ZVEZDIN HEROJ - MILAN PAVKOV: Spasitelj protiv Milana u 93, remi crveno-belih sa desetoricom!

Potpuno ludilo na kraju meča, Milan Pavkov je pogodio za remi u nadoknadi vremena!

Izvor: Kurir/Nemanja Nikolić

Zvezda je izvukla remi protiv Milana i to u 93. minutu!

Milan Pavkov je ponovo bio heroj crveno-belih, kao protiv Liverpula, a sada je u nadoknadi vremena pogodio za izjednačenje! Zvezda je ostala sa desetoricom u poslednjih dvadesetak minuta i imala je gol zaostatka (2:1), ali je hrabra igra poništila sve greške iz odbrane.

Radovan Pankov je skrivio penal i postigao autogol, ali su gol Gelora Kange sa "kreča" i sjajno snalaženje Milana Pavkova na kraju doneli remi.

ZVEZDA - MILAN 2:2 (0:1)

"Rosoneri" su već u prvih 12 minuta postigli dva gola, nakon grešaka Kange i Borjana, pogađali su Kastiljeho i Ernandez, međutim na strani Zvezde bila je VAR tehnologija koja je u obe situacije utvrdila nepravilnosti.

Prvo je Kastiljeho bio u ofsajdu, dok je u slučaju Ernandeza problem bilo igranje rukom, a takav vid olakšanja dao je krila igračima Zvezde.

Pojačali su napade, lepo je igrao Ivanić i pretio je Donarumi, međutim jedno klizanje Petrovića u 42. minutu na sredini terena pokrenulo je seriju grešaka. Milan je očas posla stigao u šansu, a zbunjeni Pankov je savladao svog golmana Borjana.

Pozitivna vest za Stankovića je što njegovi igrači nisu klonuli duhom, došli su do izjednačenja u 52. preko Kange, pošto je rukom igrao Romanjoli, ali radost nije dugo potrajala.

Već u 61. novu glupost napravio je Pankov skrivivši penal nad Teom Ernandezom, a VAR tehnologija nije pomogla. Isti fudbaler pogodio je sa kreča i smirio "rosonere".

Bila je ofanzivna i hrabra Zvezda, ali je u finišu morala da igra sa desetoricom. Milan Rodić je neoprezno zaradio crveni karton, ali ni to nije poremetilo crveno-bele. Napali su i pogodili posle kornera u poslednjem trenutku meča i ostavili tako nadu za revanš.

Rezultat nije povoljan ako se uzme u obzir da je Zvezda igrala kod kuće, ali dešavala su se i veća iznenađenja na gostovanjima.

ZVEZDA: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić (od 75. Gajić), Kanga, Petrović (od 80. Sanogo), Rodić - Ben (od 62. Falko), Ivanić (od 80. Bakajoko( - Falćineli (od 80. Pavkov).

MILAN: Donaruma - Kalulu, Romanjoli, Tomori, Ernandez (od 78. Dalot) - Benaser (od 39. Tonali), Meite - Rebić (od 46. Leao), Krunić, Kastiljeho - Mandžukić (od 80. Čalhanoglu).

Meč je sudio Tasos Sidiropulos.

20:46

90+4' - GOOOL! 2:2! PAVKOV!

Heroj crveno-belih, kakav skok i gol za izjednačenje!

Ponovio je gol kao protiv Liverpula!

20:43

90' - Igraće se još 4 minuta!

Zvezda će pokušati do boda, a Milan do trećeg gola.

20:35

81' - Borjan!

Velika šansa za Meitea posle prekida, ali brani to golman Zvezde. U međuvremenu je u igru ušao Čalhanoglu umesto Mandžukića.

20:33

80' - Izmene!

Poslednje izmene Zvezde za danas: Sanogo, Pavkov i Bakajoko će na teren, a izlaze Ivanić, Falćineli i Petrović.

20:30

77' - Crveni karton!

Crveni karton za Milana Rodića, neoprezan je bio i zakačio Kalulua po nogama u kontri Milana, videćemo kako će sada igrati Zvezda.

20:27

75' - Menja i Stanković!

Gajić je ušao u igru umesto Gobeljića, iako je tu kraj aut-linije bio i Aksel Bakajoko.

20:24

72' - Novi žuti!

Mandžukić je dobio žuti karton zbog udaranja Rodića laktom, nimalo nežno, video je to dobro Grk i opomenuo hrvatskog napadača.

20:21

68' - Pankov igra očajno

Ko zna koji put igrač je pobegao Pankovu, uspeo je sada da prođe Leao pored štopera Zvezde, ali srećom po dosadašnjeg tragičara meča interveniše Milunović.

20:16

61' - Izmena!

Falko je na terenu umesto Bena, crveno-beli kreću po još makar jedan gol.

20:13

60' - GOL! 2:1 ZA MILAN!

Teo Ernandez nad kojim je sviran penal - pogađa za 2:1. Nije pogodio stranu Borjan, pa tako drugi put na meču vode "rosoneri".

20:12

59' - Penal za Milan!

Pankov je tragičar meča. Ruši u kontri Ernandeza i sudija je pokazao na "belu tačku".

20:10

57' - Novi žuti!

Loš start Rodića, oštro po Tonaliju, dobio je žuti karton.

20:06

52' - GOOOL! 1:1! KANGA!

Pogodio je Kanga sa bele tačke, izjednačila je Zvezda!

Dugo se zaletao fudbaler Zvezde, ali je dobro šutnuo u levi ugao. Bacio se Donaruma, ali nije stigao da zaustavi udarac!

Za to vreme Milunović dobija žuti karton.

20:04

50' - PENAL!

Rukom je igrao Romanjoli posle udarca Falćinelija, sudija pokazuje na "belu tačku".

20:01

48' - Ben!

Lepo je tekao napad Zvezde, ali nema gola!

Sve je počelo od odličnog postavljanja Falćinelija, otvorio je kontru za Ivanića koji je pronašao Bena malo iskosa, ali umesto da odmah šutira - napadač je krenuo da dribla i otežao sebi poziciju. Šutirao je u bliži ugao Donarume i zaustavljen je.

19:58

Rafael Leao na poluvremenu menja nedovoljno spremnog Rebića.

19:48

Pogledajte kako se Zlatan zagreva...i zabavlja.

19:43

45' - Kraj prvog dela!

Imao je šansu Milunović za kraj, ali bio je to prejak udarac. Sadržajno poluvreme, tri gola Milana od kojih je jedan priznat - i to autogol Pankova - dok je Zvezda uzvraćala preko Ivanića i Bena, međutim nije zatresla mrežu Donarume.

19:37

42' - AUTOGOL ZVEZDE!

Spetljao se Pankov i savladao Borjana u samom finišu poluvremena...

Sve je počelo tako što se Petrović okliznuo na sredini terena, dobio je Kastiljeho loptu na desnoj strani, poslao u peterac pored Degeneka, a u želji da interveniše - Pankov je loptu poslao u pravcu Borjana koji nije uspeo da je zaustavi.

19:33

39' - Izmena!

Benaser je povređen, problem sa zadnjom ložom, pa je Pioli primoran da već u prvom poluvremenu menja. Odmah na teren ide "novi Pirlo" - Sandro Tonali.

19:31

37' - Ko će prvi na teren?

Stanković je na zagrevanje poslao Srnića, Falka i Bakajoka.

19:29

Navija se u loži "Marakane", dopire pesma!

19:27

30' - Ben!

I ovo je šut u okvir gola. Bilo je skoro 30 metara od gola, oprobao je udarac najbolji stranac u istoriji Zvezde, ali hvata skoro živu loptu Donaruma.

19:20

25' - Ivanić!

Još jedna šansa za "četvorku" Zvezde, sada je probao sa oko 22-23 metra, lepo je video prostor za šut, ali nije slučajno Donaruma jedan od najboljih golmana Evrope.

Izvor: MNPress

19:17

23' - Rebić!

Sjajna lopta Krunića za Rebića, ponovo je Hrvat u međuprostoru između Pankova i Gobeljića primio loptu i krenuo napred, imao je dobru poziciju, ali šutnuo preko gola!

19:15

20' - IVANIĆ!

Kakva šansa za Zvezdu, Ivanić je sa pozicije napadača napao Tomorija, gađao je drugu stativu posle pasa Bena, ali Donaruma uspeva da interveniše nogama. Velika je ovo bila prilika, mogla je Zvezda lako da povede!

19:15

18' - Borjan!

E, sada dobra odbrana golmana Zvezde. Popustila mu je koncentracija kod poništenog gola, ali nakon oštrog šuta Rebića - odlično je reagovao.

19:06

12' - GOL! 0:1! PONIŠTENO!

Pogrešio je Borjan i strelac je Teo Ernandez za Milan, ali...

VAR tehnologija kaže igranje rukom!

I zaista na usporenom snimku je jasno da je Francuz zakačio loptu rukom pri prijemu, pa je to videla između ostalih i Bibijana Štajnhaus koja je VAR sudija.

19:04

8' - Borjan!

Prva intervencija golman Zvezde. Ante Rebić je probao iskosa sa leve strane, uspeo je da šutne pored Pankova, ali na mestu je kapiten crveno-belih.

19:03

7' - Kanga!

Pokušao je odmah da se iskupi za katastrofalnu grešku kojom je otvorio kontru Milana, ali hvata njegov prvi pokušaj Điđo Donaruma.

19:01

6' - GOL! 0:1! OFSAJD!

Samu Kastiljeho je izašao sam pred Borjana posle greške Kange, postigao je gol, ali je sudija iz Grčke pokazao da je ofsajd.

Izvor: Arena sport screenshot

VAR je odlučio - nije gol!

19:01

6' - Dobra pozicija!

Ben je fauliran na ivici kaznenog prostora, iskosa sa desne strane, ali loše je ubacio Kanga loptu, lako su otklonili opasnost domaći.

18:59

Tu su i navijači, ali ispred stadiona.

18:54

1' - Meč je počeo!

Crvena zvezda će u prvom poluvremenu napadati na gol koji je podno južne tribine.

18:47

Veljko Nikolić i Strahinja Eraković zajedno gledaju meč, ali iz lože. Eraković se kreće uz pomoć štake pošto mu je na terenu u Nišu polomljena kost stopala.

18:37

Pogledajte fotke sa Marakane!

18:36

Na dva gola?

Golmani "rosonera" se na dva gola zagrevaju za meč...

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

18:19

Ibri se baš ne igra?

Šveđanin je poslednji istrčao na zagrevanje, javlja naš reporter Dušan Ninković sa lica mesta.

18:00

Prve fotke sa tribina!

17:43

Ko čeka šansu?

Na klupi Zvezde ostali su Popović, Gajić, Bakajoko, Pavkov, Falko, Gavrić, Sanogo, Srnić i Vukanović, dok su kod Milana to Tatarušanu, A. Donaruma, Kalabrija, Dalot, Tonali, Čalhanoglu, Ibrahimović, Leao, Kjer, Gabija, Salemakers, Kesi.

17:36

Zlatan ne igra!

Videćemo da li će bivši saigrač Dejana Stankovića dobiti šansu u nastavku...

Izvor: Profimedia

17:34

ZVANIČNI SASTAVI!

Od starta igra Gobeljić, ali i Kanga umesto Sanoga!

ZVEZDA: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić, Kanga, Petrović, Rodić - Ben, Ivanić - Falćineli.

MILAN: Donaruma - Kalulu, Romanjoli, Tomori, Ernandez - Benaser, Meite - Rebić, Krunić, Kastiljeho - Mandžukić.

16:55

Milan podseća!

Ovako je bilo u sezoni 2006/07 u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

16:28

Nema navijača, ali...

Delije su na "Marakani" ostavile posebnu poruku za Milan.

Pogledajte o čemu se radi!

16:21

A MILAN?

Italijanski mediji najavili su postavu bez Zlatana Ibrahimovića.

To bi trebalo ovako da izgleda...

16:19

SASTAV ZVEZDE?

Zvanične informacije trebalo bi da dobijemo na oko sat vremena pred utakmicu, a MONDO je već najavio da će crveno-beli najverovatnije početi sa sledećih 11:

Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gajić, Sanogo, Petrović, Rodić - Ben, Ivanić - Falćineli.

Nezvanične informacije do kojih smo došli govore da će u odnosu na ovaj tim biti jedna promena, a to je da će mesto kraj desne aut-linije ipak zauzeti Marko Gobeljić, dok je dilema postojala i oko Falćinelija, ali će moći da zaigra od početka.

16:09

UŽIVO!

Dobro došli u MONDO live prenos utakmice Crvena zvezda - Milan. Pratićemo iz minuta u minut susret srpskog i italijanskog velikana koji od 18.55 igraju prvi meč 1/16 finala Lige Evrope. Ovde vas očekuju fotografije, snimci, golovi...