USPELI SU! BEZ ERIKSENA, A IGRAJU NOKAUT FAZU: Rusija u potpunom rasulu, PREGAŽENI kad su odlučivali o svojoj sudbini!

Još dva meča na programu večeras - pratite ih uz MONDO.

Fudbaleri Belgije i Danske plasirali su se večeras u osminu finala Evropskog prvenstva, nakon što su savladale Finsku, odnosno Rusiju u poslednjim mečevima Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Belgija je pobedila Finsku sa 2:0, i tako obezbedila prvo mesto u Grupi A sa maksimalnim učinkom.

Belgija je povela autogolom golmana Finske Lukasa Hradeckog u 74. minutu, a pobedu Belgije je potvrdio Romelu Lukaku golom u 81. minutu na asistenciju Kevina De Brujnea.

Danska je savladala Rusiju sa 4:1, i zauzela drugo mesto u grupi sa tri boda.

Tri boda su upisali i Finska i Rusija ali je Danska u tom truglu sa najboljom gol razlikom.

Povela je Danska u 38. minutu golom Mikela Damsgora. On je primio loptu na 20 metara od gola, precizno šutirao i pogodio desni ugao gola Rusije.

Danska je do drugog gola stigla posle ogromne greške odbrane ruske selekcije, Kudrašjov je želeo da vrati loptu golmanu Safonovu, ali je to loše uradio, loptu je presekao Jusuf Polsen i lako pogodio meržu u 60. minutu.

Rusija je smanjila rezultat u 69. minutu golom Artura Dzjube iz penala.

Danska je rešila pitanje pobednika u 80. minutu evrogolom Andreasa Krinstensena sa 25 metara, a samo minut kasnije Joakim Mele je pogodio četvrti gol i ubedljivu pobedu Danske.

Treće mesto je pripalo selekciji Finske, koje će morati da sačeka rasplet u ostalim grupama, kako bi eventualno se našla među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Rusija je sa tri boda ali i najlošijom gol razlikom u grupi zauzela četvrto mesto i završila učešće na Evropskom prvenstvu.

(Beta)

23:02

Parovi!

Poznat je i drugi par u osmini finala - za mesto među osam najboljih u Evropi igraće Vels i Danska!

Belgija, koja je osvojila prvo mesto u grupi B još ne zna svog rivala. to će biti jedna od trećeplasiranih ekipa, ali će se njihov konačni plasman znati tek na kraju grupne faze!

22:52

Kraj!

Reprezentacija Danske savladala je Rusiju u Kopenhagenu (4:1) i tako obezbedila drugo mesto u grupi B. Iako su se Rusi i Finci večeras pitali za svoju sudbinu, oba tima su prikazala razočaravajuće partije. finci su u istom terminu poraženi od Belgije, za koju je ponovo blistao Romelu Lukaku!

Pogledajte slike iz Kopenhagena:

Pogledajte slike iz Sankt Peterburga:

22:39

GOOOOOOOOOL - Lukaku, 0:2!

81. minut - Raspucao se golgeter Intera, još jednom ističe kandidaturu za najboljeg strelca turnira!

22:39

GOOOOOOOOOOOOOOOOL - Mele, 1:4!

82. minut - Razbijena je reprezentacija Rusije i za njih se ovaj turnir polako pretvara u košmar. Izgledali su katastrofalno na mečevima!

22:37

GOOOOOOOOOOL - Kristensen, 1:3!

80. minut - Auh, kakav gol! Dva puta je Safonov odbranio udarce Dancima, ali Kristensenov šut je bio nešto posebno.

Odbitak sa preko 25 metara je pretvorio u gol, razornim udarcim pravo po sredini gola!

22:33

GOOOOOOOOOOOOOL - Vermalen ili Hradecki, 0:1!

75. minut - E, sad vodi Belgija! Nekadašnji štoper Arsenala i Barselone ostao je usamljen na petercu, njegov udarac je pogodio okvir gola, ali... Uz malu pomoć Hradeckog, lopta je završila u mreži i Belgija ima prednost.

To će se svideti navijačima u Danskoj, ali moraju i oni da obezbede pobedu protiv Rusije.

22:27

GOOOOOOOOOL - Dzjuba, 1:2!

70. minut - Artjem Dzjuba postiže pogodak za 1:2 i Rusi se vraćaju u igru. Biće ovo spektakularnih 20 minuta do kraja susreta!

22:25

PENAL - Rusi imaju šansu!

58. minut - Reprezentacija Rusije će imati priliku da sa bele tačke prepolovi zaostatak za Dancima.

22:24

NIŠTA - NEMA GOLA!

67. minut - Nakon konsultacija sa VAR tehnologijom, Lukakuov gol nije priznat. Finci čuvaju bod koji ih vodi dalje!

22:24

GOOOOOOOOOOL - Lukaku, 0:1!

65. minut - Proverava VAR tehnologija da li je Romelu Lukaku bio u ofsajdu kada je postigao gol za prednost Belgije, a tom pogotku se raduje ceo stadion u Kopenhgenu. Sačekajmo...

22:16

GOOOOOOOOOOOOOOL - Poulsen, 0:2!

59. minut - Šta su sada uradili Rusi...

Neverovatan kiks jednog od defanzivaca ruskog tima koji je Jusufa Poulsena ''spojio'' sa praznim golom! Ovakve greške se ne dešavaju ni na amaterskom nivou, a Rusi bi zbog nje mogli da završe učešće na turniru.

22:04

Nastavljamo!

46. minut - Očekuje nas drama, jer po trenutnim rezultatima Finci kao drugoplasirani odlaze u nokaut fazu. Ukoliko Rusija ne pobedi, njima je za to dovoljan bod protiv Belgije.

Ali, Rusi će pokušati da preokrenu i savladaju Dance...

21:47

Poluvreme!

Reprezentacija Danske vodi protiv Rusije, nakon što je mladi Mikel Damsfgard udaljcem sa distance sjajno pogodio mrežu. Pogledajte detalje sa tog meča:

Na drugoj utakmici, meču Finske i Belgije, za sada nema golova!

21:40

GOOOOOOOOOOL - Damsgard, 0:1!

39. minut - Damsgard pravi senzaciju u Kopenhagenu! Iako je ruski tim bio opasniji u dosadašnjem delu utakmice, Mikel pogađa sa ivice kaznenog prostora i donosi prednost Dancima. Sad će biti drama na oba meča, pošto ovaj rezultat komplikuje situaciju za drugo mesto!

21:30

Hojbjerg!

30. minut - Pokušao je sa distance vezni fudbaler Totenhema, mnogi su loptu videli u golu, ali je šut Pjer-Emila Hojbjerga zatresao mrežu samo sa spoljne strane.

Nema golova na mečevima tokom prvih pola sata fudbala.

21:18

Golovin!

18. minut - Sjajan solo prodor Aleksandra Golovina, koji je nakon nekoliko driblinga stigao unutar kaznenog prostora, ali njihov udarac je uspeo da odbrani Kasper Šmajhel!

21:01

Počinjemo!

1. minut - Počele su utakmice u Kopenhagenu i Sankt Peterburgu.