EVROPSKA POBEDA VOJVODINE - ČOVIĆ "ZAKUCAO" 1:0! Novosađani na korak do NAJTEŽEG rivala na žrebu!

Vojvodina pobedila u Litvaniji i došla nadomak plasmana u 3. rundu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

Vojvodina je odlično ušla u sezonu 2021/22!

Nakon što je na "Marakani" odigrala nerešeno protiv Crvene zvezde, ekipa Slavoljuba Đorđevića ostvarila je važnu pobedu na startu dvomeča drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu!

Panevežis - Vojvodina 0:1 (0:0)
/Čović 70'/

Gol odluke dao je centarfor Voše Nemanja Čović, zakucavši loptu pod prečku u 70. minutu za trijumf i krupnu zalihu pred revanš, koji će biti odigran za nedelju dana na "Karađorđu".

Tim Slavoljuba Đorđevića odigrao je čvrsto, smireno i pokoazao da je sa pravom proglašen za favorita. Tu ulogu će morati da opravda i u drugom meču, u kojem će igrati za plasman u treću rundu, gde će imati najtežeg mogućeg protivnika - austrijski LASK.

Naravno, pre priče o klubu iz Linca, u Vojvodini će usmeriti sav fokus ka Panevežisu.

Tok meča pogledajte klikom na "Razvoj događaja".

19:23

Kraj utakmice, Vojvodina je pobedila Panevežis 1:0!

Revanš je za nedelju dana u Novom Sadu!

19:13

Pogledajte Čovićev gol

19:03

Ofsajd - nema drugog gola!

76. minut - Postigla je vojvodina drugi gol na meču, ali on ne važi. Dobra akcija Novosađana rezultirala je pogotkom mladog Dejana Zukića, ali nažalost taj gol neće biti priznat.

18:58

GOOOOOOOOOL - Čović, 0:1!

70. minut - Nemanja Čović je ušao u kazneni prostor sa desne strane i silovito šutirao ka golu litvanskog tima. Nemoćan je bio golman domaćin, pa Novosađani imaju prednost na gostovanju Panevežisu.

18:12

Najbolja šansa za Vojvodinu

Nemanja Čović je šutirao, ali rezultat ostaje 0:0.

Napadač Voše, poznat po dobroj igri glavom, gađao je u 42. minutu posle prekida, ali golman je odbranio.

17:34

Zatresao se gol Vojvodine!

Velika šansa za domaće - Panevežis je zatresao stativu u u 34. minutu.

Šutirao je napadač domaćih Elivelto iz "slobodnjaka" sa oko 25 metara, lopta je dugo letela, pa "propala" i prodrmala okvir gola.

Prvo uzbuđenje na utakmici.

17:30

Meč je počeo!

17:20

Ovako je Slavoljub Đorđević najavio Litvance

"Nekada igraju 4-2-3-1, nekad 4-4-2, odlični su u prvenstvu. Individualno su jako dobri, znamo svi koliko Brazilci vole da imaju loptu i da su tehnički dominantni. Desno krilo je momak koji je ponikao u Ajaksu, na desnom boku imaju i beka koji je izraziti levak, tako da praktično napadaju kao da imaju dva krila. Doveli su sad i novog napadača Grka, koji je fizički snažan. Gledao sam ih dva, tri puta, nezgodni su, imaju i dobre i loše strane. Ponedeljak i utorak smo ih analizirali i spremali se za njih i nadam se najboljem", rekao je trener Voše uoči ovog gostovanja.