konačno

SAVIĆ I FELIKS ČUVAJU VRH, POSVETA ĆOLOU: Nije bilo lepo, ali je na kraju potopljena podmornica

Autor Pavle Knežević

Konačno pobeda u Primeri, Simeone piše istoriju

Atletiko je posle više od mesec i po dana pobedio bez primljenog gola, u pravo vreme!

Posle tri meča bez trijumfa i dva vezana poraza, od Levantea u Primeri i Čelsija u Ligi šampiona, sada su pobedili u gostima VIljareal 2:0 i sačuvali koliko-toliko bezbednu prednost u odnosu na Barselonu, koja ima pet bodova manje, ali i utakmicu više.

Prednost gostima doneo je nekadašnji prvotimac Partizana Stefan Savić, odnosno, da budemo precizni, Alfonso Pedrasa, igrač Viljareala.

Posle kornera sa desne strane, loptu je na istom delu terena dobio Toma Lemar, koji je podigao i centrirao na drugu stativu. Tamo je skočio Savić i glavom uputio udarac, ali je Pedrasa potkačio, skrenuo joj smer i ona je završila u mreži.

Pogodak je prvo poništen, a nakon pregledanja VAR-a je priznat. Nešto kasnije i pripisan Pedrasi, ali je realno Savićev.

Daleko od toga da je Viljareal bio potčinjen u prvom poluvremenu, ali nije bio dovoljno precizan, tako da se može reći i da je Atletiko imao malo sreće da na poluvreme ode sa prednošću. Drugačije je bilo u drugom delu, Dijego Simeone je naredio napad. Šanse su se ređale i konačno u 69. minutu gol.

Posle neiskorišćenih šansi Suaresa, pa Koreje, Žoao Feliks je pokupio odbitak za neodbranjivih 2:0.

Viljareal je ostao sedmi sa 37 bodova, dva manje od Betisa na šestom mestu, poslednjem koje vodi u evropsko takmičenje, u ovom slučaju Ligu konferencija.

Treba reći da je treneru Atletika Dijegu Simeoneu ovo bila 308. pobeda sa Atletikom, čime se izjednačio sa još jednom legendom kluba, Luisom Aragonesom. Argentinac je to uradio za tačno 100 utakmica manje, a za očekivati je da ga pretekne do kraja sezone.

Osim toga, obojica imaju po jednu osvojenu titulu sa "jorgandžijama", pa bi Simeone mogao da ga prestigne i po tom pitanju.