ZVEZDA POBEDILA, ALI MUKE NE PRESTAJU: Ivanić pogodio za prvi trijumf u sezoni!

Crvena zvezda još ne liči na tim iz prethodne sezone u kojoj je uzela duplu krunu!

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

Crvena zvezda je upisala prvu pobedu u novoj sezoni. Nakon dva slabija rezultata, zabeležen je trijumf protiv Mladosti iz Lučana, a jedini strelac bio je Mirko Ivanić.

Ovo je uvertira crveno-belih pred Kairat, protiv kog igraju revanš u sredu.

Crvena zvezda - Mladost 1:0 (1:0)
/Ivanić 45/

Ponovo ekipa Dejana Stankovića nije blistala, ali on je na jučerašnjoj konferenciji istakao da to nije neophodno. Dovoljna je u ovom trenutku i pobeda, koja bi morala mnogo da znači timu. Samopouzdanje bi moglo da bude ključno pred veliki evropski meč.

Crvena zvezda je od prvog minuta imala terensku inicijativu, ali nije uspevala da postigne gol. Nije ulazila ni u mnogo šansi, što smo navikli da gledamo prošle sezone, a utisak je da se Lois Dioni još nije uklopio u zahteve novog tima.

Zato su za gol morali da kombinuju Katai i Ivanić. Dupli pas dvojice ofanzivaca crveno-belih rezultatirao je golom nakon što je Katai odložio loptu na dvadesetak metara, a Mirko Ivanić sjajno nišanio u dalji ugao.

Do kraja susreta Zvezda je postigla još jedan pogodak, ali gol Filipa Falka nije priznat zbog Kataijevog ofsajda.

22:55

KRAJ - 1:0!

Pogotkom Mirka Ivanića Crvena zvezda je stigla do pobede protiv Mladosti iz Lučana. To je prvi trijumf u sezoni nakon remija (0:0) protiv Vojvodine i poraza (2:1) od Kairata u Almatiju.

Pogledajte fotografije sa meča:

22:48

Još dve izmene!

85. minut - Dejan Stanković na teren šalje Nenada Krstičića i El Fardu Bena. Igru napuštaju Gejlor Kanga i Filipo Falko.

22:42

Katai!

79. minut - bila je ovo jedna od najboljih prilika za aktuelnog šampiona. Ipak, Aleksandar Katai je šutirao pravo u golmana Mladosti.

22:37

Još jedna izmena!

74. minut - Radovana Pankova menja Srđan Babić. Večeras su za crveno-bele igrali svi štoperi na koje Dejan Stanković može da računa, čak petorica njih.

Strahinja Eraković je počeo kao desni bek ,gde ga je zamenio Miloš Degenek, dok je Aleksandar Dragović ceo meč na terenu.

22:34

Izmene!

70. minut - Dvostruku izmenu pravi Dejan Stanković.

Na terenu su Miloš Degenek i Nikola Krstović, a iz igre su izašli Strahinja Eraković i Lois Dioni.

Izvor: Profimedia/Matteo Cogliati / Hans Lucas

22:22

Poništen gol!

56. minut - Aktivirao se Aleksandar Katai, nastavio akciju Crvene zvezde iz koje je Filipo Falko kasnije zatresao mrežu, ali gol ne važi. Ofanzivni vezni fudbaler bio je u ofsajdu pre nego što je asistirao Italijanu.

22:08

Drugi deo meča!

46. minut - Pratimo nastavak meča na stadionu Rajko Mitić. Crvena zvezda vodi protiv Mladosti iz Lučana 1:0, golom Mirka Ivanića.

21:49

POLUVREME!

Crvena zvezda ima prednost nakon prvog dela igre. Odbrana Mladosti dugo je odolevala, ali je Mirko Ivanić u poslednjim minutima prvog dela sjajno pogodio gol Lučanaca.

21:47

GOOOOOOOOOOOL - Ivanić, 1:0!

45. minut - Konačno, rekli bi navijači Crvene zvezde!

Pogodio je Mirko Ivanić nakon duplog pasa sa Kataijem. Ostavljena mu je lopta na dvadesetak metara, a on u punom trku pogodio suprotan ugao prelepim udarcem.

21:43

21:35

Slabo...

33. minut - Crvena zvezda ima tri šuta u okvir gola, za razliku od tima Mladosti koji nije pokušavao, ali i dalje to ne liči na igru iz prethodne sezone. Kao da fali brzine u završnici napada crveno-belima.

21:22

Inicijativa Zvezde!

21. minut - Prolazi polako početno ispitivanje snaga na našem najvećem stadionu. Crvena zvezda od prvog minuta ima terensku incijativu, ali nije stvorila veliki broj šansi.

21:04

Severna tribina

Poruka ''Ovo nisu samo boje, iza ovoga ljudi stoje'' nalazi se ispod severne tribine gde su najvatrenije pristalice Crvene zvezde.

Izvor: MONDO/Nikola Lalović

21:01

Počinjemo!

1. minut - Crvnea zvezda će se u prvom delu braniti ispod severne tribine, a Mladost će izvesti prvi napad na meču!

21:01

Navijači Zvezde!

Za današnji meč su najavili iznenađenje, a severna tribina stadiona podeljena je u dve boje. Deo tribine bliži zapadu je obučen u crveno, a deo ka istoku u belo!

Pogledjate kako je izgledao dolazak navijača na stadion:

20:30

Rezervisti:

Crvena zvezda

Gordić, Babić, Degenek, Krstičić, Pavkov, Stanić, Nikolić, Ben, Srnić, Bakajoko, Krstović

Mladost Lučani

Samčović, Maksimović, Ivanović, Kijevčanin, Babić, Jojić, N. Žunić, Perović, Gordić, Selenić, F. Žunić

20:28

SASTAVI!

Crvena zvezda:

Borjan - Pankov, Dragović, Eraković, Rodić - Kanga, Sanogo - Falko, Katai, Ivanić - Dioni

Mladost Lučani:

Milović - Milošević, Lambulić, Mićević, Leković - Tumbasević, Baha - Jovanović, Radivojević, Kos - Cvetković

Stanković!

Dejan Stanković je na konferenciji pred meč govorio o trenutku u kom se nalazi njegova ekipa, uz poseban odnos na situaciju oko Miloša Degeneka.

18:59

Dobro veče!

Na stadionu Rajko Mitić, sa početkom u 21:00, Crvena zvezda i Mladost iz Lučana odigraće meč drugog kola Superlige Srbije.

Aktuelni šampion nije otvorio prvenstvo na pravi način, a na remi protiv Vojvodine nadovezao se proaz od Kairata. Mladost je u prvom kolu poražena od Radničkog iz Kragujevca, pa će u Beogradu pokušati da popravi utisak.

• Poslednji meč odigrali su 20. marta u Beogradu, a pobedili su crveno-beli (4:1)