Probudili se

BILO JE NAPETO, ALI USPELI SU - VOJVODINA PONOVO TREĆA! Lalatović najavio, pa održao reč

Autor Tamara Ranković

Oporavili se posle poraza.

Zagrmeo je od besa trener fudbalera Vojvodine Nenad Lalatović nakon poraza od Rada, i tada je obećao da će njegov tim da se vrati na treće mesto, a sada je već ispunio obećanje!

"Lale" su savladale Zlatibor na svom terenu rezultatom 2:1. Poveli su nakon pola sata igre golom Dejana Zukića na asistenciju Bjekovića.

U drugom poluvremenu, odnosno 63. minutu Zlatibor dolazi do izjednačenja kada je mrežu zatresao  Stefan Vukić.

Novo vođstvo i pobedu Novosađanima je doneo Miljan Vukadinović koji je pogodio u 76. minutu za povratak njegovog tima na treće mesto Superlige.

Odigrane su i ostale utakmice 31. kola.

U Kruševcu je Napredak slavio protiv Mačve rezultatom 2:0 i  tako uvećao svoje šanse u borbi za opstanak. U 41. minutu poveli su golom Luke Milunovića, koji je na ivici peterca prihvatio loptu i poslao je u mrežu. Trijumf Napretka potvrdio je Bojan Čečarić u 55.minutu.

Rad je na Banjici savladao jednog od direktnih rivala u borbi za opstanak, ekipu Novog Pazara rezultatom 3:2.

Rad je poveo u desetom minutu , golom Gojkovića, a izjednačio je Delimeđac, šesnaest minuta kasnije.  Domaći su u 52. minutu ponovo poveli  i to autogolom . Pobedu je potvrdio Andrija Kaluđerović koji se ponovo izjednačio sa Milanom Bojovićem na večnoj listi strelaca Superlige. Sada obojica imaju po 75 postignutih golova.

Do kraja još jedan gol, postigao ga je napadač gostiju Petar Gigić, koji je u 82. minutu ublažio poraz Novog Pazara.

Jedina gostujuća ekipa koja je ostvarila pobedu bio je Metalac protiv Radnika u Surdulici, rezultatom 2:1.

Najbolji strelac lige Milan Makarić pogodio je u 23. minutu igre, a izjednačio je Prestiž sedam minuta kasnije. Za konačni rezultat pogodio je Maksimović u 59. minutu.

Inđija je pobedila Bačku golom Željka Dimitrova.

Inđija – Bačka 1:0 (0:0)

Napredak – Mačva 2:0 (1:0)

Rad – Novi Pazar 3:2 (1:1)

Radnik – Metalac 1:2 (1:1)