PARTIZAN ZABORAVIO DERBI, PA SE OSVETIO RADNIČKOM: Crno-beli pobedili "samo" 2:0, Nišlije još dobro prošle!

Sjajna partija crno-belih i osveta za prvi deo sezone

Izvor: MNPress

Partizan je potpuno dominirao, stvorio "bezbroj" šansi, ali je na kraju ipak postigao samo dva gola.

Posle 90 minuta, "promešani" sastav Partizana pobedio je Radnički 2:0 (1:0).

Strelci su bili Takuma Asano u 44. i Filip Holender u 57. minutu.

Odlično je Partizan odigrao posle derbija. Nije se videlo na terenu uopšte da je tim u sredu igrao derbi i pretrpeo bolan poraz. Radnički je ostao na 38 bodova, samo pet više od Rada, prvog tima u opasnoj zoni.

Ređali su crno-beli šanse, imali su 20 šuteva ka golu, osam u okvir kola, ali je na kraju ostalo samo 2:0.

Aleksandar Stanojević je dosta promenio tim u odnosu na derbi, a neposredno pre meča je Sveta Marković osetio bolove i nije mogao da zaigra, a na njegovo mesto je morao da dođe iskusni Bojan Ostojić.

Zbog toga je umesto njega kao bonus ušao golman Aleksandar Popović, a Vladimir Stojković je otišao na klupu.

Treba reći da je Radnički bio u velikim problemima. Ovo mu je bio četvrti uzastopni poraz, a danas je igrao bez trenera. Sve je dogovoreno sa Aleksandrom Stankovićem, ali on još nije preuzeo ekipu, tako da je tim danas vodio asistent Miroslav Stanković.

Povrh svega toga, već u 12. minutu se povredio Veljko Trifunović i morao je da izađe iz igre.

Ipak, Partizan je sve vreme dominirao, a golman Radničkog Milorad Kojić je bio sjajan i imao je šest odličnih odbrana. Njegov kolega Popović, sa druge strane, uopšte nije imao posla.

Partizan je u prvom poluvremenu imao četiri ili pet jako dobrih šansi, ali je poveo tek u finišu meča. Holender je trčao za dugom loptom, sudario se sa Nikolom Stankovićem, koji je udario u svog golmana Kojića, a lopta je došla do Asana, koji je bacio u praznu mrežu.

U istom tempu se nastavilo u drugom poluvremenu, a u 58. minutu je konačno "pao" i drugi gol. Holender je dobio lepu loptu Jojića, oslobodio se dvojice čuvara i sa ivice šesnaesterca šutirao u malu mrežu sa druge strane.

Posle toga su crno-beli nastavili da dominiraju, šanse su se ređale, Ostojić, Vujačić, posebno Štulić, onda Natho dva puta, pa Urošević i ponovo Štulić, da bi na kraju Filip Stevanović bio sebičan i sprečio još jedan gol…

Posle cele te serije Aleksandar Stanojević je nemoćno raširio ruke jer je bilo samo 2:0. Crno-beli su u drugom poluvremenu imali bar 10 dobrih šansi.

Radnički je u prvom poluvremenu imao jednu i u drugom jednu šansu, ali je Miletiću posle pasa Aksentijevića malo falilo da kazni slabo postavljenu odbranu Partizana.

Ipak, ostalo je 2:0 do kraja.

20:58

Kraj meča!

Ostalo je 2:0, strelci su Asano i Holender.

20:54

88' Šanse se ređaju, ali gola ipak nema

Stevanović je poveo kontru Partizana tri na dva, Natho je bio potpuno sam na levoj strani, ali je mladi napadač odlučio da šutira daleko od gola. Izraelac ga gleda u neverici, kao, valjda, i svi koji su videli situaciju.

Stvarno je neverovatno da je samo 2:0.

20:51

85' Ovo će vam zvučati poznato...

Korner za Partizan, Jojić izvodi, Vujačić skače i puca glavom, Kojić brani. To je bio osmi udarac u okvir gola za crno-bele.

20:46

79' Partizan propušta šansu za šansom

I još jedna propuštena šansa za Partizan, ko zna koja po redu. Kojić je prekinuo jednu akciju crno-belih boksovanjem lopte. Na nju je naleteo Urošević, onda "isfintirao" čuvara koji je ostao da leži na zemlji, a zatim i šutirao u prazan gol, ali je lopta otišla pored leve stative.

20:43

Pogledajte Holenderovu lepoticu

20:41

74' Štulić, pa onda Aksentijević

Štulić je bio u jako dobroj poziciji. Izbio je sam pred Kojića, koji je pao i nogom herojski odbio loptu. Ništa od gola, iako je bilo jako blizu.

Samo dva minuta kasnije, Aksentijević je bio u dobroj situaciji, ali nije postigao gol za Radnički. Otvorila se malo utakmica.

20:32

66' Ostojić je bio blizu

Opet korner, opet Jojić - Ostojić je bio blizu, ali nije bio precizan.

20:29

63' Šansa za Radnički

U dobroj situaciji je bio Đuričin, ali je kasnio. Na drugoj strani je Vujačić pao u šesnaestercu Radničkog. Tražili su igrači Partizana penal, ali ništa od toga.

20:24

58' Goooooool!

Holender je primio odličan pas Jojića na ivici šesnaesterca, prošao između čuvara i progodio malu mrežu suprotne strane! Sjajan gol!

20:22

57' Dominacija Partizana

Partizan kontroliše utakmicu, igra direktno, ređaju se izgledne situacije i šanse, uglavnom preko Asana, ali za sada nema gola, iako baš "miriše" na njega.

20:16

Ostali smo vam dužni gol Asana:

20:15

48' Prva šansa u drugom poluvremenu

Jojić je izveo šesti korner za Partizan, Vujačić je skočio i glavom šutirao preko gola.

20:11

Počelo je drugo poluvreme!

Nadamo se da će biti sadržajno kao i prvo.

20:10

Pogledajte galeriju

Ovako je to bilo do sada:

19:54

Kraj prvog poluvremena

Partizan je bio mnogo bolji i na kraju je krunisao dominaciju golom. To je 17. gol Asana u seozni.

19:49

44' Gooooool!

Asano! Holender je ušao u 16, Stanković se sudario sa Kojićem, obojica su ostala da leže, a Japanac je natrčao i poslao loptu u praznu mrežu.

19:48

43' Sjajna šansa za Partizan!

Nemanja Jović je sve uradio, ušao u 16, oslobodio se čuvara, onda prebacio na drugu stativu, Asano skače i glavom puca u gol, ali je Kojić na mestu i hvata loptu!

19:46

35' Jako čudna situacija, Partizan sam sebe sprečio da postigne gol!

Posle kornera Jojića, Asano se namestio, lepo šutnuo, a na pet metara je zakačio Urošević u želji da je prosledi u mrežu, ali je sprečio pogodak saigrača! Ne viđa se ovo često.

19:35

27' Još jedna šansa za Partizan!

Holender je sa pet metara pucao posle dobacivanja Asana, ali je Kojić odlično odbranio!

19:29

23' Zapretio Radnički, najbolja šansa na meču

Kasalica je pobegao po desnoj strani, sačekao je Đuričina, koji je šutirao, ali je pogodio Asana u leđa! Prva šansa Radničkog i najbolja na meču.

19:23

Najnovije informacije iz Partizana

Vladimir Stojković je prvobitno bio prijavljen kao golman, da bi se to promenilo desetak minuta pre meča. Prve vesti su govorile da je povređen, sada je stiglo objašnjenje iz Partizana:

"Stojković se nije povredio vež je bol u zadnjoj loži osetio Sveta Markovic.Stoga se zbog pravila bonusa šef Stanojevic odlučio za Popovića na golu".

19:20

15' I opet nova šansa za Partizan!

Suma je sjajno pronašao Šćekića, ali je odbrana Radničkog bila na mestu. Četvrta dobra prilika za crno-bele!

19:19

13' Nova dobra šansa za Partizan!

Ponovo posle kornera, Jojić do Vujačića, koji je neprecizan glavom.

19:18

12' Nema kraja problemima Radničkog

Trifunović nije mogao da nastavi meč, povredio se pri intervenciji kod šanse Holendera. Umesto njega je u igri iskusni Nenad Gavrić.

19:14

9' Nova šansa za Partizan!

Jojić je poslao visok pas u prostor, Holender je prvi stigao do lopte, ali je prebacio preko gola.

19:12

7' Evo prve šanse

Korner je izveo Jojić, Bojan Ostojić je bio sam, ali je glavom prebacio preko gola. Ostaje 0:0.

19:09

Radnički nema trenera!

Sve je dogovoreno sa Aleksandrom Stankovićem, ali on još nije preuzeo ekipu. Tim ovde vodi asistent Miroslav Stanković.

Utakmica je počela, ali još ništa nismo videli.

19:06

Ostojić umesto Svete Markovića

Sve je uslovljeno promenama u poslednji čas. Popović je bonus, tako da je iskusni štoper ušao u tim. Drugi bonus je Jović.

19:04

U odsustvu Stojkovića

Kapitensku traku je poneo Miloš Jojić.

19:00

Promena u poslednji čas!

Za Partizan će braniti Aleksandar Popović umesto Vladimira Stojkovića. Informacija koja je upravo stigla iz crno-belih.

18:28

Ovo su rezerve

Na klupi Partizana su: Popović, Natho, Bajbek, Pavlović, Zdjelar, Ostojić, Miljković, Štulić, Obradović, Stevanović, Lutovac.

Rezerve Radničkog su: Ilić, Gavrić, A. Marković, Mitrović, F. Marković, Pantelić, Živković.

18:25

Stanković je baš promenio tim

Aleksandar Stanković je četvrti trener Radničkog ove sezone, a ekipu je preuzeo od Vladimira Gaćinovića nakon poraza od Napretka. U svom prvom meču na klupi promenio je čak sedmoricu igrača u odnosu na prošlo kolo. U timu nisu: Borivoje Ristić, Petar Ristić, Dušan Pantelić, Nikola Stevanović, Filip Marković, Petar Ćirković i Nikola Stanković.

Radnički igra u formaciji 3-5-2.

18:20

Stanojević dosta menjao, Suma se vratio

Stanojević je u prvi tim vratio Sumu, a ceo tim izgleda bitno drugačije od onog iz derbija. U startnih 11 nema bekova Ivvana Obradovića i Aleksandra Miljkovića, kao ni Saše Zdjelara i Bibarsa Natha.

U odbrani su sada Marko Živković i Slobodan Urošević. Zadnji vezni danas je Miloš Jojić, a ispred je Suma. To je formacija 4-2-3-1.