ŠTETA

BORAC SE POSLE 10 GODINA VRATIO U BORBU ZA LIGU ŠAMPIONA: Banjalučani se nisu dobro proveli u Rumuniji!

Šampion Bosne i Hercegovine je uspeo da postigne gol u gostima, ali to pravilo više ne važi...

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Borac je na stadionu "Konstantin Radulesku" poražen od Kluža rezultatom 3:1. Sva tri pogotka aktuelni šampion Rumunije postigao je nakon grešaka defanzivne linije šampiona Bosne i Hercegovine, pa će Borac imati težak zadatak u revanšu 13. jula u Banjaluci.

KLUŽ - BORAC BANJALUKA 3:1 (2:1)

Nakon što su punih 10 godina morali da čekaju na povratak u kvalifikacije za Ligu šampiona ka prvaci svoje zemlje, igrači Borca se nisu dobro proveli u Rumuniji.

Kluž je već u 11. minutu preko Bilela Omranija došao u vođstvo i to nakon prethodno promašenog jedanaesterca. Već u 28. minutu je bilo 2:0, kada je Ćiprijan Deak duplirao prednost, dok su se igrači Borca malo "povratili" u nadokndai prvog dela igre.

Tada je Panajotis Moraitis smanjio prednost Rumuna, ali Borac nije mogao više od toga. Već u 60. minutu Kluž preko Sigurjonsona stiže do 3:1 i imaće veliku prednost pred revanš susret.

Borac jeste postigao gol u gostima na ovom meču, ali od ove sezone to pravilo ne važi, pa bi im u revanšu, recimo, pobeda 2:0 donela produžetke, a ne prolaz u narednu fazu...

U utorak su odigrani i drugi mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.