PARTIZAN GAZI U NOVU SEZONU, NOVI BISER CRNO-BELIH TERORIŠE: Granitna odbrana izdržala, golobradi napadač opet dao gol!

Partizan je bio siguran na poslednjoj proveri pred početak sezone, a jedno ime se ozbiljno nameće Aleksandru Stanojeviću!

Izvor: TV Arenasport screenshot

Partizan je sigurno završio pripreme u Sloveniji pošto je tim Aleksandra Stanojevića u poslednjoj proveri savladao ruski Rostov sa 1:0.

Pred početak Superlige crno-beli su još jednom pokazali da su defanzivno sjajni pošto opet nisu primili gol, a mladi Marko Milovanović se svojim trećim pogotkom na pripremama potvrdio sjajnu formu.

PARTIZAN - ROSTOV 1:0 (0:0)
/Milovanović 67/

Opet smo videli defanzivno sjajan Partizan, osim stative Hašimota u prvom poluvremenu nije bilo problema za Vladimira Stojkovića. Pravio je tim Aleksandra Stanojevića i veliki broj šansi, ali je pre svega Rikardo Gomeš bio nesiguran u finišu akcija i nije uspevao da savlada golmana protivnika.

Ovo je bilo sedmo poluvreme Partizana bez primljenog gola, ali još bitnije je da je na kraju Partizan došao do gola. Mladi Marko Milovanović je ponovo ušao sa klupe i ponovo je postigao gol.

Postao je najbolji strelac crno-belih na ovim pripremama kada je u 67. minutu posle pasa Aleksandra Lutovca zatresao mrežu i sada se ozbiljno nametnuo Stanojeviću za početak sezone i meč sa Proleterom.

Ovim su zaključene pripreme u Sloveniji, pa je tako posle remija sa Murom tim savladao Koper, Krakoviju i Rostov.

19:47

KRAJ! JOŠ JEDNA POBEDA PARTIZANA!

Fudbaleri Partizana su na najbolji mogući način završili ovogodišnje pripreme pred novu sezonu i savladali su ruski Rostov u poslednjoj proveri pred duel sa Proleterom na startu Superlige.

19:42

A evo i sjajne podrške za crno-bele pored terena!

Izvor: Screenshot/(TV Arena sport

19:25

69. minut: Sve Stanojević daje na mladost!

Samed Baždar takođe ulazi na teren, sada menja jednog od najboljih na terenu Danila Pantića.

19:22

67. minut: GOOOOL!

Marko Milovanović nastavlja da trese mreže! Sjajan dug pas Saničanina je na grudi primio Lutovac i oslobodio se čuvara, a onda je poslao loptu po zemlji za Marka Milovanovića!

On je zatresao mrežu i ovo mu je treći gol na pripremama!

19:14

58. minut: Ulaze talenat i Lutovac

Marko Milovanović će zameniti Rikarda, a Aleksandar Lutovac će na teren umesto Lazara Markovića.

19:06

48. minut: Napada Partizan!

Lazar Marković je odmah uputio opasan šut ka golu protivnika, ali je lopta otišla preko gola!

18:47

KRAJ! POLUVREME!

Bilo je šansi i na jednoj i na drugoj strani, ali na kraju nismo videli golove. Rikardo Gomeš nije bio dovoljno precizan i Jegor Baburin je uspeo da sačuva mrežu posle pokušaja napadača crno-belih.

Sa druge strane Hašimoto je promašio veliku šansu kada je stativa "spasila" crno-bele.

18:38

37. minut: Opet promašuje Rikardo!

Ovo je četvrta sjajna šansa za napadača Partizana! Danilo Pantić je poslao sjajan pas ka Rikardu, a onda je on opet bio u situaciji 1 na 1 sa čuvarom mreže Rostova, ali opet nije pogodio.

Samo minut kasnije u šansi je bio Lazar Marković koji je šutirao u spoljni deo mreže nakon pasa Natha.

18:36

35. minut: Sjajan Zdjelar

Ali Sou je zapretio, bio je u kontri, ali je Saša Zdjelar sjajno reagovao i izblokirao je najopasnijeg napadača Rostova.

18:27

26. minut: Rikardo promašuje 1 na 1!

Došao je do lopte Rikardo Gomeš, dao se u trk, a onda sa ivice 16 metara šutirao ka golu. Ipak golman Baburin je ovo odbranio!

18:22

21. minut: Rikardo promašuje

Bio je u odlčnoj šansi napadač Partizana, ali je šutirao daleko iznad prečke. Promašio je sve!

Izvor: Youtube/FK Partizan Beograd

18:20

19. minut: Au kakva šansa za Rostov!

Hašimoto je imao ogromnu šansu - pogodio je stativu!

Potpuno je ostao sam na drugoj stativi i šutirao. Nikoga nije bilo oko njega i samo je stativa spasila mrežu crno-belih.

18:11

10. minut. AU OVO JE SEVNULO!

Marković je iz sredine odigrao na levu stranu, a onda je opet Slobodan Urošević bio opasan. Ubacio se i šutirao, dobro je gađao, ali je zamalo lopta otišla pored stative.

18:11

8. minut: Urošević!

Prošao je po levoj strani bek crno-belih i uputio udarac, ali ni ovaj udarac nije bio ozbiljna šansa!

18:02

2. minut: Partizan preti!

Miloš Jojić je šutnuo ka golu protivnika i ovo je bila prva pretnja na meču, Ipak, nije golman Rostova imao nikakvih problema.

17:45

EVO I PARTIZANA:

Stojković - Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Jojić, Zdjelar - Natho, Marković, Pantić - Rikardo

17:31

SASTAVI

Rostov nastupa u sastavu:

Baburin, Poloz, Gigović, Pontus, Kalinjin, Glebov Sove, Hašimoto, Osipenko, Langovič, Melekin

17:18

Dobrodošli!

Fudbaleri Partizana će od 18 časova odigrati poslednju pripremnu utakmicu pred početak nove sezone. Rival je ruski Rostov, a nova sezona počinje već za vikend kada Partizan gostuje Proleteru u Novom Sadu.