ZVEZDINA TRI GOLA ZA POLA SATA, PA RUTINA! Ivanić je sve počeo, a završeno je 4:0! (VIDEO)

Crvena zvezda slavila u prvom pripremnom meču

Mirko Ivanić

Naporan rad, treninzi, umorne noge, sve ono što pripreme svake godine nose sa sobom. Zbog toga igrači jedva čekaju da igraju utakmice.

Dočekali su to i igrači Crvene zvezde i danas su u prvoj utakmici deklasirali Gak - 4:0 (3:0).

Furioznih pola sata je bilo dovoljno da se reši pitanje pobednika. Seriju golova je u uvodnim minutima započeo  strelac Mirko Ivanić posle sjajnog dodavanja Milana Rodića. Ubrzo je viđen i drugi gol kada je Milan Pavkov oboren u kaznenom prostoru, a Aleksandar Katai je sa penala duplirao prednost.

Treći gol za manje od pola časa igre postigao je Pavkov, mada je u velikoj gužvi koja je nastala u petercu delovalo da je možda i autogol, mada to i nije bilo toliko važno. Konačan rezultat je postavio Slavoljub Srnić u drugom poluvremenu, ali je El Fardu Ben odradio znatno teži deo posla i ostavio saigraču lak zadatak.

"Uradili smo ono što smo želeli u prvom meču. Najbitnije je da smo svi završili ovaj duel zdravi. Imamo još tri protivnika u ovom delu priprema", rekao je pomoćnik Dejana Stankovića Nebojša Milošević.

Zvezda še u Štegersbahu boraviti do 9. jula i odigraće ukupno četiri utakmice. Posle ovog okršaja ih očekuju dueli sa Arisom (1. jul), Arđešom (5. jul) i na kraju Šturm (8. jul).

20:20

ZAVRŠEN MEČ

Utakmica je završena, Zvezda je ubedljivo slavila - 4:0.

20:09

ČEKA SE KRAJ

Pitanje pobednika je odavno rešeno. Čeka se samo konačan rezultat.

19:56

OSVEŽENJE ZA SVE

Zbog visoke temperature je sudija pokazao igračima oba tima da odu ka svojim klupama i da se osveže pred nastavak meča.

19:50

BEN ZA SRNIĆA

Prošetao se Ben kroz odbranu protivnika, lopta bi završila u golu i posle njegovog šuta, ali je Srnić uklizao i smestio je u mrežu, tako da je gol pripisan Slavoljubu.

Gol Slavoljuba Srnića
Izvor: Arena sport

19:38

STANKOVIĆ PROMENIO TIM

Napravio je Stanković dosta promena za drugo poluvreme. Ovo je sastav:

Gordić - Bakajoko, Degenek, Eraković, Gobeljić - Kanga, Petrović - BEn, Srnić, Gavrić - Krstović

19:36

DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme u Austriji.

19:19

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Zvezda na pauzi ima tri gola prednosti.

19:11

PROBAO I FALKO

Lepa i brz akcija Zvezde, Falko se namestio, šutirao je, ali tik pored stative.

19:08

PAVKOV, ZAMALO

Odlična situacija za Pavkova, našao se u izglednoj prilici, šutirao je pored stative.

19:02

NOVI GOL ZVEZDE

Velika gužva u kaznenom prostoru Gaka, Lopta završava u mreži, a gol je pripisan Pavkovu, mada nije sigurno da li je autogol ili pogodak napadača Zvezde. Bilo kako bilo pripisano je snažnom centarforu.

Pavkov postiže gol

18:54

KATAI SA PENALA

Velika greška odbrane Gaka, Pavkov pada, sudija pokazuje na "kreč". Katai je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu.

18:48

IVANIĆ!

Fantastičan pas Rodića za Ivanića, Mirko sjajnim potezom izbacuje celu odbranu rivala, koristi prostor i lako šalje loptu u mrežu!

18:46

PANKOV KASNI

Posle dobrog centaršuta iz prekida je Pankov mogao da donese prednost. Kasnio je, pa nije stigao da uputi udarac.

18:43

ZVEZDA SA LOPTOM

Početak meča protiče u Zvezdinoj dominaciji. Imaju više loptu u svom posedu, grade napade i pokušavaju da nađu put do gola. Prvu šansu je imao Pavkov u devetom minutu, glavom je šutirao preko gola.