Neuspeh

RONALDO POGODIO, ALI PREKASNO - JUVENTUS PONOVO KIKSNUO: Torino odoleo gradskom rivalu, Inter igra za ''plus 12''

Autor Goran Arbutina

Saša Lukić i saigrači iz Torina zaustavili Juventus u gradskom derbiju, Inter ima veliku šansu.

Kristijano Ronaldo bio je besan posle duela Portugala i Srbije kada je bacio kapitensku traku, koja je kasnije poslužila svrsi i pomogla bolesnom dečaku Gavrilu, a u istom raspoloženju je verovatno i ove večeri.

Njegov Juventus remizirao je 2:2 sa Torinom u “Derbiju dela Mole” i tako drugim vezanim “kiksom” posle onog poraza 0:1 od Beneventa pružio šansu Interu da eventualnom pobedom protiv Bolonje odmakne na čak 12 bodova.

TORINO - JUVENTUS 2:2 (1:1)
/Sanabrija 27, 46 - Kjeza 13, Ronaldo 80/

Saša Lukić nije igrao protiv Ronalda u Beogradu, ali jeste učestvovao u remiju protiv Juventusa u subotu uveče nakon što je ušao s klupe i čak je imao šansu u sudijskoj nadoknadi da donese pobedu, međutim, njegov udarac posle kontranapada odbranio je Šćešni.

Iako je Juve jurišao ka golu u poslednjim minutama, Poljak je još jednom spasio Juve u nadoknadi odbranivši odličan udarac Bazelija iz slobodnog udarca.

“Ludilo” na Olimpijskom stadionu u Torinu počelo je nakon 13 minuta kada je Kjeza doveo Juventus u vođstvo pogotkom kroz noge Sirigua, a nastavljeno je nakon 16 minuta u drugom poluvremenu kada je Sanabrija pogodio!

U međuvremenu je u 27. minutu debitant u “Derbiju dela Mole” postigao još jedan gol glavom, tako da se devetostruki uzastopni šampion na startu drugog dela našao u problemu. On je ublažen tek deset minuta pre kraja kada je Kristijano Ronaldo iz neposredne blizine i pomalo sumnjive situacije nakon dodavanja Kjelinija zatresao mrežu.

Cela situacija morala je da se provjeri, ali je nakon gledanja video snimka Ronaldu pripisan 24. gol u sezoni za izjednačenje - 2:2.

Iako je Sanabrija propustio jednu priliku čak za het-trik Torino je više nego zadovoljan remijem protiv Juventusa. Posljednji put uzeli su im sva tri prije šest godina.