlučio da nema osnova za penal. Zanimljivo je da je delovalo da je kapiten Junajteda u ofsajdu, ali to nije pregledano VAR-om.

Junajted je nastavio da pritiska, dobre prilike su imali Mejson Grinvud i Skot Mektominej, ali je golman Sem Džonston bio precizan u prvom slučaju, a u drugom je defanzivac izbacio odbitak sa gol-linije.

VBA je u 78. minutu imao još jednu šansu, posle greške Megvajera, ali je David De Hea bio priseban.

Ovo je veliki bod za "vrećice", ali i dalje ima čak 12 bodova manje od Njukasla, prvog "iznad crte".

U prvoj današnjoj utakmici, Vulvsi su pobedili u gostima Sautempton 2:1 i tako mu naneo peti uzastopni poraz.