Nije ovo više pravi derbi

ŠALKE OPRAVDAO IME, STVARNO JE BILO 0:4: Holand i Sančo za tri minuta rešili rurski derbi!

Bez iznenađenja u Gelzenkirhenu, gosti iz Dortmunda rutinski do bodova protiv velikog rivala.

Da je rurski derbi između Šalkea i Borusije Dortmund (p)ostao samo komšijski, a ne duel ekipa koje ciljaju najviši plasman u Bundesligi, potvrdio je i večerašnji meč ova dva tima odigran na "Veltens Areni" u Gelzenkirhenu.

Tim iz Dortmunda slavio je veoma lako 4:0 (2:0), te tako došao do treće uzastopne pobede protiv Šalkea, i to bez primljenog gola, a tokom tih 270 minuta postigao je čak 11!

Odolevao je domaćin u prvih 40-ak minuta, tokom kojih nisu viđena veća uzbuđenja, da bi u svega tri minuta gosti postigli čak dva gola.

Prvo je Džejdon Sančo pogodio za vođstvo Borusije, nakon čega je spektakularan gol postigao Erling Braut Holand. Sjajno je Norvežanin uhvatio volej poslije centaršuta Sanča, te prelepo pogodio.

U nastavku se u strijelce upisao i Rafael Gereiro, da bi agoniju Šalkea okončao Holand svojim drugim, a ukupno 17. golom u sezoni.

Ekipa iz Dortmunda upisala je tek drugi trijumf u poslednjih sedam prvenstvenih mečeva, dok Šalke i dalje ne može da pronađe način kako da pobjegne sa začelja tabele.