Još jedan korak

SRBIJA POBEDILA U ZENICI I OTIŠLA U BARAŽ! Preokret za dva minuta - trebalo je ovako od početka!

Da su od prvog meča u kvalifikacijama bili u pravoj formi, futsaleri bi otišli direktno!

Futsal reprezentacije Srbije nije smela da izgubi na gostovanju u Bosni i Hercegovini! Morao je da se ''izvuče'' barem remi, a upisana je pobeda (3:1).

Preokret Srbije bio je furiozan, pošto su nakon gola Sesara u 12. minutu meča Rakić i dvostruki strelac Pršić za dva minuta doneli prednost reprezentaciji Srbije. Sva četiri gola na ovom susretu viđeni su za nešto više od dva minuta.

Pobedom u ovom meču srbija je izborila drugo mesto u grupi, pa na nju ne utiče ubedljiva pobeda Rumuna nad Severnom Makedonijom. Taj meč završen je rezultatom 9:1, ali nije imao rezultatski značaj.

Ipak, Srbija još nije na kontinentalnoj smotri. Do tamo ostao je još jedan korak, u novembru.

Srbija će u baražu za poslednje mesto na Evropskom prvenstvu igrati protiv Belorusije. Nakon serije promenjivih mečeva u kvalifikacionoj grupi, baraž deluje kao odlična prilika za plasman na veliko takmičenje.