ZVEZDIN PREOKRET ZA DVE STOTKE U SUPERLIGI: Šok na Marakani, pa magični Mirko Ivanić!

Ekipe sa različitih krajeva tabele igraju poslednji meč 36. kola.

Dva potpuno različita poluvremena na stadionu Rajko Mitić!

Crvena zvezda je imala inicijativu, ali ne i šanse tokom prvog dela igre, koji je rezultatski pripao Zlatiborcima. Stefan Vukić iskoristio je gužvu u kaznenom prostoru šampiona, pa spoljnim delom stopala loptu poslao iza leđa Zorana popovića. Bio je to šok od kog su se crveno-beli oporavili tek u svlačionici.

Crvena zvezda - Zlatibor 6:1 (0:1)

Dejan Stanković pravi dovstruku izmenu na pauzi, a Mirko Ivanić donosi preokret. Prvo golom nakon 100 sekundi izjednačenje, a zatim još jednim u roku od dva minuta prednost Crvenoj zvezdi! Impresivno je to izgledalo kada se bivši igrač Vojvodine rastrčao.

Najbolji fudbaler crveno-belih u sezoni je blistao, a njegovu snagu su počeli da prate i ostali.

Preokret koji je Ivanić doneo nastavili su da uvećavaju do ubedljivih 6:1 Nikolić, Gavrić, Kanga i Pavkov!

Šampion Srbije stigao je do 102. boda u tekućoj sezoni, dve runde pre njenog kraja. Što se tiče postignutih golova, situacija je još bolja po Stankovićev tim, imaju 104 potignuta gola.

20:39

Kraj - 6:1!

Crvena zvezda je silovitim drugim delom igre demolirala Zlatibor, ekipu koja je na poluvremenu imala iznenađujuće vođstvo!

Ostali smo vam dužni golove...

Prvo Željka Gavrića za 4:1!

Crvena zvezda - Zlatibor 4:1
Izvor: YouTube/Arena sport TV

Zatim i Gelora Kange za 5:1!

Crvne azveda - Zlatibor 5:1

Poslednji gol na ovom meču postigao je Milan Pavkov!

Crvena zvezda - Zlatibor 6:1

20:33

GOOOOOOOOL - Pavkov, 6:1!

84. minut - Bio je u šansi Falćineli, odbranio je njegov udarac Čubraković, ali odbitak u mrežu šalje Milan Pavkov!

Na veliku radost Dejana Stankovića, koji obožava kad mu je momak iz Begeča raspoložen, napadač Crvene zvezde postiže šesti gol na meču!

20:31

Gol Veljka Nikolića!

Još jedan vezni fudbaler je pogodio mrežu na današnjem meču.

Crvena zvezda Zlatibor 3:1

20:29

Pavkov!

82. minut - Dobra šansa za snažnog napadača crveno-belih, ali njegov udarac odlazi iznad prečke.

20:23

Prečka!

75. minut - Iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora Gelor Kanga pogađa prečku Čubrakovićevog gola.

20:22

Crveni karton!

74. minut - Pobegao je Dijego Falćineli, sa leđa napravio faul Zarija Lambulić i tu se njegov meč završava. Oborio je Italijana na ivici kaznenog prostora, a Maksimović mu je pokazao direktan crveni karton.

20:19

Pogledajte kako to radi Ivanić!

Preokret je krenuo od Mirka Ivanića!

Prvi gol, nakon 100 sekundi na terenu...

Crvena zvezda Zlatibor 1:1

A zatim i drugi, dva minuta kasnije...

Crvena zvezda Zlatibor 2:1

20:18

GOOOOOOOOOOOOL - Kanga, 5:1!

68. minut - Za nešto malo manje od minuta, Gelor Kanga se upisuje u strelce. Ubacio se iz drugog plana, ''oteo'' ničiju loptu, a zatim je iz drugog kontakta poslao u praznu mrežu gostiju!

20:16

Izmene!

Dejan Stanković šalje na teren Radovana Pankova i Gelora Kangu, a izašli su iz igre Veljko Nikolić i Željko Gavrić. Sada se menja formacija crveno-belih, koji će do kraja meča igrati sa tri štopera.

20:15

GOOOOOOOOL - Gavrić, 4:1!

65. minut - Dodala je gas Crvena zvezda, a to se ogleda i u pogotku koji postiže Željko Gavrić. Sad je prednost šampiona Srbije već ubedljiva!

20:07

Izmena!

Miloradović menja Sevića u gostujućoj ekipi, a to je druga promena Predraga Ristanovića.

20:03

GOOOOOOOOL - Nikolić, 3:1!

54. minut - Veljko Nikolić je strelac trećeg gola za Crvenu zvezdu! Pavkov je u skoku odložio loptu, a ofanzivac crveno-belih nakon dugog nameštanja pronašao način da pošalje loptu u mrežu gostiju!

20:00

Izmena!

51. minut - Petronijević je zamenio Bogićevića u gostujućoj ekipi.

19:58

GOOOOOOOOOOL - Ivanić, 2:1!

49. minut - Šta radi ovaj čovek?

Rodić je centrirao na Pavkova, Čubraković odbio udarac napadača, ali Mirko Ivanić je an rpvom mestu. Za manje od četiri minuta Mirko postiže dva gola i sada Crvena zvezda ima prednost na meču protiv Zlatibora!

19:56
19:56

GOOOOOOOOOL - Ivanić, 1:1!

47. minut - Za tačno 100 sekundi na terenu Mirko Ivanić poravnava rezultat. Fantastično je nišanio ofanzivac crveno-belih koji je ušao na poluvremenu, a Čubraković nije mogao da zaustavi udarac Ivanića!

19:53

Izmene!

Trostruka promena u ekipi Crvene zvezde. Na teren će Milan Gajić, Mirko Ivanić i Milan Pavkov, dok je meč završen za Slavoljuba Srnića, Njegoša Petrovića i El Fardu Bena.

19:36

Poluvreme!

Ekipa Zlatibora vodi, a Crvena zvezda u prvih 45 minuta nije uspela da materijalizuje terensku inicijativu koju je imala. Moraće igrači Dejana Stankovića mnogo bolje u nastavku susreta, verovatno uz izmene odmah na poluvremenu.

19:34

Gol!

Pogledajte kako izgleda pogodak Stefana Vukića, najboljeg strelca Zlatibora i jedinog čoveka koji je za sada zatresao mrežu na meču.

Crvena zvezda Zlatibor 0:1

19:28

Falćineli!

38. minut - Nameštao se za udarac Gavrić, na kraju pronašao idealan prostor za pas ka Falćineliju, ali Italijan nije bio dovoljno brz. Primio je loptu, a zatim sačekao da defanzivci Zlatibora reaguju pre nego što je uputio udarac ka golu.

19:20

Nikolić!

30. minut - Sjajno je prošao Željko Gavrić, ali povratnu loptu u gol nije poslao Veljko Nikolić. Bila je ovo najbolja prilika za Crvenu zvezdu koja od pre nekoliko minuta ima gol zaostatka u poslednjem meču 36. kola.

19:16

GOOOOOOOOL - Vukić, 0:1!

27. minut - Gužvu u kaznenom prostoru Crvene zvezde koristi najbolji igrač gostujućeg tima. Stefan Vukić fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogađa sam ugao Popovićevog gola i donosi prednost ekipi iz Čajetine!

Ubačenu loptu sa leve strane primirio je Dašić, zatim je odložio pored zbunjenih defanzivaca šampiona, a napadaču i najboljem strelcu Zlatibora ostalo je samo da šutne. Iz prve, spoljnim delom kopačke, pogodio je gornji desni ugao gola koji čuva Zoran Popović.

19:14

Ben!

25. minut - Probao je ofanzivac Crvene zvezde, a njegov udarac sa ivice kaznejog prostora odlazi pored stative gola koji u prvom delu igre čuva Čubraković. Ostaje 0:0 na stadionu Rajko Mitić.

19:13

Šansa!

24. minut - Mogla je to da bude najbolja prilika na meču, ali je Jezdimirović reagovao na vreme. Desni bek je intervenisao u pravom trenutku i loptu poslao u korner.

19:06

Terenska inicijativa i ništa...

16. minut - Ima loptu u nogama Crvena zvezda, njeni igrači su opkolili goste, ali to za sada nije dovoljno. Konkretnih šansi nema, iako se pred golom Dušana Čubrakovića nalaze svi igrači novog šampiona Srbije.

18:52

Prvi prekid!

2. minut - Već u uvodnim minutima meča kratak prekid zbog situacije u kojoj se našao štoper gostiju Filip Stamenković. Nismo videli šta se tačno desilo, ali će snažni defanzivac Zlatibora moći da nastavi susret.

18:49

Meč je počeo!

1. minut - Loptu imaju gosti iz Čajetine.