ČUDO NAD ČUDIMA

MAKEDONCI SU TEK TREĆI KOJI SU POBEDILI NEMCE: Verovali ili ne, ali nisu izgubili 20 godina!

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo su njihovo omiljeno takmičenje, ali...

Severna Makedonija napravila je najveće iznenađenje kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pošto je usred Duizburga uspela da "šokira" Nemce i slavi 2:1 (1:0).

Poveli su golom velikog majstora Gorana Pandeva na isteku prvog poluvremena, izjednačio je Ilkaj Gundogan iz penala u 63. minutu, a bez obzira što je Severna Makedonija žestoko oštećena - pobedu je doneo Elif Elmas u 85. na pas Arijana Ademija.

Usledilo je veliko slavlje igrača i selektora Igora Angelovskog, čija je supruga u bolnici i njoj je posvetio pobedu, a postoji podatak koji govori da je pobeda Severne Makedonije čudo nad čudima.

Verovali ili ne, ali Makedonci su tek treći tim koji je pobedio Nemce u kvalifikacijama za Mundijal.

"Panceri" uvek maestralno igraju kada se bore za odlazak na Svetsko prvenstvo, tako da su u svojoj istoriji izgubili samo tri meča u ovom takmičenju. Prvi put je to bilo od Portugala 1985, a potom i Engleza 2001. godine...

Dakle, prošlo je punih 20 godina otkako su okusili poraz, pa Džamal Musijala, jedan od igrača koji je zaigrao sinoć za "pancere", tada nije bio ni rođen.