Sjajan meč!

LAZOVIĆ GOL I ASISTENCIJA, ĐURIČIĆ GOL I POBEDA: Spektakularan derbi Srba u Seriji A!

Autori Nebojša Šatara Dušan Ninković

Srpski reprezentativci Filip Đuričić Darko Lazović pogađali su u subotu mrežu na "Mapei" stadionu, ali se na kraju više radovao fudbaler Sasuola, čiji je tim stigao do sva tri boda.

Duel Sasuola i Verone, duel dve ekipe koje su u gornjem delu tabele, opravdao je očekivanja. Bio je to pravi mali derbi u Seriji A. Bio je ovo svojevrstan dvoboj između dva reprezentativca Srbije, a pripao je ekipi Filipa Đuričića!

Ipak, konkretniji učinak imao je Darko Lazović, koji je utakmicu završio sa golom i asistencijom za poraženu Veronu.

SASUOLO - VERONA 3:2 (1:1)
/Lokateli 4, Đuričić 51, Traore 81 - Lazović 43, Dimarko 79/

Reprezentativci Srbije pogađali su na kraju prvog i početkom drugog dela igre. Prvi je precizan bio Lazović, koji je u 43. min poravnao rezultat. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde ostao je usamljen na drugoj stativi i maestralno pronašao mesto gde će poslati loptu. Bio je to udarac u bliži ugao koji je iznenadio golmana.

Početkom drugog poluvremena, Đuričić je opet doneo prednost Sasuolu - posle duge akcije domaćina našao se sam iskosa sa leve strane i pogodio suprotan ugao.

Ipak, Lazović je u 79. minutu pripremio novi izjednačujući pogodak Verone, koji je postigao Federiko Dimarko, ali je samo dva minuta kasnije posle gužve u šesnaestercu Sasuolo po treći put stigao do prednosti. Ovoga puta, gol je postigao Hamed Traore, koji je odbijenu loptu kroz šumu nogu sproveo iza leđa golmana Marka Silvestrija - 3:2.

Taj pogodak, ispostavilo se na kraju doneo je vredna tri boda, kojim je Sasuolo zamenio upravo Veronu na osmom mestu. Nakon ovog meča možda zeleno-crni mogu ponovo da se nadaju plasmanu u evropske kvalifikacije narednog leta...