Bitna pobeda

MIHAJLOVIĆ POBEDIO SVOJE I PREKINUO CRNI NIZ: Ovo je trebalo Bolonji - više ne brinu!

Autori Goran Arbutina Dušan Ninković

Četvrti put zaredom Siniša Mihajlović je pobijedio klub za koji je je igrao i koji je vodio s klupe.

Ekipa Bolonje vezala je dva poraza, ali je u pravom vreme došao duel sa Sampdorijom.

Do današnjeg meča, tri puta vodio je Siniša Mihajlović Bolonju protiv kluba u kojem je bio igrač i trener i tri puta slavio. Učinio je to i četvrti put u nedelju poslepodne, ovog puta rezultatom 3:1.

Sampdorije se na poslednje dvije utakmice vraćala iz "minusa", ali ovog puta nije uspela. Tačnije, jeste samo u jednom trenutku.

Veteran Fabio Kvaljarela je poravnao u 37. minutu, ali golovi Matijasa Svanberga i Muse Baroa bili su dovoljni za vođstvo Bolonje 2:1 na poluvremenu, da bi se posle Šveđanina i Gambijca u strelce upisao i jedan Italijan u crveno-plavom. Roberto Sorijano pogotkom za 3:1 overio je tek četvrtu pobedu Bolonje u poslednjih 18 mečeva.

Ekipa Siniše Mihajlovića u narednom kolu će imati dobru priliku za još jedan trijumf na gostovanju Krotoneu, a potom sjedi težak duel sa Interom.