PARTIZAN JE NEZAUSTAVLJIV - 18. POBEDA U NIZU: Bačka razbijena za odlazak na pauzu, derbi sa Zvezdom je sve bliži!

Gde je 17 pobeda, tu je i 18. Fudbaleri Partizana su i dalje nezaustavljivi, a to je na svojoj koži osetio i superligaški "fenjeraš", ekipa Bačke.

OFK BAČKA - PARTIZAN 0:4 (0:1)
/Vujačić 44, Asano 59, L. Marković 63, Jović 88/

Partizan je slavio bez većih problema, pokazavši očiglednu razliku u kvalitetu, ali će jedna stvar brinuti Aleksandra Stanojevića i njegove saradnike - povreda Filipa Holendera.

No, kao nebrojeno puta tokom ove sezone, Partizan je uspeo da "slomi" protivnika pogotkom koji je stigao malo pre odlaska na odmor. A moglo je lako i dosta ranije da to bude obavljeno.

Imao je upravo Filip Holender dve odlične i još jednu sasvim solidnu šansu u tih prvih 45 minuta igre, ali nije mu se dalo da postigne gol. Pogodio je i stativu i bio daleko najopasniji igrač crno-belih.

I kada se činilo da će na poluvremenu rezultat biti onaj početni, Takuma Asano se postarao da preciznim centaršutem pronađe Igora Vujačića, koji glavom izbliza uspeva da donese prednost "parnom valjku".

Od tada je Partizan još više "prodisao", mada je samo nekoliko minuta kasnije Holender doživeo udarac i nezgodan doskok zbog kojeg je morao da napusti meč.

U nastavku su usledila dva brza pogotka crno-belih. Partizan je prednost duplirao preko Asana koji je asistenciji pridodao i pogodak, da bi Lazar Marković iskoristio odbitak posle šuta Žan-Kristofa Bajbeka da povisi na 3:0.

Posle toga je Partizan mogao još koji gol da postigne, imali su šanse i Asano i Bajbek, da bi to na kraju u 88. minutu učinio Nemanja Jović.

Na kraju su meč sa po golom i asistencijom na svom kontu završili Asano i Lazar Marković, a crno-beli nastavili da ređaju pobede.

Sada ih je ukupno 18 u seriji koja traje već pet meseci, a posle dvonedeljne pauze imaće veliku želju da stignu i do brojke od 20 pobeda. Prvo će rival biti Metalac, a onda i Crvena zvezda u "večitom" derbiju...

16:51

KRAJ UTAKMICE

Bačka - Partizan 0:4

Opširnije čitajte na kartici *UVODNA VEST*

16:49

88' - GOOOOOL, JOVIĆ ZA 4:0!

Nemanja Jović postiže gol na "mekan" centaršut Lazara Markovića, prava igra Partizana za veliku prednost.

16:46

85' - Suma pokušava iz slobodnjaka

Ipak, Gvinejac je šutirao malo preko gola. Ostaje 3:0 za Partizan.

16:38

Velika šansa za Bajbeka!

Marković ga u 77. minutu maestralno pronalazi, a Francuz neverovatnu priliku ne uspeva da iskoristi...

16:35

Trostruka izmena u Partizanu

Trostruka izmena u Partizanu - Nemanja Jović, Lazar Pavlović i Saša Zdjelar idu na teren. Oni će zameniti Takumu Asana, ALeksandra Šćekića i Miloša Jojića.

16:29

68' - Lepa akcija, ostaje 3:0

Lazar Marković je "tukao" sa distance nakon lepe kombinacije sa Jojićem, koji mu ostavlja povratan pas petom. Golman Bačke izbija udarac u korner.

16:26

OVAKO JE PARTIZAN STIGAO DO 2:0

16:26

Suma je na terenu

Druga izmena Partizana, Sejduba Suma menja Bibarsa Natha.

16:24

63' - GOOOOOOL, LAZAR MARKOVIĆ ZA 3:0!

Novi gol crno-belih, kako sada rutinski postižu golove!

Bajbek je šutirao, golman zaustavio udarac, ali na odbitku je Marković tu da gurne loptu u mrežu!

16:23

62' - Nova šansa za Asana

Dobra ideja Japanca, kao da je hteo da lobuje golmana Milojevića, ali nije bio precizan.

16:20

59' - GOOOOOL, ASANO ZA 2:0!

Partizan duplira prednost, asistencija za Miloša Jojića, nova ovog proleća, a Japanac potvrđuje zašto je najbolji strelac crno-belih!

Dakle, i gol i asistencija za Asana u Bačkoj Palanci danas

16:14

53' - Lazar Marković pokušava

Natho mu petom ostavlja loptu, a ona iskosa sa leve strane pokušava da plasira udarac. Ipak, nije to bilo tako opasno.

16:09

48' - Odmah šansa za Bajbeka!

Francuski napadač je sa ivice peterca iz teške pozicije šutirao pored gola. Ostaje 0:1.

16:06

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Umesto Filipa Holendera na terenu je Bajbek.

Holender je zbog povrede morao da napusti meč.

Izvor: TV Arenasport screenshot

16:03

OVAKO JE PARTIZAN POVEO 1:0

15:51

KRAJ POLUVREMENA - 0:1!

Golom Vujačića, Partizan je poveo u finišu prvog dela igre, pa je 1:0 rezultat s kojim se ide na pauzu.

Partizan je bolji tim, ali čini se da bi meč mogli da nastave bez Holendera...

15:49

Holender se žali na povredu

Uhvatio se za donji deo leđa prilikom jednog doskoka, a sada leži na terenu i očigledno trpi bolove.

Ne izgleda najbolje, a prilikom izlaska sa terena očigledno ima problema...

15:46

44' - GOOOOOL, PARTIZAN VODI 1:0

Ponovo je strelac štoper Igor Vujačić, njegov četvrti gol u 2021. godini! Takuma Asano je prošao po desnoj strani, centrirao na drugu stativu, a Crnogorac glavom izbliza postiže pogodak!

Posle toga i žuti karton za Vujačića, pošto je, čini se, polomio korner zastavicu prilikom slavlja pogotka.

15:43

42' - Žakulina majstorija!

Kakav potez igrača Bačke - primio je loptu okrenut leđima golu, a onda je tu podignutu loptu zahvatio volej udarcem iz okreta!

Išla je lopta nisko, u gol Partizana, a Popović sjajno brani izbija loptu u korner! Ostaje 0:0.

15:33

32' - Pantić pokušava, preti Partizanu!

Solidan udarac napadača Bačke sa oko 20 metara, ali ide lopta pravo u golmana Aleksandra Popovića.

15:29

Šest kornera Partizana

Trenutno je 6:1 u kornerima za Partizan i to za samo 27 minuta igre.

15:28

27' - Treća šansa za Holendera!

Odbranila se Bačka odlično posle akcije nakon kornera, Natho je centrirao, Vujačić spustio loptu na drugu stativu, ali golman ponovo blokira napadača Partizana.

15:22

21' - Prvi žuti karton

Marko Stojanović je zaustavio brzi prodor Takume Asana i zasluženo dobija opomenu sudije Đorđića.

15:21

20' - Mirniji ritam sada...

Posle vrlo zanimljivih uvodnih 12 minuta, sada malo manje dešavanja i dosta više igre na sredini terena. Partizan kontroliše meč u potpunosti, ali i dalje nema golova.

15:13

12' - Holender opet u OPASNOJ šansi!

Odlična lopta u prostor Lazara Markovića, Holender izlazi "jedan na jedan" sa mladim golmanom, koji dobro istrčava da skrati ugao i Holender ga pogađa u telo.

Dve velike šanse za Holendera do sada...

15:11

10' - STATIVA HOLENDERA!

Odmah napad Partizana na drugoj strani, gde posle napada po levoj strani Holender u šesnaestercu šutira, vrlo je opasno, ali lopta ide samo do stative!

Milojević je bio već savladan, ali ostaje 0:0...

15:10

9' - Preti Parađina, opasno je!

Nonšalantni su bili crno-beli u odbrani, jedna lopta odlazi na desnu stranu gde Parađina naizgled ima dosta vremena ali njegov snažan udarac blokira neko od defanzivaca Partizana.

Moglo je ovo da bude dosta opasnije po gol Popovića.

15:03

3' - Odmah preti Partizan

I to uigrana akcija Miloš Jojić - Igor Vujačić! Posle kornera, reprezentativac Crne Gore šutira pored gola.

15:01

POČELA JE UTAKMICA

Krećemo u Bačkoj Palanci!

13:56

I Bačka je spremna

Sastav Bačke glasi ovako: Milojević, Parađina, Rađen, Pantić, Ašćerić, Mijatović, Ratković, Žakula, Eskić, Stojanović i Zdravković.

Na klupi su Pilipović, Živić, Nedeljković, Mijazaki, Mihailović, Njamculović, Zličić i Svarups.

13:53

Klupa crno-belih

Ovo je klupa Partizana, a na njoj je ponovo talentovani golman Matija Gočmanac, momak rođen 2003. godine!

Evo svih izmena: Gočmanac, Bajbek, Pavlović, Živković, Suma, Ostojić, Urošević, Jović, Lutovac i Smiljanić