Fantastična utakmica u Napulju!

SERGEJ JE FUDBALSKI MAJSTOR, ALI LACIJU BEŽI LIGA ŠAMPIONA: Napoli petardom deklasirao Lacio! (VIDEO)

Autori Nebojša Šatara Dušan Ninković

U Napulju je prekinuta serija pobjeda Lacija, koji je napravio veliki korak unazad u trci za plasman u Ligu šampiona.

Fantastična utakmica u Napulju i jedna od najefikasnijih u celoj sezoni!

Napoli je u derbiju 32. kola Serije A prekinuo Lacijev niz od pet uzastopnih pobeda i vratio se u trku za plasman u elitno evropsko takmičenje.

NAPOLI - LACIO 5:2 (2:0)

Domaćin je na stadionu "Dijego Armando Maradona" već na početku šokirao Rimljane i poveo 2:0 u prvih desetak minuta da bi majstorskim lobom Lorenco Insinje a potom i Dris Mertens u nastavku "overili" jubilarnu 20. pobedu.

Međutim, ni kod "pokera" golova u minusu, izabranici Simonea Inzagija nisu izgubili nadu niti su prestali da se bore, pa su za samo pet minuta (70, 75) postigli dva pogotka i smanjili rezultat preko Ćire Imobilea i Milinković-Savića, da bi Napoli kompletirao "petardu" pogotkom Viktora Osimena, kojim je stavio tačku na izvanrednu utakmicu.

Srpski fudbaler pogodio je direktno iz slobodnog udarca, ali njegova majsotrija nije rezultatski uticala na ovaj meč. Lacio je bodove ostavio u Napulju, što je veliki problem pred rasplet ovosezonske Serije A.

Tim Đenara Gatuza sada zaostaje samo dva boda za mestom koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone, dok je Lacio devetim prvenstvenim porazom napravio korak unazad na putu ka evropskoj eliti.