ŠOK, PA POBEDA PARTIZANA! Dva talenta namučila crno-bele, Asano i Marković režirali preokret!

Posle samo dva minuta igre videli smo gol Mačve, ali su Asano i Lazar Marković uspeli da donesu pobedu timu Aleksanda Stanojevića.

LAZAR MARKOVIC fudbaler Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Macve Sabac na stadionu Partizana, Beograd 31.10.2020. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Macva Sabac

Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu u prvom meču 32. kola Superlige!

Na samom startu meča Mačva je šokirala crno-bele i postigla gol, ali mladi tim Šapčana nije izdržao i na kraju je Partizan stigao do pobede.

MAČVA – PARTIZAN 1:2 (1:1)
/Knežević 2; Asano 43, Marković 56/

Tek što je utakmica počela sa desne strane je usledio centaršut, a najtalentovaniji fudbaler Mačve Branislav Knežević je pokazao zašto ga traže mnogi evropski klubovi.

On je fenomenalno primio loptu u kaznenom prostoru protivnika, smirio loptu i poslao je iza leđa Vladimira Stojkovića. Mladi Knežević je i u nastavku mučio odbranu crno-belih, ali problem su izabranici Aleksandra Stanojevića imali sa Milošem Gordićem.

Mladi golman Mačve je samo u prvom poluvremenu imao devet odbrana, pogotovo je bio raspoložen kada su u pitanju šutevi Nikole Štulića, pošto je u prvih 45 minuta odbranio nekoliko njegovih udaraca.

Ipak nije uspeo da dođe do dvocifrenog broja odbrana Gordić do kraja prvog dela meča pa je tako samo dva minuta pre odlaska na odmor Takuma Asano uspeo da izjednači.

Na startu drugog poluvremena nastavio je Partizan sa napadima, ali je sjajni čuvar mreže nastavio da briljira. Na kraju je uspeo da dođe do ukupno 13 odbrana, ali je Bibras Natho uspeo da režira preokret.

On je u 56. minutu sjajnim pasom izbacio Lazara Markovića u šansu, a krilni napadač Partizana je pogodio za 2:1. Posle tog gola tempo meča je splasnuo, crno-beli jesu imali nekoliko šansi, ali su Holender i Suma bili neprecizni.

Ipak - crno-beli su posle šoka na startu meča upisali tri boda!

19:55

GOTOVO! POBEDA CRNO-BELIH!

Partizan je uspeo da preokrene i dođe do tri boda!

MAČVA - PARTIZAN 1:2 (1:1)

19:54

87. minut: Neoprezan start!

Nemanja Panić je startovao na Aleksandru Miljkoviću i zbog toga je dobio žuti karton. Brojimo minute do kraja.

19:49

Polako se ovo bliži kraju...

Nema većih šansi, Mačva pokušava dugim loptama da dođe do Stojkovića, ali nema pretnje.

19:41

75. minut: Ništa od penala!

Prošao je Jović, pao u 16 metara, ali ovo nije bio kontakt za penal. Nastavlja se igra.

19:38

Još jedna izmena, malo iskustva na terenu

Izlazi Lazar Pavlović, a na teren će iskusni Miloš Jojić. Sada će Partizan biti još opasniji posle prekida!

19:36

69. minut: Sada i Suma promašuje!

Probao je Gvinejac svoj šut, ali je lopta otišla van terena! Nije bio precizan, a Partizan ređa nerealizovane šanse.

19:29

64. minut: Odmah pravi haos Jović!

Mladi Nemanja Jović je zaista otkrovenje u ekipi Partizana ove sezone. Sada je odmah po ulasku u igru prošao po strani i centrirao, a Holender nije uspeo da tu loptu ubaci u gol.

19:26

60. minut: Veliki problem za Partizan!

Miljković se sudario sa defanzivcem Mačve u kaznenom prostoru protivnika i sada je na zemlji. Ipak, nastavlja meč, a sa terena izlaze Bibras Natho i Lazar Marković.

Ulaze Nemanja Jović i Sejduba Suma.

19:20

56. minut: VODI PARTIZAN!

Gol Lazara Markovića!

Neverovatan pas sjajnog Bibrasa Natha je prošao kroz celu odbranu Mačve, a onda je Lazar Marković driblingom došao do povoljne pozicije i postigao pogodak!

Njegov 10. gol ove sezone za preokret crno-belih u Šapcu.

19:17

Evo i gola Asana!

Ovako je Asano izjednačio.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

19:13

48. minut: Stevanović i parada Gordića!

Iz slobodnog udarca je sjano pokušao Filip Stevanović, ali je Miloš Gordić sjajno intervenisao i ostaje 1:1!

19:12

Počelo je drugo poluvreme!

Odmah je promene napravio Aleksandar Stanojević, sada su u igri Holender i Stevanović. Van terena su izašli strelac gola Takuma Asano, ali i mladi Nikola Štulić koji je promašio nekoliko šansi!

18:54

POLUVREME!

Opet je Lazar Marković sjajno centirao, Bibras Natho je bio najviši u skoku, ali je Miloš Gordić sjajno odbranio!

Ne posustaje ni posle primljenog gola i idemo na poluvreme sa nerešenim rezultatom.

18:50

43. minut. GOOOOL! Kakav pogodak!

Takuma Asano nastavlja, postiže gol!

Ovo je njegov 18. gol u Superligi, a dolazi posle neverovatne gužve u šesnaestercu protivnika. Dugo je lopta bila u kaznenom prostoru Mačve, Aleksandar Miljković je u prodoru uspeo da prođe nekoliko igrača Mačve, a onda je gurnuo loptu do Japanca.

On je bi sam na 6-7 metara od gola i lako mu je bilo da savlada raspoloženog Gordića.

Pred poluvreme - 1:1!

18:45

31. minut: Opet Štulić!

Neverovatno kako brani Miloš Gordić!

Golman Crvene zvezde na pozajmici u Mačvi je nesavladiv, ovo je treća prilika Nikole Štulića koju je odbranio!

18:36

27. minut: Auh, kakva šansa!

Sjajna kontra Mačve, Nikola Subotić je sjajno primio loptu na grudi u trku, a Stojković je odbranio.

Potom je Branislav Živković uleteo iz drugog plana i uzeo loptu koja je padala, ali je Saša Zdjelar uspeo to da "očisti" i sačuva gol crno-belih!

18:33

Pogledajte i gol Mačve!

Gol Branislava Kneževića

18:32

22. minut: Napao Partizan, Mačva imala kontru!

Napadaju crno-beli, ali ne uspevaju da postignu gol. Sada je opet u šansi bio Štulić, ali se tim iz Šapca odbranio, a potom je sevnula kontra domaćina.

Ćirković je na kraju šutirao, ali preko gola Stojkovića!

18:27

19. minut: Dve šanse!

Prvo je Asano šutirao ka Gordićevom golu, ali je sjajni mladi golman odbio tu loptu. Ona je došla do Pavlovića, ali je opet čuvar mreže Mačve intervenisao!

18:20

11. minut: Sad Asano!

Izbio je po desnoj strani Japanac, bio je 1 na 1 sa golmanom Gordićem, ali je on ponovo sjajno odbranio! Opet je sačuvao vođstvo Mačve!

18:17

9. minut: Šansa za Partizan!

Prvo je Nikola Štulić šutirao, ali je Miloš Gordić odbranio, a onda je i šut Takume Asana zaustavio čuvar mreže Crvene zvezde na pozajmici u Šapcu.

18:10

2. minut: GOOOOL! VODI MAČVA!

Kakav pogodak i šok na startu!

Posle sjajnog centaršuta sa desne strane Branislav Knežević je sjajno utrčao iz drugog plana, primio je loptu u šesnaestercu Partizana, a onda je vrlo smireno prosledio loptu iza leđa Vladimira Stojkovića!

18:05

POČINJEMO!

Mačva je izašla na teren sa čak osam bonus igrača, a trener Partizana je otkrio da je Svetozar Marković povrđen i da Bajbek nije bio spreman za ovaj meč.

17:48

Šta je sa Mačvom?

Evo u kom sastavu oni izlaze na teren:

Gordić; Pejović, M. Mijailović, Sladojević, Subotić; O. Mijailović, Knežević, Adamović; Ćirković, Trimanović Đoković

17:19

SASTAVI!

Evo kako će Partizan izaći na teren:

Stojković; Miljković, Ostojić, Vujačić, Urošević; Zdjelar, Natho; Pavlović, Marković, Asano; Štulić

Ima promena u sastavu, pa će se tako Svetozar Marković odmoriti, a na teren će iskusni Ostojić, dok će od prvog minuta na teren mladi Pavlović i Štulić.

16:15

Dobrodošli!

Uz MONDO pratite prvi meč 32. kola Superlige Srbije u kome se sastaju Mačva i Partizan.

Šapčani još uvek nisu matematički ispali iz lige, ali ih naredne sezone sasvim sigurno očekuje takmičenje u Prvoj ligi Srbije.

Sa druge strane Partizan je porazom u derbiju izgubio realne šanse da stigne Crvenu zvezdu u borbi za titulu, ali bi ovaj meč mogao biti uvertira za meč polufinala kupa sa Vojvodinom.