ZVEZDA U FINALU, PREČKA SPASILA BORJANA! Pehar čekaju DEVET godina, na pobedu su od duple krune!

Zvezda je u finalu - ovaj pehar čekaju DEVET godina!

Kakav meč smo videli u polufinalu Kupa Srbije! Nadali smo se dobrom meču, a igrači Radnika i Zvezde su nam priredili prvoklasnu dramu!

Crvena zvezda je na kraju preživela napade Radnika u drugom poluvremenu i uspela da dođe do finala, gde će se boriti za prvi trofej osvajača kupa posle devet godina!

CRVENA ZVEZDA - RADNIK 2:1 (2:0)
/Milunović 2, Falćineli 34; Makarić 51/

Kakva drama je viđena na kraju ovog meča! Dva puta je prečka spašavala crveno-bele i Milana Borjana u poslednjih sedam minuta meča, pa je tako ovaj meč lako mogao da ode do penala!

Radnik nije odustajao od sna, nije odustajao od eventualnog plasmana u finale čak ni kada je Crvena zvezda povela sa 2:0 posle nešto više od pola sata igre.

Već u prvom napadu na meču posle kornera su crveno-beli preko Milunovića došli do gola, a kada je Falćineli iskoristio asistenciju Bena delovalo je da neće biti drame na meču. Ipak, Radnik je pokazao karakter i već na startu drugog poluvremena odmah zapretio.

Promašio je najbolji strelac šampionata Milan Makarić šansu u 50. minutu, ali je minut kasnije pogodio i time režirao dramu! Domaćin nikako nije uspevao da postigne treći gol koji bi im garantovao finale, a Radnik je svim silama napao u finišu.

Dva puta je san Zvezde o osvajanju kupa koji traje devet godina zamalo pao u vodu. Prvo u 83. minutu kada je "desetka" Surduličana Zoran Danoski pogodio okvir gola, a potom i na samom isteku meča, na startu nadoknade vremena.

Opet je Borjan bio savladan, ali je Uroš Milovanović takođe pogodio prečku! Na kraju je Radnik imao i korner u poslednjem napadu, ali Borjanova mreža se nije zatresla.

Crvena zvezda je na kraju preživela i nastavila da se nada duploj kruni i trofeju kupa koji čeka devet godina, još od pobede nad Borcem iz Čačka u finalu 2012. godine. A pobednika će dobiti uskoro jer je počelo drugo polufinale između Vojvodine i Partizana!

Kompletan tok meča pogledajte u kartici RAZVOJ DOGAĐAJA.

18:57

GOTOVO! ZVEZDA JE U FINALU!

Na kraju Zvezda ide u finale posle drame!

CRVENA ZVEZDA - RADNIK 2:1

Na kraju je Radnik imao priliku iz kornera u poslednjem napadu da izjednači, ali nije uspeo.

Utakmica za infarkt!

18:56

PREČKA!

Milovanović pogađa prečku u 90. minutu! Auh kako se ovde zakuvalo, Radnik je drugi put zaredom "pokazao zube" Zvezdi!

18:52

88. minut: Kanga!

Pravo u Ranđelovića, otvara se kontra Radnika, ali uspela je Zvezda da se izvuče!

18:50

84. minut: PREČKA RADNIKA!

Danoski opet! Sada je šutirao sa distance i savladao je Borjana, nije tu mogao ništa golman Zvezde... Ali prečka je spasila Zvezdu!

Uh!

18:44

Još 10 minuta

A još jedna izmena. Izlazi Mirko Ivanić, a ulazi hitronogi Željko Gavrić.

18:43

78. minut: Radnik i dalje preti!

Sada je Makarić krenuo u kontru, ali nije imao sa kim. Na kraju je dodao do saigrača, ali su se vratili igrači Zvezde i sprečili šut.

18:38

Evo i Pavkova na terenu

Ništa se ne menja u postavci Dejana Stankovića, zameniće Dijega Falćinelija u špicu.

18:35

70. minut: Pa ovo je moglo da bude izjednačenje!

Danoski je sa strane uočio Stamenkovića koji utrčava punom brzinom i da je malo brži bio Stamenković mogao je da ubaci loptu u Borjanovu mrežu.

Imala je sreće Zvezda!

18:33

68. minut: Bomba Veljka Nikolića!

Radmanovac je loše izbacio ovu loptu, ona je došla do Veljka Nikolića koji je silovito opalio po njoj. Na kraju je ona ipak otišla van gola.

18:31

Evo kako je Makarić dao gol!

Gol Milana Makarića Zvezdi
Izvor: YouTube/Arena sport TV

18:29

Prilika za "osvetu"?

Nekadašnji vezista Crvene zvezde Filip Bainović je na terenu i sigurno će želeti da se dokaže bivšeg timu.

18:27

62. minut: Kakva šansa!

Stefan Ranđelović je izašao kod kornera i izbacio loptu ispred Falćinelija, ali ona je došla do Degeneka. I njega je izblokirao, ali je bio daleko od gola, a lopta je otišla do Milunovića.

Šutnuo je štoper Zvezde, sa gol linije je izbačena lopta i na kraju je Sanogo poslao loptu preko gola.

18:22

Tri izmene u Zvezdi

Gobeljić je zamenio Rodića, umesto Bena ušao je Srnić, a na terenu je i Nikolić umesto Kataija.

18:19

55. minut: Makarić je prava napast!

Sada je prvo Milunović udario Makarića i zaslužio žuti karton, a onda je probao iz daljine i opet stavio Borjana na ispit.

18:15

51. minut: GOOOL! Makarić! 2:1

Pogodak za Radnik! Opet su Surduličani u igri!

Samo minut ranije nije iskoristio šansu, ali sada jeste. Našao se u neposrednoj blizini gola, lopta je stigla do njega i on je poslao iza leđa Borjanu.

San je ponovo živ, Radnik može da sanja finale!

18:15

50. minut; Radnik zapretio!

Došla je lopta do Makarića, on je imao i vremena da se namesti, ali između nekoliko igrača Crvene zvezde nije uspeo dovoljno precizno da proturi loptu. Šutirao je prejako!

18:13

48. minut: Zamalo! Falćineli!

Sjajno je prošao po levoj strani Mirko Ivanić, centirao je i lopta je došla do Dijega Falćinelija.

Zasmetao mu je malo Aleksandar Katai koji je takođe probao da šutne, a na kraju je pokušaj Italijana blokiran.

18:10

Počinje drugo poluvreme!

Nema izmena u drugom delu, a Radnik će morati da napadne od prvog minuta ako misli da zadrži šansu za prolazak dalje.

Još 45 minuta je ostalo!

17:56

Šta smo videli u poluvremenu?

Šok na startu, tek što je počeo meč Zvezda je povela i to posle kornera. Ove sezone tim Dejana Stankovića fenomenalno izvodi prekide, a sada je na centaršut Kange Milunović sjajno reagovao i odmah "otvorio" rivala.

Potom smo imali kraći prekid, pošto je sudija želeo da se transparenti koji su se našli na stadionu uklone, a kada se nastavio meč domaćin je nastavio da napada.

Sve je urodilo plodom u 34. minutu kada je Dijego Falćineli uradio ono što najbolje zna - našao se na pravom mestu!

Ben je centirirao, lopta se našla u petercu, a Falćineli je natrčao pravo na nju i poslao je u mrežu.

17:51

47. minut: Pripretio je gost!

Centaršut Radnika sa leve strane u jednom od poslednjih napada u ovom poluvremenu, prošla je lopta u šesnaesterac, ali je Degenek to očistio. Idemo na odmor rezultatom 2:0 za domaćina.

17:48

44. minut: Opasada gola Radnika!

Nekoliko minuta je Crvena zvezda išla oko gola Radnika, centirali su Gajić, Katai, Ivanić, ali nje Zvezda uspela da dođe do pogotka pred poluvreme.

17:42

Evo gola Falćinelija!

17:36

34. minut: GOOOL! Falćineli 2:0!

Opet gol Italijana!

Sada je El Fardu Ben centrirao, a Zvezdin Italijan je uradio ono što mu najbolje ide - bio je najsnalažljiviji u petarcu protivnika i "ušunjao" je tu loptu u gol!

17:35

Evo gola Crvene zvezde!

17:33

31. minut: Sada Katai!

Gajić je sada centrirao, došla je lopta do Kataija koji se fintom oslobodio svog čuvara i šutirao levicom. Ipak Stefan Ranđelović je uspeo ovo da odbrani nogom.

17:32

30. minut: Milan Gajić nadire!

Opet napad u kome je Gajić zapretio golu!

Sada je Milan Rodić glavom prebacio loptu na drugu stranu, a Gajić je naleteo i iz trka šutirao, no lopta je otišla daleko iznad gola.

17:32

27. minut: Sevaju kontre Zvezde!

Prvo je odmah posle Makarićevog pokušaja otišla vrlo brzo lopta na desni bok, ali je Stefan Ranđelović bio bliži njoj od Gajića.

Minut kasnije Gajić je opet prošao po boku, centrirao je po zemlji, ali je štoper Radnika "očistio" tu loptu.

17:30

25. minut: Evo problema za Borjana!

Milan Makarić pokazuje zašto je najbolji strelac Superlige ove sezone.

Dobio je loptu na 18 metara od gola, namestio se i uspeo da šutira bez zaleta. Iz mesta je ovaj udarac bio jak i Milan Borjan je jedva uspeo da smiri tu loptu!

17:24

20. minut: Radnik stigao u 16 metara Zvezde!

U 16 metara Zvezde ušao je Jokić, ali ga je Degenek zagradio i lopta je otišla u gol aut.

17:20

16. minut: Ponovo se igra!

Konačno je nastavljen meč, čak su se igrači sa loptama ponovo zagrevali minut ili dva. Lopta je u nogama igrača Zvezde.

17:18

11. minut: Prekid!

Traje ovaj prekid već neko vreme, nekoliko minuta je fudbal stao. Problem su transparenti na stadionu kojim navijači Crvene zvezde protestuju protiv Superlige bogatih, zatvorenog takmičenja koje je 12 klubova želelo da napravi.

17:08

Da li je ofsajd?

Seku Sanogo je zamalo sve upropastio!

Milunović je uputio loptu ka golu, a Sanogo je bio daleko u ofsajdu. Ulazila je lopta u mrežu i upravo kada je prelazila gol liniju Sanogo je probao da je pipne i sebi upiše gol. Srećom po Zvezdu nije uspeo da je pipne, jer da jeste - gol ne bi važio!

17:07

Auh kakav start!

Crvena zvezda je u prvom napadu došla do kornera, a onda je posle centaršuta Kange Nemanja Milunović bio najviši u skoku.

Uspeo je da šutira glavom i pošalje loptu iza leđa Ranđelovića!

17:04

1. minut: Odmah gol!

Meč je počeo, a na startu je Crvena zvezda izborila korner posle centaršuta Mirka Ivanića sa leve strane.

Odmah gol!

16:49

Poruka Delija pred meč!

Pred duel u kupu i "Delije" su se oglasile povodom Superlige koju su bogati klubovi želeli da oforme!

Izvor: FK Crvena zvezda

16:37

Pre četiri dana se proslavio...

Tada je ušao sa klupe, a sada je prvi golman!

Mladi Surduličanin Stefan Ranđelović počeo je prošli meč na klupi, ušao i proslavio se sa dva odbranjena penala. Sada je tu od starta!

16:35

Startne postave

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić; Sanogo; Ivanić, Kanga; Ben, Katai; Falćineli

Radnik: Ranđelović; Bogdanovski, Radmanovac, Jokić, Stojanović; Oreščanin, Biber; Stamenković, Subotić, Spasić; Makarić

16:31

Put do polufinala

Radnik je prvo savladao Kabel iz Novog Sada u dramatičnom meču sa 4:3, a potom su bili bolji od Čukaričkog sa 3:2. Poslednja stepenica pre Zvezde bila im je TSC koga su pobedili 2:1.

Crveno-beli su na startu dobili Zlatibor 4:2 iako su gubili 2:0, a onda su preokrenuli i protiv Rada i pobedili sa 2:1. U prethodnom meču lako su dobili IMT, bilo je 3:0.

15:28

Prošli meč - penali, heroj, Ivanić...

Pre samo četiri dana videli smo prvenstveni meč ovih rivala koji je bio spektakularan!

Mladi golman Stefan Ranđelović ušao je sa klupe Surduličana posle povrede Ivana Kostića i odbranio dva penala, a posle meča je za MONDO otkrio kako mu je to pošlo za rukom!

Iako je pred očima svog idola Milana Borjana odbranio mnoge velike šanse i bio prva zvezda meča, Ranđelović nije mogao da spreči pobedu crveno-belih koja je došla posle gola Mirka Ivanića u finišu.

15:11

Dobrodošli!

Pratite polufinale Kupa Srbije između Crvene zvezde i Radnika iz Surdulice uživo uz Mondo.

Pre samo četiri dana videli smo dramatičan duel ovih protivnika, a sada se nalaze u mnogo bitnijem meču, u polufinalu Kupa Srbije.