CRVENA ZVEZDA "POKEROM" ZABORAVILA MILAN: Crveno-beli šampionski razbili Proleter za novu pobedu! (VIDEO)

Crveno-beli preboleli ispadanje iz Lige Evrope na najbolji mogući način.

Milan je arhiviran, vreme je za neke nove pobede. Prvu posle završetka takmičenja u Ligi Evrope, Crvena zvezda je upisala protiv Proletera. I to kakvu - sigurnu, ubedljivu i uz sjajnu igru čitavog tima!

CRVENA ZVEZDA - PROLETER 4:0 (2:0)
/Leandro ag. 22, Nikolić 32, Ben 56, Katai 90/

Crvena zvezda je nastavila da ređa pobede u Superligi, tako pokazavši da nema nameru da imalo usporava ritam posle emotivnog pražnjenja u Milanu.

Dejan Stanković je još pre meča najavio da će njegov tim igrati u najjačem sastavu, a igra koju su prikazali na stadionu "Rajko Mitić" je tome i odgovarala.

Zvezda je bila ubedljiva i raspoložena za igru od prvog minuta, otkada je Milan Pavkov u 30. sekundi zapretio da zatrese mrežu.

Nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje ko će u ovom susretu završiti meč sa tri boda u džepu, a kada je Leandro postigao autogol sredinom prvog poluvremena - stvari su postale još jasnije.

Crveno-beli su 10 minuta kasnije uspele da dupliraju prednost posle lepe akcije koju je krunisao Veljko Nikolić. Rezultatom 2:0 se i otišlo na poluvreme, a kako je Zvezda igrala moglo je da to bude i ubedljivije.

No, ubedljiviji trijumf je stigao u nastavku. El Fardu Ben je iskoristio jednu komičnu situaciju u kaznenom prostoru rivala da postavi rezultat na 3:0 i od tada meč više nije imao onaj tempo.

Zvezda je privodila meč kraju ne trošeći mnogo energije, Dejan Stankovoć je pružao šansu i onima koji do sada nisu mnogo igrali, kao što su Nikola Krstović i Ričard Odada, a meč je priveden kraju - još jednim pogotkom.

Aleksandar Katai je u 90. minutu postavio rezultat na konačnih 4:0.

18:58

KRAJ UTAKMICE - 4:0!

Ubedljiva pobeda Crvene zvezde protiv Proletera!

Izveštaj pročitajte u segmentu *UVODNA VEST*

18:57

89' - GOOOOOL 4:0!

Aleksandar Katai je strelac i to nekarakteristično - glavom! Sjajan udarac glavom, Župić uspeva da odbije udarac, ali samo do prečke i lopta ulazi u gol.

To je 4:0 za Zvezdu!

18:42

75' - Krstović je na terenu

Mladi napadač Zvezde menja Milana Pavkova. Umesto El Fardu Bena je na terenu Željko Gavrić.

18:40

73' - Opet Katai

I opet isti ishod - šut sa distance, a golman Proletera brani!

18:34

67' - Katai oprobao udarac

Bio je to šut sa distance kreativca Zvezde, ali Župić je još jednom siguran.

18:30

Gol Bena za 3:0!

18:26

59' - Pavkov preti!

Srnić mu ostavlja loptu, napadač šutira sa oko 13-14 metara, ali pravo u Župića.

18:23

56' - GOOOOOL, 3:0 ZA ZVEZDU!

Prva šansa u drugom poluvremenu i odmah gol - strelac je El Fardu Ben!

Napucao je jedan defanzivac Proletera svog saigrača u glavu u šesnaestercu, lopta se odbila do Bena, koji sa par metara trese mrežu!

18:12

NASTAVLJEN MEČ, DVE IZMENE U ZVEZDI

Dvostruka izmena u Zvezdi odmah - Aleksandar Katai je ušao umesto Mirka Ivanića, dok Slavoljub Srnić menja Gelora Kangu na startu drugog poluvremena.

17:55

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Daleko bolja Zvezda, čak 11 šuteva, od čega četiri u okvir gola gostiju i to je 2:0 posle prvih 45 minuta.

17:53

44' - Ofsajd, ništa od 3:0

Zvezda je krenula u kontru, Kanga je odigrao loptu za Bena, Ben potom dodao Pavkovu a ovaj zatresao mrežu.

Sudija podiže zastavicu da je Ben prethodno bio u ofsajdu, ali usporeni snimak kao da je pokazao da to nije bio ofsajd. Ipak, ostaje 2:0.

17:52

43' - Nikolić pokušava!

Ipak, ostaje 2:0, Župić je sjajno intervenisao i sprečio novi gol Zvezde. Veljko Nikolić je pokušao udarcem iskosa sa desne strane.

17:47

Ovako je Zvezda stigla do 2:0

17:44

35' - Prva šansa za Proleter!

Živojinović je ostao na drugoj stativi, ali uspeo je da ga blokira Gajić i izbije loptu u korner. Nije Borjan morao da interveniše.

17:41

32' - GOOOOL, ZVEZDA VODI 2:0

Nastavlja se dominacija domaćih, sada je Veljko Nikolić strelac!

Lepa akcija Zvezde, asistirao je Milan Gajić, a Nikolić zatresao mrežu iz srca šesnaesterca

17:36

27' - Nova šansa, Ben izblokiran

Pavkov nije uspeo u skoku da stigne do lopte, golman gostiju boksuje, a ona stiže do Bena koji je blokiran na nekih 15 metara od gola.

Potpuna dominacija domaćina.

17:34

Ovako je Zvezda povela!

17:31

22' - GOOOOL, ZVEZDA VODI 1:0

Leandro je strelac autogola posle centaršuta Rodića u peterac!

Zvezda stiže do vođstva!

17:29

20' - Ogroman promašaj Pavkova!

Ovo je moralo da bude 1:0 za Zvezdu! Marjanović je napravio kiks proklizavanjam, Pavkov je izašao sam na Župića, ali levom nogom šutira pored gola!

Mogao je da bira kako će da šutira, mogao je i da asistira Benu, ali ostaje 0:0. Dosta izglednih šansi crveno-belih do sada...

17:25

16' - Stativa Bena!

Ponovo okvir gola, ovoga puta pogađa ga Ben iz slobodnog udarca! Sjajan šut igrača Zvezde, pogađa stativu i Proleter ima dosta sreće u ovoj situaciji!

17:23

14' - Pavkov u šansi!

Nova prilika za Zvezdu, lepo kombinuju crveno-beli, a posle ubacivanja Ivanića sa leve strane, Pavkov sa sedam-osam metara šutira pored gola.

Sve bolja Zvezda...

17:19

10' - Prečka Ivanića!

Kružila je Zvezda oko šesnaesterca Proletera, Rodića je vratio povratan pas Ivaniću, a ovaj šutira iz prve sa 18 metara i pogađa sam rogalj gol gostiju, posle čega lopta odlazi preko gola.

17:16

8' - Lagan početak meča

Posle one šanse Pavkova u 1. minutu, vidimo lagan ritam meča, bez šansi pred golovima dva tima.

17:14

Transparent Delija na severnoj tribini

Navijači Zvezde su razvili transparent podno severne tribine posvećen Milanu Borjanu, rekorderu crveno-belih po broju nastupa u evrotakmičenjima:

"U fudbalsku odanost ne umire vera, hvala ti Borjane što gledam rekordera!"

Izvor: FK Crvena zvezda

17:09

30. sekunda - umalo gol!

Milan Pavkov odmah preti iz prvog napada, iz tesnog ugla šutira malo pored gola već u 30. sekundi utakmice!

17:09

POČELA JE UTAKMICA

Sjajno vreme u Beogradu ovog popodneva, nadamo se i sjajnoj utakmici na stadionu "Rajko Mitić".

16:28

Zvezda bez Italijana

Ovako izgleda klupa crveno-belih: Zoran Popović, Ričard Odada, Radovan Pankov, Aleksandar Katai, Željko Gavrić, Seku Sanogo, Slavoljub Srnić, Marko Gobeljić, Aleksa Vukanović i Nikola Krstović.

Dakle, nema Dijega Falćinelija ni Filipa Falka, koji nije bio dovoljno spreman.

Klupa Proletera izgleda ovako: Mihajlo Dragićević, Aleksa Pejić, Danilo Bacanović, Uroš Vesić, Stefan Golubović, Đorđe Bašanović, Marko Janković, Nikola Gluščević, Nemanja Ivanović, Filip Knežević.

16:15

Proleter želi iznenađenje

Ovako glasi tim Proletera koji će pokušati da iznenadi Zvezdu: Župić – Leandro, Mitrović, Marjanović – B. Milošević, Kojić, Ilić, Kovačević – Tomović, Živojinović – Mirosavljev.

16:10

Poznat je sastav Zvezde

Ovo je tim za koji se odlučio Dejan Stanković u klasičnoj 4-2-3-1 formaciji: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Nikolić – Ben, Kanga, Ivanić - Pavkov.

Dakle, vrlo jasno, gotovo najsnažniji tim za Proleter - nema nikakvog opuštanja kod domaćih. Primetno je da šansu dobija Milan Pavkov u odnosu na Dijega Falćinelija.