DA UEFA NIJE MENJALA, BORAC BI NASTAVIO KA LIGI ŠAMPIONA! Tuga i suze u Banjaluci - ŠOK u 118. minutu...

Jako bolna eliminacija Borca iz kvalifikacija za Ligu šampiona!

MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je stao na nekoliko minuta od istorijskog uspeha! Banjalučani su kod kuće pobedili Kluž 2:1, a posle poraza u Rumuniji 1:3 to je značio i njihov kraj u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Da UEFA nije promenila ovog leta pravilo i ukinula "dvostruku" vrednost gola u gostima, Banjalučani bi večeras slavili ogroman rezultat i planirali učešće u 2. kolu. Ovako će tugovati i spremati se nastavak u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Borac - Kluž 2:1 (2:0) /prvi meč 1:3/
/Vranješ 60', Moraitis 64' - Čipčiju 118'/

Golovima "desetke" Stojana Vranješa i grčkog centarfora Panajotisa Moraitisa, Borac je uradio ono što bi mu do ove sezone garantovalo plasman. Međutim, sada je morao da "napadne" i treći gol, ali nije uspeo.

Rumuni su slavili atraktivnim pogotkom u 118. minutu, kada je skoro potpuno ispunjen stadion u Banjaluci doživeo hladan tuš umesto penala...

Borac će sada preći u UEFA Konferencijsku ligu, u kojoj će u drugom kolu igrati protiv šampiona Severne Irske, Linfilda.