ZVEZDA ZA SEDAM MINUTA DO 15. U NIZU: Crveno-beli ubedljivi tamo gde su jednom izgubili titulu!

Aktuelni lider Superlige u 27. kolu gostuje Voždovcu.

Ne početku meča nije delovalo tako, ali utakmica Voždovca i Crvene zvezde pretvorila se ubrzo u rutinsku pobedu aktuelnog šampiona. ''Zmajevi'' su u svom gnezdu poveli preko Dragana Stoisavljevića, što nije bilo dovoljno da se ugrozi lider Superlige.

El Fardu Ben je na isteku pola sata igre postao najbolji strani strelac u istoriji Crvene zvezde, a samo sedam minuta kasnije njegov trud je nadogradio Mirko Ivanić. Tako je Zvezda u vrlo kratkom roku, pre odlaska na odmor, preokrenula protiv tima koji je iako bez brojnih standardnih fudbalera pokazao zube.

To nisu mogli, u ozbiljnijoj meri, da urade u nastavku. Dok je imao sange, Voždovac je igrao fudbal po nakvašenoj veštačkoj travi, ali je finiš susreta u potpunosti pripao Crvenoj zvezdi.

Ove sezone izuzetno raspoloženi Ivanić i Gajić pripremili su gol Željku Gavriću, a zatim je zablistao i Aleksa Vukanović. Prvo je odlično pokušao sa distance, a zatim se dobro snašao na petercu, kada je i sebe i loptu ubacio u gol za konačnih 1:4 na krovu!

Crvena zvezda stigla je do 15. uzastopne pobede u Superligi i barem na nekoliko desetina minuta imaće ''plus 12'' u odnosu na Partizan. Poslednji meč 27. kola domaćeg šampionata igra se u Humskoj, gde Partizan dočekuje Zlatibor.

Kraj!

Crvena zvezda je upisala još jednu, 15. uzastopnu pobedu u Superligi.

Voždovac - Crvena zvezda 1:4!

17:48

Prečka!

85. minut - Aleksandar Stanisavljević sa ivice kaznenog prostora pogađa prečku! Borjan je bio savladan, ali Voždovac ne stiže do drugog pogotka na ovom meču.

17:45

Izmene!

81. minut - Poslednja izmena Crvene zvezde, Falćineli dobija priliku umesto Gavrića.

Kod Voždovca teren napuštaju Stoisavljević i Ajdinović, dok su na terenu Vučić i Stanisavljević

17:41

Stativa!

77. minut - Nastavljaju se napadi gostujućeg tima, a Željko Gavrić pogađa stativu.

17:40

GOOOOOOOOOOL - Vukanović, 1:4!

76. minut - Ali, nagrada stiže odmah posle kornera. Milunović je bio najviši u skoku, ali nije mogao da se snađe, Ivanić je pokušao i šutirao ka golu, a Vukanović se našao na putu lopti. Nekako su se napadač Crvene zvezde i lopta zajedno našli u mrežu za četvrti pogodak crveno-belih danas.

Voždovc - Crvena zvezda 1:4 Vukanović
Izvor: YouTube/Arena sport TV

17:38

Vukanović!

75. minut - Fenomenalno ga je uposlio Mirko Ivanić, a Aleksa Vukanović je iskosa, sa ivice kaznenog prostora, šutirao prilično snažno. Još jedna važna odbrana Krunića.

17:37

17:33

Dvostruka izmena Zvezde!

Odmah nakon gola, u igri su Miloš Degenek i Slavoljub Srnić. Teren su napustili Radovan Pankov i Aleksandar Katai.

17:31

GOOOOOOOL - Gavrić, 1:3!

67. minut - Željko Gavrić!

Fantastična akcija Crvene zvezde, koju je povukao Mirko Ivanić. Čulo se na praznom stadionu ''Gaja, Gaja'', lopta je i otišla ka Milanu Gajiću, a desni bek beleži asistenciju. Pronašao je Željka Gavrića, koji pogađa gol Krunića!

Voždovac - Crvena zvezda 1:3 Gavrić

17:24

Vukanović!

60. minut - Bila je ovo fantastična kontra Zvezde, u tri poteza. Gelor Kanga gurnuo je loptu u prostor za Aleksu Vukanovića, ali rezervista gostujućeg tima nije uspeo da predribla Stefana Purtića i ugrozi gol domaćih.

U istom minutu je umesto Nemanje Milojevića ušao Jovan Nišić.

17:21

Izmena!

58. minut - Odgovara odmah promenom i Dejan Stanković. Njegoš Petrović je izašao, a Veljko Nikolić je u igri.

17:19

Izmena!

55. minut - Luka Cvetićanin napušta igru, a drugi igrač kog Jovan Damjanović šalje na teren u nastavku meča je Lazar Arsić, iskusno lice sa superligaških terena.

17:17

Milosavljević!

53. minut - Prvi konkretniji pokušaj u nastavku stvorio je domaćin. Njegoš Petrović izgubio je jednu loptu na sredin iterena, otvorio napad Voždovca, a nekadašnji omladinac Partizana pretio sa distance.

17:12

Izmene!

Aleksa Vukanović je zamenio El Fardu Bena, dok je Justas Lasickas u igri umesto Marka Ivezića.

17:10

Nastavljamo!

46. minut - Susret Voždovca i Crvene zvezde je nastavljan, pratimo drugi deo meča.

16:59

Preokret Zvezde!

Mirko Ivanić je pogodio, a lider Superlige stigao do prednosti.

Voždovac - Crvena zvezda 1:2 Ivanić

16:54

Poluvreme!

Tri gola, preokret i nekoliko dobrih prilika na obe strane videli smo u prvih 45 minuta fudbala na krovu tržnog centra.

Sudija Dragan Čolović poslao je igrače u svlačionicu, a za oko 15 minuta očekuje nas nastavak ovog vrlo zanimljivog duela.

16:53

Katai!

45. minut - Crvena zvezda u seriji! Šanse se ređaju, a sada je Miloš Krunić udarac Aleksandra Kataija poslao u novi korner za gostujući tim.

16:50

Ben!

43. minut - Ostao je sam El Frdu Ben na pet ili šest metara od gola Krunića, ali njegov udarac nije bio precizan. Loše je zahvatio loptu i ona odlazi preko gola.

16:49

Žuti karton!

42. minut - Aleksandar Katai je pokušao jednom, nije uspeo, a zatim još jednom da zaustavi Luku Cvetićanina. Uspeo je iz drugog pokušaja, a sudija Čolović je za taj start pokazao prvi žuti karton na meču.

16:46

GOOOOOOOOL - Ivanić, 1:2!

36. minut - Proekret na krovu tržnog centra, za samo sedam minuta.

Željko Gavrić pronašao je Mirka Ivanića, a ofanzivnom veznom Zvezde je preostalo samo da glavom, sa sedam metara od gola, loptu sprovede u mrežu.

16:37

GOOOOOOOOOL - El Fardu Ben, 1:1!

30. minut - Najbolji strani strelac u istoriji Crvene zvezde, momak sa Komorskih ostrva!

Aleksandar Katai je loptu ubacio na peterac, odbrana Voždovca je zaspala, Purtić i Bogdanović su se samo pogledali, a Ben je glavom loptu smestio u mrežu!

Voždovac - Crvena zvezda 1:1 Ben

16:28

Gajić!

20. minut - El Fardu Ben je izveo korner sa leve strane, lopta izbačena iz kaznenog prostora, a Milan Gajić je hvatao za šut u punom trku. Sa 25 metara od gola Krunića, gađao je pod samu prečku, ali je golman Voždovca uspeo da interveniše.

16:25

Slabo Kanga...

17. minut - Imao je vremena da se namesti Gabonac u redovima Crvene zvezde, ali njegov udarac levom nogom nije bio precizan.

Crvena zvezda polako preuzima dominaciju nad ovom utakmicom, osvajanjem prostora na terenu i sve većim posedom lopte.

16:24

Gol Voždovca!

Mladi Dragan Stoisavljević iskoristio je asistencije Nemanje Milojevića i savladao Borjana.

Voždovac - Crvena zvezda 1:0 Stoisavljević

16:20

Zvezda slabije ušla u meč

12. minut - Kiša i veštačka trava za sada ne prijaju Crvenoj zvezdi. Igrači Dejana Stankovića samo su jednom pripretili, preko Kataija, dok je domaćin nekoliko puta imao priliku za opasnije kontranapade.

16:12

GOOOOOOOOl - Stoisavljević, 1:0!

5. minut - Hladan tuš za Crvenu zvezdu! Dragan Stoisavljević već na početku meča trese mrežu Milana Borjana i donosi prednost ''Zmjevima''!

16:08

Počinjemo!

1. minut - Utakmica je počela!

15:05

Rezervisti

Voždovac

Preković, Milović, Obuobi, Vučić, Stojčev, Nišić, Lasickas, Stanisavljević, Arsić, V. Bogdanović, Janković

Crvena zvezda

Popović, Odada, Degenek, Pavkov, Falćineli, Nikolić, Srnić, Gobeljić, Vukanović, Krstović

15:04

SASTAVI

Voždovac

Krunić - Ivezić, Purtić, A. Bogdanović, Dukić - Ajdinović - Hajdin, Milosavljević, Milojević, Cvetićanin - Stoisavljević

Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Petrović, Kanga - Gavrić, Ivanić, Katai - Ben

15:00

Podsetite se kako je bilo jesenas

Crvena zvezda je u osmom kolu Superlige upisala ubedljivu pobedu. Golovi, najbolje prilike i sve ostalo sa te utakmice pogledajte na snimku.

Crvena zvezda - Voždovac 6:0
Izvor: YouTube/Super liga Srbije