VOJVODINA POGODILA STATIVU, LASK NJENU MREŽU! Novosađani bili hrabri, ali ipak pali na "Karađorđu"

LASK slavio na "Karađorđu". Dugo će odzvanjati domaćima u ušima zvuk stative koju je Nemanja Čović pogodio pri rezultatu 0:0.

Šteta!

Vojvodina je izgubila 0:1 u prvom meču protiv LASK-a, na startu dvomeča 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Gol odluke postigao je vezista gostiju Peter Mičorl u 70. minutu, udarcem sa oko 20 metara, na koji večeras zapaženi golman Nikola Simić nije stigao da reaguje.

Velika šteta za trud i hrabar nastup Vojvodine, koja je desetak minuta pre gola ozbiljno zapretila gostima i zatresla okvir njihovog gola. Nažalost, šut Nemanje Čovića sa ivice kaznenog prostora ostao je na stativi, dok golman i kapiten Austrijanaca Aleksander Šlager nije stigao ni da reaguje.

Na kraju meča, nervozne "lale" ostale su i bez isključenog Luke Cucina, koji je u 90. minutu grubo startovao na igrača rivala Huseina Balića i zbog toga morao u svlačionicu.

Zbog tog starta on neće moći da za nedelju dana igra u revanšu, u kojem će Vojvodina morati da ide na pobedu da bi se plasirala u plej-of, u kojem će pobednik ovog dvomeča igrati protiv boljeg iz duela Galatasaraj - Sent Džonston.

Ceo tok meča pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

21:04

20:55

Kraj utakmice, LASK je pobedio Vojvodinu 1:0!

Revanš je za nedelju dana u Austriji.

20:49

Isključenje za kraj - crveni za Luku Cucina!

Fudbaler Vojvodine srušio je jednog igrača LASK-a sa leđa, on je pao uz bolan krik, a sudija je bez razmišljanja pokazao Cucinu put u svlačionicu.

Ne samo da će Voša biti oslabljena u završnici, već na desnog beka neće moći da računa ni u Austriji za nedelju dana.

U toku je 90. minut.

20:28

1:0 za LASK u 70. minutu

Mičori se namestio na levu nogu na oko 20 metara, šutirao snažno u golmanovu desnu stranu i zatresao mrežu Vojvodine.

Malopre se zatresla stativa gola LASK-a, a sada se zatresla mreža domaćih.

Šteta...

20:14

Stativa!

Šutirao je Čović u 57. minutu, golman gostiju Šlager nije mogao ni da reaguje, ali se nažalost zatresao samo okvir gola.

Još malo više od pola sata do kraja, a rezultat je i dalje 0:0!

20:13

Ogroman pljusak u Novom Sadu

Sve je potopljeno od pljuska koji je pogodio Novi Sad početkom drugog dela. Sudija nije prekidao meč dok su potpuno mokri i igrači i gledoci na tribinama mimo zapadne.

19:50

Mnogo posla za Simića

Čuvar mreže Vojvodine imao je dosta posla i odlično branio. Najzaslužniji je što je 0:0 na poluvremenu.

19:14

Prva šansa za Vojvodinu!

Lopta je posle prekida išla ka Mrkaiću, koji je pao na zemlju, a jedan defanzivac LASK-a je u duelu sa njim poslao loptu ka golu.

Zamalo je dao autogol, a sudija je pogrešio i nije dosudio korner u korist srpskog tima.

U toku je 15. minut i još je 0:0.

19:02

Odmah šansa za LASK

Loša reakcija golmana Voše Simića posle kornera, ali srećom nije kažnjena.

Stadion "Karađorđe" se i dalje puni i jasno je da će Vojvodina imati lepu podršku u najvažnijoj evropskoj utakmici.

19:00

Počelo je!

17:43

Poznati su sastavi!

Vojvodina: Simić - Devetak, Stevanović, Kovačević, Cucin, Busnić, Topić, Novevski, Simić, Čović, Mrkaić

LASK: Šlager - Janis, Vejsinger, Filipović, Rener, Pocman, Grgić, Mišorl, Gojginger, Šmit, Karamoko

17:00

LASK u Evropi dobro poznat

Austrijanci su prethodnih sezona ostvarili značajne rezultate, počev od sezone 2019/20, u kojoj je prošao kroz grupnu fazu Lige Evrope kraj Sportinga, PSV-a i Rozenborga, pa eliminisao AZ i stigao do osmine finala protiv Mančester junajteda.

I prošle sezone, 2020/21, LASK je igrao u grupi Lige Evrope, protiv Totenhema, Ludogoreca i Antverpena.

Utakmice protiv Vojvodine biće prve za Austrijance u Evropi ove sezone.

16:40

Vojvodina tri puta u plej-ofu u poslednjih 10 godina

U poslednjoj deceniji, Voša je tri puta dolazila na korak od grupne faze. Bilo je to u Ligi Evrope, a sada je od grupe Konferencijske lige dele dve prepreke - Lask, pa ako prođu Galatasraj ili Sent Džonston.

U leto 2014, "Stara dama" je šokirala tursku Bursu, pa u plej-ofu pod vođstvom Marka Nikolića ispala u dvomeču protiv moldavskog Šerifa (aktuelnog rivala Crvene zvezde), rezultatom 1:1, 1:2.

Potom je 2016. senzacionalno razbila Sampdoriju u Italiji 4:0 i sa Zlatomirom Zagorčićem ušla u plej-of protiv tada prejake Viktorije Plzenj (0:2, 0:3).

Treći put Vojvodina je stigla u plej-of pod vođstvom Nenada Lalatovića 2016, kada je preskočila Dinamo Minsk, pa u utakmicama za jesen u Evropi izgubila od AZ Alkmara - 0:3 na Karađorđu i 0:0 u Holandiji.

Prošle sezone Voša je stala u 3. kolu, u dvomeču protiv belgijskog Standarda, u kojem je bila nadomak senzacije.