LAKI RIVALI, ALI...

SAČUVALI HOLANDA, JOVETIĆA NE MOGU: Perfektan start Crne Gore, san je Mundijal!

Lep početak kvalifikacija za Crnogorce.

Crna Gora je odlično počela kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kataru pošto je u prva dva kola upisala šest bodova, istina protiv najslabijih rivala u grupi.

"Sokolovi" su prvo na teškom terenu u Rigi savladali Letoniju (2:1), dok je ovog popodneva u Podgorici pao slabašni Gibraltar (4:1).

Nova reprezentacija sa Pirineja je tokom prvog poluvremena imala čak i 1:1, ali onda su Crnogorci dodali gas.

Počelo je golom Bećiraja u 26. minutu, izjednačio je Stajč u 30. sa penala, da bi Simić do poluvremena opet doneo prednost. Tomašević i Jovetić su u nastavku sasvim zasluženo povećali prednost, pa će njih Gibraltarci bolje zapamtiti nego Norvežane.

Uspela je Norveška da savlada Gibraltar, ali bez gola Erlinga Brauta Holanda, pa je jedan od defanzivaca poluprofesionalne reprezentacije rekao da "nije ništa posebno".

U jedinom preostalom meču odigranom u ranijem terminu, Rusija je pobedila Sloveniju (2:1) golovima Artjoma Dzjube, pa tako nisu nastavili svoj odličan start jer su pre tri dana bili bolji od Hrvatske.