Osvojili!

ČELSIJEV PROMAŠAJ UŠAO, PA IM DONEO EVROPSKI TROFEJ: Tuhel preko rezervnog golmana stigao do Superkupa!

Engleski tim je osvajač evropskog Superkupa 2021. godine.

Fudbaleri Čelsija i Viljareala odigrali su evropski Superkup u Belfastu, a pobednika na tom susretu saznali smo tek nakon izvođenja penala. Tek u sedmoj rundi penala dobili smo novog osvajača Superkupa.

Nakon što je Kepa Arizabalaga, rezervni golman Čelsija na ovom meču, zaustavio pokušaj Raula Albiola, trofej se stigao u ruke londonskog tima.

Čelsi - Viljareal 7:6 (1:1 nakon produžetaka)

Do tada smo videli samo dva promašaja iz prvih 12 penala, a Viljareal nije uspeo da iskoristi minimalnu prednost koju je stekao već u prvoj seriji. Tada je promašio Kai Haverc, kom se kasnije revanširao Aisa Mandi. Zapravo, obojici su udarce zaustavili protivnički golmani.

Što se tiče regularnih 90 minuta i dodatnih 30 minuta u produžecima, ne možemo reći da je ovaj meč impresionirao.

Londonski tim je stigao do prednosti preko Hakima Ziješa već u 27. minutu meča, ali nije nekadašnji igrač Ajaksa bio centralna figura u toj akciji. Njemu je preostalo samo da loptu sprovede u mrežu, nakon što je Kai Haverc poslao sjajan pas u sredinu, a Timo Verner ostavio loptu saigraču.

Vraćao se Viljareal tokom celog drugog dela, kod rezultata 1:0 su pogađali i okvir gola, ali je njihov najbolji igrač uspeo da im donese i poravnanje. Đerar Moreno je u 73. minutu, nakon impresivne asistencije Bulaje Dije savladao Eduara Mendija.

Tokom produžetaka nije bilo većih uzbuđenja, pa je jedan od najvažnijih detalja bila promena golmana. Tomas Tuhel je pomenutog Mendija pozvao na klupu, a na teren poslao čuvenog Kepu Arizabalagu, čoveka koji obožava da brani penale i kada treba i kad ne treba. Sećate se, svojevremeno je nervirao Sarija i nije hteo da izađe iako je izmena bila spremna.

Prvi je u penal seriji šutirao Čelsi, a na kraju se potvrdilo pravilo da ekipa koja započne seriju ima veće šanse za pobedu.