I MILAN ĆE ZAPAMTITI VLAHOVIĆA: Srbin režirao preokret, Fiorentina nije izdržala!

Autor Nikola Lalović

Deset kola prije kraja sezone, "nerazuri" imaju šest bodova više od gradskog rivala, ali i meč manje.

Izvor: Profimedia

Sjajan meč na "Artemio Frankiju" je opet odigrao Dušan Vlahović, upisao je asistenciju i režirao preokret domaćina, ali nije "viola" izdržala.

Fiorentina i Milan odigrali su duel sa mnogo uzbuđenja i preokreta, viđeno je pet pogodaka, tri puta tresao se okvir gola, a "rosoneri" su na kraju slavili 3:2 i ostali u trci za "skudeto".

FIORENTINA - MILAN 2:3 (1:1)
/Pulgar 17, Riberi 51 - Ibrahimović 9, Dijaz 57, Čalhanoglu 73/

Poveo je Milan golom Zlatana Ibrahimovića, Fiorentina je vrlo brzo izjednačila golom Pulgara iz slobodnjaka, a onda je Vlahović stupio na scenu.

Sjajno je asistirao za Franka Riberija, Fiorentina je povela golom iskusnog Francuza, ali nije vođstvo dugo trajalo.  Već u 57. minutu Braim Dijaz odlično je reagovao posle kornera i gužve u šesnaestercu domaćih i izjednačio je.

Izgledalo je da će podela bodova morati da zadovolji obe strane, ali tako nije mislio Hakan Čalhanoglu, koji je u 72. minutu prelepo pogodio i osigurao Milanu velika tri boda.

S obzirom da je Juventus danas neočekivano poražen od Beneventa, čini se da ćemo u posljednjih 10 kola borbu za šampionsku titulu gledati između milanskih rivala.