PARTIZAN PREDSTAVIO BAŽDARA, PA RUTINIRAO VOŽDOVAC: Zmajevi u velikom problemu, poslednje kolo odlučuje o opstanku

17-godišnji napadač debitovao za crno-bele!

Izvor: MN Press/Marko Metlaš

Partizan se sprema za finale kupa, ali je rutinski pobedio Voždovac 3:0 u 37. kolu Superlige.

Golove su postigli Bogdanović autogol u 22, Jović u 74. i Natho u 79. minutu.

Ipak, za crno-bele je najvažnija vest verovatno da je debitovao 17-godišnji Samed Baždar, za koga se već interesovao Juventus.

Voždovac je pobedom mogao da obezbedi opstanak, ali nije bio ni blizu toga da ugrozi Partizan. "Zmajevi" pred poslednje kolo imaju 47 bodova, koliko ima i Rad, dok Radnički ima 46. "Ispod crte" je Novi Pazar takođe sa 46 bodova i Javor sa 45.

Voždovac sledeće nedelje dočekuje Javor i to je duel koji direktno odlučuje ko će od njih opstati. Rad ide u goste Spartaku, Novi Pazar dočekuje Napredak, a Radnički Bačku.

Ipak, tema dana je Baždar. Momak koji je briljirao u kadetima Partizana, dostigao milion evra vrednosti i pre nego što je debitovao u seniorima, konačno je zaigrao u prvom timu crno-belih.

Baždar je samo tokom 2020. godine u Kadetskoj ligi Srbije bio strelac čak 27 golova na 22 meča, nastavio je sa dobrim partijama i ove godine. Rođen je u Novom Pazaru i nastupa kao ofanzivni vezni.

Što se tiče utakmice, Partizan je bio bolji tokom celog meča, Voždovac je parirao samo u posedu, ali nije mogao da izađe na kraj sa boljim rivalom. Moguće je da su "zmajevi" mislima bili u svom "finalu", meču protiv Javora sledeće nedelje.

Crno-beli su od početka počeli da stvaraju situacije, Lazar Marković je dva puta imao šanse, pa je Lutovac šutirao, Milivoje Preković odbranio, a Marković pogodio spoljni deo mreže.

Prvi gol je postignut u 21. minutu, kada je Jojić ušao po levoj strani, uputio loptu u peterac, a Aleksandar Bogdanović je presekao taj pas, ali nije imao sreće pa je poslao u svoju mrežu.

Autogol Voždovca za prednost Partizana
Izvor: TV Arena sport

Voždovac je posle toga imao dve izgledne situacije, ali nisu uspeli da postignu gol.

Posle nekoliko izmena u drugom poluvremenu, Nikola Štulić je u 59. minutu ušao umesto Lazara Markovića i vrlo brzo pogodio prečku.

Natho je u 73. minutu, koji je nešto ranije ušao, oslobodio se u šesnaestercu Justasa Lasickasa, a onda je vratio u peterac, "na tacni" Nemanju Joviću, koji je samo prosledio u mrežu.

Jović daje drugi gol za Partizan protiv Voždovca

Konačni rezultat postignut je u 79. minutu, kada je Saša Zdjelar uputio dugačku loptu u šesnaesterac, gde je delovalo kao da je Natho hteo glavom da spusti loptu sebi ispred istrčalog golmana, ali se ona jako odbila o teren i ušla u mrežu.

Natho daje treći gol za Partizan protiv Voždovca
17:53

Kraj meča!

17:50

84' Novi debi u Partizanu i odmah šansa

Samed Baždar je rođen 2004. godine i ovo mu je debi u seniorima i odmah je imao šansu.

Tačnije, Partizan je imao dve šanse preko svojih klinaca, ali je prvo Jović bio izblokiran, a onda je Hajdin zaustavio Baždara.

Inače, nedavno se Juventus interesovao za 17-godišnjeg napadača, čak i pre debija u prvom timu.

17:42

79' 3:0!

Natho povećava prednost, deluje da je hteo da spusti ubačenu loptu glavom ispred sebe u šesnaestercu, ali je to uradio jako, fudbal se odbio, prevario golmana i završio u mreži.

17:40

Ovako je postignut drugi gol

17:37

73' Jović duplira prednost!

Nemanja Jović je dobio loptu od Natha "na tacni" i sada Partizan vodi 2:0.

17:27

65' Prečka!

Dobio je Partizan prednost u skoku ulaskom "Džonija" Štulića, što se videlo jako brzo, ali mladi napadač nije imao sreće i pogodio je prečku!

17:27

Pogledajte kako je na stadionu Partizana

17:26

Mirno je na Topčiderskom brdu

Lazar Marković je u 53. minutu sjajno proigrao Filipa Holendera, koji je hteo da bude nesebičan pa je probao da proigra Lutovca, ali nije uspeo.

Samo minut kasnije videli smo i šansu za Voždovac posle greške Popovića, ali gosti nisu iskoristili tu priliku.

U 60. minutu smo videli trostruku izmenu u Partizanu. Stanojević je izvao Markovića, Pavlovića i Holendera, a ubacio Štulića, Natha i Jovića.

17:13

51' Prilično mirno

Luka Cvetićanin je ušao u igru umesto Alekse Jankovića za Voždovac. Mirno je u prvih pet minuta drugog poluvremena.

16:49

Kraj prvog poluvremena

Milojević je jako lepo šutirao sa ivice šesnaesterca, imala je lopta lep luk, ali je Popović bio spreman i uhvatio loptu.

Nedugo potom je završno prvo poluvreme. Partizan je bio bolji, konkretniji, imao je mnogo više šansi, ali Voždovac je takođe igrao i nije se predavao.

16:37

Partizan igra u vrlo "šarenom" sastavu, ali tempo ne opada

Maksimalno se trude i trče crno-beli igrači, iako im meč rezultatski ništa ne znači. Komentator je u prenosu rekao da igrači govore kako se radi vrlo vredno, vrlo naporno, "kao da su pripreme". Nije čudno, još 10 dana do meča sezone za Partizan, odnosno finala Kupa.

16:31

Poslednje kolo će biti baš dramatično

Ako Voždovac danas ne pobedi ili ne osvoji bod, ostaće na dva boda više od Javora i onda će sa njim u poslednjem kolu direktno odlučivati o opstanku.

16:24

22' 1:0 za Partizan

Jojić je centrirao, Aleksandar Bogdanović je presekao taj šut, ali je poslao loptu u svoju mrežu. Nije imao sreće.

Natho postiže treći gol za Partizan protiv Voždovca

16:21

Ovo je sporna situacija

Miloša Milovića je lopta pogodila u ruku, sudija se nije oglasio.

16:19

18' Sve teže Voždovac prelazi pola

Partizan steže obruč polako, ali još je bez gola. Čekamo da vidimo kako će odgovoriti tim Predraga Rogana.

16:15

11' Voždovac se ne brani

Lazar Pavlović je imao tri situacije koje su "mirisale" na gol. Voždovac se ne brani, imao je dobru situaciju kad je Aleksa Janković prodro sam u šesnaesterac domaćih, ali se spetljao, nije uspeo da se namesti i šutne, tako da je Aleksandar Popović lako uhvatio loptu.

Na drugoj strani, Lazar Marković je imao dve prilike, prvu na pripremu Lutovca. To je Milivoje Perković odbranio, da bi posle toga Marković glavom pogodio spoljni deo mreže.

16:04

2' Počeo je meč

Lazar Pavlović je imao prvu situaciju, ali je šutirao preko gola

15:57

Lep i sunčan dan u Beogradu, teren je u savršenom stanju

14:59

Rezerve!

Partizan

Gočmanac, Natho, Baždar, Šćekić, Ostojić, Miljković, Štulić, Terzić, Jović, Stevanović, Smiljanić

Voždovac

Krunić, Jakovljević, Cvetićanin, Gajić, Lainović, Ajdinović, Dukić, Stoisavljević, V. Bogdanović

14:57

SASTAVI!

Partizan

Popović - Živković, Vujačić, Banjak, Urošević - Zdjelar, Jojić - Lutovac, Pavlović, Marković - Holender

Voždovac

Preković - Lasickas, Milović, A. Bogdanović, Hajdin - Purtić - Janković, Milojević, Mirosavljević, Stanisavljević - Stojčev

14:22

Dobar dan!

Dobrodošli u MONDO lajv, gde ćemo od 16:00 pratiti poslednji meč 37. kola Superlige.

Na stadionu u Humskoj igraće Partizan i ekipa Voždovca, tim koji se bori za opstanak u elitnom rangu srpskog fudbala.