FUDBAL OVO NE PAMTI: VEZISTA BRANIO CEO MEČ ZA RIVER - I POBEDILI SU! Najluđi meč u istoriji Kopa - sad i nikad više

Autor Tamara Ranković

Neverovatna situacija dogodila se u Buenos Ajresu

Korona je napravila haos čuvenom argentinskom timu i stvorila neverovatnu situaciju!

Trener River Plejta imao je skoro nemoguć zadatak, 25 igrača bilo je zaraženo koronom pred važnu utakmicu protiv Santa Fea i trebalo je sastaviti tim bez golmana na raspolaganju. A nije mogao da doregistruje nove igrače.

Pošto su zaražena sva četvorica čuvara mreže, heroj je postao vezista Enco Perez koji je stao pred gol i branio ceo meč... A River je pobedio 2:1!

Neverovatna utakmica Kopa Libertadores nije obeležena bila samo tom nesvakidašnjom scenom, već su rezervisti River Plejta zaigrali kao u transu i već u prvih sedam minuta utakmice postigli dva pogotka.

Najpre je u 4. minutu mrežu zatresao Alvarez, a samo tri minuta kasnije i Angileri. Vezista Perez primio je gol samo u drugom poluvremenu kada ga je savladao Osorio, pa je tako koronom pokošeni River Plejt savladao Santa Fe i prošao u sledeću rundu.

Ponavljamo, sa vezistom među stativama. Pogledajte!

Ono što daje još veći značaj ovoj pobedi je činjenica da je River na utakmicu došao sa tačno 11 fudbalera, a bez zamene jer su svi preostali bili pozitivni na koronu.

Pogledajte nestavrnu partiju bivšeg reprezentativca Argentine koji bi mogao definitivno da postane novi čuvar mreže:

Enzo Pérez vs Santa Fé HD 1080i (19/05/2021)
Izvor: Youtube/AMComps