ZVEZDA POSTALA SVETSKI REKORDER: Raspucani šampion nadmašio i Partizanovu generaciju!

Ubedljiva pobeda tima koji je poslednje četiri godine šampion Srbije protiv novajlije u ligi i tima koji je ove sezone ostavio više nego dobar utisak.

CRVENA ZVEZDA - METALAC 5:1 (3:0)

Pogađali su Gajić, pa dva puta Ben, a u nastavku Kanga i Pavkov, za dva oborena rekorda!

Crvena zvezda je šampionski, pobedom nad Metalcem u 38. kolu Superlige, oborila dva rekorda koji su joj danas bili mete. Jedan je lokalnog tipa i godinama je bio u vlasništvu Partizana, a drugi je postavio slavni Seltik!

Sa 108 osvojenih bodova Crvena zvezda je svetski rekord u toj kategoriji, kada se gledaju poeni osvojeni u toku jednog prvenstva. Pobedom nad Metalcem pali su Škoti, a pet postignutih golova bilo je dovoljno da se stigne do brojke od 114!

Prethodni rekord domaćeg fudbala držao je Partizan koji je imao sezonu sa 111 golova u ligi. I to je nadmašeno večeras, od strane novog šampiona.

Crvena zvzeda prvenstvo završava sa 35 pobeda i tri nerešena rezultata. Sezona nije gotova, pošto će 25. maja na programu biti finale Kupa Srbije, protiv Partizana. Dejan Stanković i njegov tim imaće priliku da stignu do duple krune, koja se čeka već godinama na stadionu Rajko Mitić.

18:00

KRAJ!

Meč na stadionu Rajko Mitić završen je bez nadoknade, pošto je rezultatski bio izvestan.

Crvena zvezda je savladala Metalac (5:1) i oborila Partizanov rekord po broju golova i Seltikov rekord po broju bodova u jednoj sezoni.

17:50

Izmena!

83. minut - Ognjen Luković, momak od samo 17 godina, menja Nikolu Grbovića.

17:48

Metalac stigao do počasnog gola...

Nakon velike greške Radovana Pankova upisao se u strelce Igor Maksimović, doskorašnji mladi reprezentativac Srbije.

Crvena zvezda Metalac 4:1 Maksimović
Izvor: YouTube/Arena sport TV

17:46

Ovako to izgleda kroz fotografije...

17:45

GOOOOOOOOOOOOL - Pavkov, 5:1!

77. minut - Upisuje se u listu strelaca i Milan Pavkov. Energičan zalet i snažan šut prevarili su Strahinju Savića, nekadašnjeg omladinca Crvene zvezde koji ponovo vadi loptu iz mreže. Napadač crveno-belih stiže do još jednog gola.

Crvena zvezda Metalac 5:1 Pavkov

17:44

Penal za Zvezdu!

76. minut - Bojan Mlađović obara Slavoljuba Srnića na ivici kaznenog prostora i to će biti kazneni udarac za domaći tim.

17:40

Poslednja izmena Zvezde!

73. minut - Milan Pavkov ulazi u igru i provešće na terenu poslednjih dvadesetak minuta. Odmoriće Dijego Falćineli, prva opcija za napad Zvezde u finalu Kupa Srbije.

17:38

GOOOOOOOOOOL - Maksimović, 4:1!

69. minut - Velika greška Radovana Pankova, koji se okliznuo na oko 45 metara od svog gola. Kao poslednji igrač odbrane prepustio je loptu Igoru Maksimoviću, koji je otrčao u kazneni prostor, a zatim i matirao Zorana Popovića.

17:34

Izmena!

66. minut - Aleksandra Kataija menja Slavoljub Srnić, što je četvrta promena u redovima srpskog šampiona.

Na drugoj strani, Žarko Lazetić je napravio samo jednu izmenu.

17:18

GOOOOOOOOOL - Kanga, 4:0!

49. minut - Sačekao je Kanga loptu na penalu, a baš tamo je Savić izbacio centaršut Aleksandra Kataija. Vezni fudbaler koji je i u meču protiv Zlatibora postigao gol samo nekoliko minuta nakon ulaska na teren opet je strelac u crveno-belom dresu!

Crvena zvezda Metalac 4:0 Kanga

17:15

Izmene!

Dejan Stanković je bio prinuđen da na poluvremenu zameni Milana borjana, koji se povredio u 30. minutu meča. Tokom drugog dela meča mrežu će čuvati zoran Popović.

Pored njega, na terenu su Seku Sanogo i Gejlor Kanga, a izašli su Njegoš Petrović i Veljko Nikolić.

Kod gostiju je Ljubiša Pecelj zamenio Jovana Kokira.

17:10

Treći gol!

Ovo je pogodak kojim je Crvena zvezda, preko Bena, oborila rekord Partizana. Bio je to 112. pogodak u Superligi ove sezone za šampiona države.

Crvena zvezda Metalac 3:0 Ben

16:55

Poluvreme!

Tri gola prednosti, nekoliko intervencija golmana gostiju i povreda Milana Borjana detalji su koji će se pamtiti iz prvog dela igre.

Crvena zvezda je oborila jedan od dva rekorda koji danas pokušava da stigne. Partizanovih 111 golova u sezoni su ''srušeni'', a pobedom koja je izvesna biće prestignut Seltikov rekord i 106 osvojenih bodova u sezoni.

16:50

Četiri minuta nadoknade!

Zbog tri postignuta gola, ali i povrede Borjana kom se dugo ukazivala pomoć, igraće se čak četiri dodatna minuta u prvom delu susreta.

16:43

Gajić, pa Ben!

Već nakon pet minuta Crvena zvezda je imala dva gola prednosti.

Prvo je Milan Gajić zatresao mrežu...

Crvena zvezda Metalac 1:0 Gajić

...a zatim se i El Fardu Ben upisao u strelce.

Crvena zvezda Metalac 2:0 Ben

16:39

GOOOOOOOOOL - Ben, 3:0!

34. minut - rekord je oboren. Crvena zvezda je preko El Fardu Bena stigla do 112. gola u Superligi ove sezone!

Jedan od najboljih stranaca u istoriji srpskog fudbala koristi dupli pas Ivanić-Falćineli, zatim i asistenciju bivšeg igrača Vojvodine i još jednom trese mrežu!

16:37

Nastavljamo!

33. minut - Pridigao se Milan Borjan, može da nastavi meč, pa je susret 38. kola nastavljen.

16:36

Povreda Borjana!

30. minut - Nakon duela sa Prestižom Mbonguom, Milan Borjan je ostao da leži na travi. Njemu se već nekoliko minuta ukazuje pomoć, a posledice ovog duela ima i napadač gostujućeg tima.

Ipak, deblji kraj izvukao je reprezentativac Kanade koji bi mogao da napusti igru!

16:28

Opasna je Zvezda...

Igra se 25 minuta na stadionu Rajko Mitić, a Crvena zvezda konstantno preti.

Dva gola su igrači Dejana Stankovića postigli u prvih pet minuta, nakon toga su usledili ozbiljni napadi na gol koji čuva Savić, ali treći pogodak još nije postignut.

16:17

Falćineli!

12. minut - Opasno je pred golom gostiju. Mirko Ivanić za Dijega Falćinelija, Italijan ubacuje pred gol, ali tamo je za sada čisto. Defanzivci Metalca uspevaju da izbace loptu sa peterca, ponovo u korner.

16:11

Ivanić!

7. minut - Mnogo prostora za Crvenu zvezdu... Sada je pretio Mirko Ivanić, koji je sjajno pšovukao kontru, ali Strahinja Savić vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

16:10

GOOOOOOOOOL - Ben, 2:0!

5. minut - Kako je Crvena zvezda otvorila meč...

Za pet minuta dva gola i sada je Partizanov rekord po broju golova u sezoni izjednačen. El Fardu Ben je strelac, Aleksandar Katai asistent, ali imali su domaći fudbaleri mnogo sreće kod ovog pogotka. Jedan od defanzivaca gostiju intervenisao je veoma loše.

16:07

GOOOOOOOOOOL - Gajić, 1:0!

2. minut - Prošlo je manje od 80 skeundi, a Crvena zvezda vodi u poslednjem ligaškom meču ove sezone.

Sjajno se za loptu izborio Mirko Ivanić na levom boku, odigrao je povratnu na penal, a tamo je Milan Gajić zaboravljen od strane odbrane. Nije imao težak zadatak, loptu je udarcem po zemlji poslao u mrežu.

16:04

Meč je počeo!

1. minut - Prvi napad imaju igrači Metalca, koji gostuju šampionu Srbije, Crvenoj zvezdi.

16:03

Minut ćutanja!

Meč poslednjeg, 38. kola počeo je minutom ćutanja u čast Milana Kosanovića, nekadašnjeg pomoćnog trenera Crvene zvezde i sportskog direktora Vojvodine.

16:03

Glavni sudija!

Pravdu na ovom meču deliće Miloš Minaković, njemu će pomagati Olajoš Nađ Matija i Vojnić Stefan, dok će četvrti sudija biti Srećković Marko.