ŠOK U NOVOM SADU U 92, DVOMETRAŠ SA ZEMLJE ZA POBEDU: Pao rekord Andrije Kaluđerovića, više nije najbolji strelac!

Autor Milutin Vujičić

Čukarički skočio na treće mesto...

"Večiti" derbi se igra u sredu (18.00), ali i dan ranije smo gledali zanimljiv fudbal u Superligi!

Najuzbudljivije bilo je u Novom Sadu gde je Čukarički slavio protiv Proletera (1:0) i to golom u drugom minutu nadoknade, pa su sa nova tri boda preskočili pravog domaćina na "Karađorđu" - ekipu Vojvodine koja u sredu igra meč 30. kola.

Jedini gol za "brđane" dao je Stefan Šapić nakon kornera sa leve strane, a zanimljivo je da su ga igrači Proletera tako loše čuvali da je pogodak dao bez skoka.

Dvometraš je čak morao da se izvije nadole kako bi loptu poslao u mrežu Novosađane.

Pobedu u gostima, i to u Šapcu, ostvarila je i Mladost iz Lučana. Golove za "plave" dao je Milan Bojović u 26. i 60. minutu, pa je tako postao i najbolji strelac u istoriji Superlige. Do sada je prvu poziciju delio sa Kaluđerovićem, ali ga je prestigao, makar do sutra...

Novi Pazar je savladao TSC (2:1) i time napravio veliki korak ka opstanku, dok je Spartak bez ikakvih problema nadigrao Voždovac (3:0)