PARTIZAN SLAVIO NA BRDU POSLE 3 GODINE: Šok za 20 sekundi i promašaj kakav se retko viđa!

Crno-beli došli do nove pobede preko Šćekića i Vujačića.

Partizan je upisao šestu pobedu u nizu, a prvu posle tri godine na Banovom brdu!

Rušenje tradicije najavili su već posle 20 sekundi kada je Aleksandar Šćekić šokirao Čukarički golom glavom iz drugog plana, da bi njegov saigrač iz crnogorske reprezentacije Igor Vujačić potvrdio pobedu u 80. minutu.

ČUKARIČKI - PARTIZAN 0:2 (0:1)

S obzirom na to da utakmica nije imala takmičarski značaj za dve crno-bele ekipe, možda je i očekivano što tempo nije bio "udarnički", ali bilo je dobrih poteza...

Nakon što je Partizan iznenadio Čukarički "golom iz svlačionice", domaćin je preuzeo kontrolu nad utakmicom i određivao njen tempo, ali stvarali su premalo šansi pred golom Vladimira Stojkovića koji je možda prvi i jedini put odahnuo u 60. minutu.

Miladin Stevanović uspeo je da sa pola metra promaši izjednačenje, traljavao je udario loptu i ona je otišla pored stative, da bi to Vujačić kaznio četvrtim golom ovog proleća, naravno - glavom.

U narednom kolu crno-beli igraju protiv Voždovca, a "brđani" sa Javorom.

ČUKARIČKI: Đ. Petrović - Stevanović, Šapić, Drezgić, Kamenović - Docić, Savić, Kovač, Mijailović, Pantić - Đ. Jovanović.

PARTIZAN: V. Stojković - Miljković, Marković, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Šćekić, Natho, Jović, Jojić - Holender.

Meč je sudio Lazar Lukić.

18:33

90+3' - KRAJ!

Partizan je pobedio Čukarički 2:0 golovima Šćekića i Vujačića.

18:31

90' - Još tri minuta!

18:27

87' - Povrede!

Ostao je Svetazar Marković na travi, žali se na povredu što može da zabrine Aleksandra Stanojevića pred finale Kupa. Za to vreme Docić izlazi iz igre jer je povređen, a Čukarički nema više izmena!

18:20

80' - GOL! 2:0! VUJAČIĆ!

Kažnjavaju crno-beli Čukarički za promašaj, ponovo pogađa Igor Vujačić koji se ovog proleća nadavao golova u dresu Partizana.

Dobro je "boksovao" Petrović posle kornera, nastavljena je akcija, a onda je sa levog boka odličan centaršut poslao Marković. Snašao se stasiti Crnogorac i na drugoj stativi "ukrotio" loptu, ništa nije mogao čuvar mreže Čukaričkog.

Vidosavljević i Rakonjac na terenu, a izlaze Jovanović i Mijailović.

18:19

79' - Ulazimo u finiš!

Štulić menja Holendera, a Čolović i Ergelaš su na terenu umesto Pantića i Kovača. Probao je Docić iz slobodnjaka, ali nije to bilo naročito opasno po Stojkovića koji je potom "požuteo".

U međuvremenu su crno-beli tražili i penal zbog igranja rukom Šapića, ali Lukić je odmahnuo glavom.

18:13

Pogledajte promašaj Stevanovića, najbolju šansu na utakmici!

18:03

63' - Stevanović!

Pobegao je Lutovcu na drugoj stativi desni bek Čukaričkog, ali lopta mu se čudno odbila od noge, tako da je promašio sa pola metra!

Lopta koju je poslao Miladin Stevanović je nekako prošla kraj stative!

18:01

IZMENE!

Kajević menja Savića u Čukaričkom, a Jović, Zdjelar i Natho ustupaju mesto Sumi, Lutovcu i L. Markoviću.

17:58

Pogledajte fotografije!

17:56

55' - Mirno i dalje!

Ne menja se slika ni u nastavku meča, nekoliko napada Čukaričkog koji su imali potencijal, ali nije bilo opasnosti po Stojkovića.

17:29

Poluvreme na Banovom brdu: Partizan vodi 1:0 protiv Čukaričkog golom Šćekića posle 20 sekundi.

17:28

45' - Bliži se nadoknada!

Mirno na Banovom brdu, zaista bez previše uzbuđenja od pogotka u 20. sekundi, bilo je pokušaja, ali ništa što bi dovelo do ubrzanja pulsa.

Igraće se još minut...

17:17

35' - Jojić na mestu!

Lep prodor Miladina Stevanovića po desnoj strani, međutim pas u sredinu ne pronalazi nijednog saigrača. Pratio ga je Jović, pa Vujačić, uprkos tome je desni bek poslao loptu, ali na pravom mestu je Jojić koji zaustavlja napad.

17:12

30' - Prvi karton!

Prvi žuti karton na meču, Jović je bio neoprezan, faulirao je Miladina Stevanovića i to na sredini terena, a Lukić je odmah prišao i kaznio mladog igrača.

17:08

26' - Miljković!

Solidna kontra Partizana nakon pasa iz dubine za Holendera, koga su crno-beli otkupili od Lugana u međuvremenu. Probao je da proigra Šćekića, stigla je lopta do Miljkovića, ali šut ide preko gola!

16:57

14' - Budi se Čukarički!

Posle šoka nakon 20 sekundi probudili su se "brđani", sada imaju više loptu u svojim nogama, ali crno-beli dobro stoje i iza lopte.

16:53

Pogledajte gol crno-belih!

Ovako je tekla akcija za vođstvo Partizana...

16:43

1' - Meč je počeo! I GOL!

Neverovatno, Partizan je poveo za 20 seundi - strelac je Šćekić!

Još su se čuli aplauzi Saviću, fudbaleru Čukaričkog, koji je dobio poklon od kluba za jubilej u Čukaričkom, a crno-beli su poveli.

Centaršut Uroševića sa leve strane, a iz drugog plana natrčava fenomenalni Crnogorac i trese mrežu.