BOLAN PORAZ

KOŠMARNI POČETAK SEZONE ZA TADIĆA: Ajaks doživeo debakl: Tinejdžer iz Engleske započeo goleadu, Gece stavio tačku

Ajaks neće po dobrom pamtiti prvi meč u novoj sezoni. Primili su četiri pogotka u Amsterdamu

Početak sezone je za jedne bio kao iz snova, za druge pravi košmar!

Nova sezona u Holandiji krenula je utakmicom Superkupa koji se igra u čast legendarnog Johana Krojfa. Ajaks je doživeo debakl u duelu sa velikim rivalom PSV-om - 0:4!

Prošlogodišnji osvajač duple krune definitivno neće po dobrom pamtiti ovo veče u Amsterdamu, ali zato hoće tinejdžer iz Engleske Noni Madueke (19), inače dete Totenhema. On je postigao dva gola za pola sata. Prvi već u drugom minutu, a drugi u 29. Između toga je zbog ofsajda u 13. minutu poništen pogodak Sebastijena Alea za izjednačenje.

Stvari su krenule još gore za kapitena Dušana Tadića i njegovu ekipu kada je Nikolas Taljafiko u 40. minutu dobio direktan crveni karton. PSV je iskoristio brojčanu prednost i još dva puta pogodio mrežu.

Prvo je to učinio Jobe Vertesen u 76. minutu, da bi tačku stavio Mario Gece u 89. i tako poslao jasnu poruku svima u Holandiji.

Ajaks je ostao "praznih šaka" i sa dosta znakova pitanja pred start takmičenja.