PARTIZAN POGAĐAO, STANOJE VIKAO "BRAVO"! Crno-beli ODLIČNI protiv Poljaka i sve spremniji za Evropu!

Partizan je na pravom putu!

Ekipa Aleksandra Stanojevića odigrala je tačno, tečno i efikasno protiv Krakovije i iako nije bila kompletna pokazala je da na pripremama u Sloveniji sve ide kako treba!

Partizan - Krakovija 3:0 (2:0)
/Urošević 34', Pantić 44', Ostojić 59'/

Iako zbog blažih povreda nisu igrali Nemanja Jović i Bibars Natho, njihovo odsustvo nije se osetilo protiv člana poljske Ekstraklase. Nizali su se napadi Beograđana, a jedini raspoloživi bek Partizana Slobodan Urošević odigrao je sjajan meč - "otvorivši" gol rivala iz blizine pogotkom za 1:0, a onda i asistencijom za gol glavom Bojana Ostojića na isteku sata igre.

U odsustvu Rajka Brežančića i Ivana Obradovića, odsustnih zbog problema sa ložom, Urošević je bio jedan od najboljih i zaslužio je pohvale - kao i ceo tim.

Stanojević je od starta pružio priliku Rikardu Gomešu i procenio je da mu je danas dovoljno da igra pola sata. Umesto njega od tada je zaigrao Samed Baždar, veoma zapaženi biser crno-belih, čije se prisustvo odmah videlo na terenu, a posebno u šesnaestercu Poljaka.

Do poluvremena se i Danilo Pantić nagradio za veoma dobru igru golom za 2:0 tako što je u situaciji "jedan na jedan" obišao golmana i lako zatresao mrežu...

Partizan je danas pokazao da je u pravom ritmu i da će potpuno spreman dočekati i početak Superlige 17. jula i početak učešća u UEFA Konferencijskoj ligi 22. jula. Aleksandar Stanojević ima dosta razloga da bude zadovoljan, a poslednji test njegovog tima zakazan je za četvrtak, protiv Rostova.

19:47

Kraj utakmice, Partizan je pobedio Krakoviju 3:0!

19:38

Pogledajte Ostojićev gol za 3:0

Bojan Ostojić
Izvor: YouTube/TV Arena sport

19:20

3:0 za Partizan - Ostojić!

Iskusni štoper zatresao je mrežu Poljaka u 59. minutu, da najavi sasvim ubedljivu pobedu crno-belih u trećoj proveri u Sloveniji.

Urošević je centrirao, Bojan Ostojić gađao glavom jednom, pa drugi put i tako savladao čuvara mreže Krakovije.

Jako dobar nastup Partizanovog beka SLobodana Uroševića.

19:12

U nastavku je kapiten Milan Smiljanić

Crno-beli igraju u nastavku u izmenjenom sastavu.

Vladimir Stojković izašao je iz igre, kao i Pantić, Marković, Jojić i Vujačić, a ušli su golman Nemanja Stevanović, kao i Ostojić, Smiljanić, Lutovac i mladi Terzić

Danilo Pantić - 2:0 za crno-bele!

Obišao je vezista Partizana golmana u situaciji "jedan na jedan" i rutinski ubacio loptu u mrežu, da zaokruži odličan nastup Stanojevićeve ekipe do poluvremena.

Golu je prethodilo odlično dodavanje Saše Zdjelara.

Izvor: Youtube/FK Partizan Beograd

18:37

Partizan vodi - Urošević!

Lazar Marković i Siniđa Saničanin kombinovali su na levoj strani, lopta je završila u petercu, gde je Baždar šutirao iz prve, a Urošević reagovao na odbijeni šut!

Prvi gol beka crno-belih na pripremama u Sloveniji.

U toku je 34. minut.

18:36

Rikardo izašao posle pola sata, velika šansa za Pantića

Centarfor i dalje ulazi u kondiciju i formu, pa ga je Aleksandar Stanojević izveo sa terena posle pola sata. Umesto njega ušao je Samed Baždar (17).

Odmah potom, Danilo Pantić imao je veliku priliku u 34. minutu, šutirao je iz kaznenog prostora, ali su Poljaci izblokirali i poslali loptu u korner.

Pogledajte trenutak Rikardove izmene.

18:29

Rikardo opet asistira, Urošević loše šutira!

Levi bek crno-belih prihvatio je loptu na levoj strani, gađao po zemlji, ali veoma loše. Lopta je otišla u gol-aut.

U toku je 30. minut.

18:27

Rikardo za Markeca - golman brani!

Centarfor crno-belih odlično je "izbacio" Lazara Markovića na desnoj strani kaznenog prostora, Markec je šutirao snažno, kraj bliže stative, a golman Poljaka je odbranio i izbacio loptu u korner.

U toku je 27. minut.

Izvor: ATA Images/Antonio Ahel

18:17

Šansa za crno-bele

Partizan je bolji od starta i sada je prvi put došao u situaciju da ozbiljnije zapreti.

Danilo Pantić bio je u prodoru, šutirao, lopta se odbila do Lazara Pavlovića, a Poljaci su intervenisali ispred njega.

U toku je 18. minut i napadi crno-belih su sve konkretniji.