SMS TRAGIČAR, JUVE SE NE ODRIČE TITULE: Lacio poveo, "stara dama" demonstrirala silu!

Neće se Juventus tako lako odreći Skudeta!

U derbiju 25. runde Serije A, "stara dama" je gubila od Lacija, ali je potom preokrenula i na kraju ubedljivo trijumfovala:

JUVENTUS – LACIO 3:1 (1:1)
/Rabio 39, Morata 57, 60 penal - Korea 14/

Juventusu je posao dosta olakšao Sergej Milinković-Savić, koji je pola sata pre kraja, na 2:1, skrivio penal nad Aronom Ramzijem. A dok je bilo 1:0, pogodio je prečku.

Penal u gol je pretvorio Morata, a to je bio njegov drugi pogodak na večerašnjem meču. Prvi je postigao samo tri minuta ranije, "revoltiran" što neposredno pre toga nije dosuđen jedanaesterac zbog, kako je mislio, prekršaja nad njim.

Juventus će u utorak biti na velikom ispitu. Na istom mestu gde je savladali Lacio, moraće da nadoknade minus od jednog gola (2:1) iz prvog duela sa Portom, kako bi se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.

Stvari su, inače, loše počele da se odvijaju po domaće jer je Hoakin Korea već u 14. minutu doveo Lacijale u vođstvo.

Kako je, ipak, vrijeme odmicalo, Juventus je dizao nivo igre i 25 minuta kasnije sjajnim golom Adrijena Rabioa izjednačio rezultat.

Bio je to možda i najlepši trenutak večerašnjeg meča!

Primio je Francuz jednu loptu na levoj strani, ušao u šesnaesterac, a kada su svi očekivali da odigra u sredinu za nekog od saigrača, Rabio je uputio silovit udarac i "kroz uši" Pepea Rejne poslao loptu u mrežu.

Juventus nakon večerašnje pobede zaostaje sedam bodova za liderom Interom, koji u nedelju ima priliku da uveća odstojanje, ali neće mu biti nimalo lako – ugostiće četvrtoplasiranu Atalantu.