DEBAKL VOJVODINE U AUSTRIJI! Evropska odiseja Novosađana završena šamarom - Karamoko i LASK razmontirali srpski tim

Srpski predstavnik ubedljivo poražen u Austriji

Vojvodina nije uspela da napravi senzaciju u Ligi konferencija. Umesto toga je doživela pravi debakl.

U revanš meču trećeg kola kvalifikacija su dobili šamar od LASK-a. Bilo je čak 6:1! U ukupnom skoru 7:1!

Prvi meč u Novom Sadu pripao je austrijskom timu. Jedini gol na meču postigao je Peter Mičori u 70. minutu. Nadali su se Novosađani da taj jedan gol mogu da nadoknade u revanšu. U tome su donekle uspeli, ali je posle toga usledio pravi košmar.

Počelo je dobro u Klagenfortu za srpski tim pošto je mladi Uroš Kabić u 13. minutu poništio minus. LASK je napadao, tražio šansu i dočekao je kada je u 34. minutu Busnić napravio nesmotren potez, uklizao u kaznenom prostoru, a Karamoko je izjednačio i to je bio rezultat prvog poluvremena (1:1).

Po povratku na teren su se ređali golovi, samo na pogrešnoj strani od one koju je želeo Slavoljub Đorđević. U 53. minutu je Kovačević napravio novu grešku, Karamoko je to iskoristio i doneo prednost. Tri minuta kasnije je Goiginger uvećao vođstvo (3:1).

Do kraja meča su viđena još tri pogotka. Prvo je Pocman glavom matirao Simića u 67. minutu, a onda su u završnici Balić (80') i Šmit (87') završili sve.

22:49

KRAJ

Meč je završen. Ubedljiva pobeda LASK-a - 6:1.

22:44

87' - ŠESTI GOL LASKA!

Potpuni debakl u Austriji. Šmit daje šesti gol za svoj tim. U ukupnom skoru je 7:1!

22:41

84' - IŠČEKUJE SE KRAJ

Rešeno je sve u Austriji odavno. LASK uprkos tome nastavlja sa napadima.

22:37

80' - PETI GOL DOMAĆINA

Još jedna "petarda" srpskih klubova u Evropi. Posle Čukaričkog koji je primio pet golova od Hamarbija, LASK je postigao peti pogodak. Balić je strelac u 80. minutu.

22:31

74' - BASTAJIĆ U IGRI

Napravio je Đorđević promenu, umesto Veljka Simića je u igru ušao Bastajić.

22:24

66' - SVE JE GOTOVO

To bi bilo to kada su nade Vojvodine za prolaz u pitanju. Pocman je iskoristio odličan centaršut i glavom matirao Simića i rešio svaku dilemu, ako je i postojala.

Ovaj gol ujedno znači i da Vojvodina za nešto više od 20 minuta mora da postigne pet golova za nastavak takmičenja.

22:22

AKCIJA LASKA ZA 3:1

Ovako je izgledala akcija domaćeg tima u 56. minutu kada su rešili pitanje prolaska dalje.

22:20

GOL KOJI JE PRESUDIO

Ova greška Vojvodine je verovatno bila i presudna za ishod utakmice.

22:14

56' - LASK ZAVRŠAVA POSAO

Veoma lepa akcija LASKA. Nekoliko odličnih dodavanja i odlična završnica Goigingera za 3:1. Vojvodini sada trebaju 4 gola za prolaz...

22:10

53' - NOVI POKLON VOJVODINE!

Neverovatno! Dva poklon gola Vojvodine za protivnike. Kovačević se poigravao, nije izbacio loptu kako treba, Karamoko je iskoristio poklon, izašao sam pred golmana i rutinski rešio zicer..

22:03

46' POČELO JE DRUGO POLUVREME

Krenulo je drugo poluvreme u Austriji.

21:50

NA OVAJ NAČIN JE LASK IZJEDNAČIO

Pogledajte situaciju iz 34. minuta kada je LASK stigao do izjedančenja.

21:45

45' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. U Austriji je 1:1, ali LASK ima prednost u ukupnom skoru.

21:40

40' - LASK JE SVE OPASNIJI

LASK je sve opasniji. Ređaju se napadi domaćeg tima, ali Vojvodina uspeva da se odbrani za sada.

21:34

34' - PENAL

Penal za LASK U 34. minutu. Busnić je bio neoprezan, skrivio je penal nesmotrenim klizećim startom.

Karamoko je preuzeo odgovornost, SImić je "pročitao" stranu, ali je udarac bio prejak. Sada je 1:1.

21:27

OVAKO JE VOJVODINA POVELA

Pogledajte i kako je izgledao pogodak Kabića iz 13. minuta.

21:21

20' - LASK POKUŠAVA

Posle primljenog gola LASK napada više i želi da izjednači, Vojvodina se dobro brani i čeka priliku iz kontre.

21:13

13' - VOJVODINA VODI!

Odlična vest iz Austrije - Vojvodina vodi! Velika greška domaćeg tima, Uroš Kabić je pratio sve to i rutinski je sproveo loptu u mrežu. Iako je rođen 2004. godine zatresao je mrežu u maniru iskusnijih strelaca!

21:07

6' - SIMIĆ NA MESTU!

Prva šansa na meču za LASK. Gojginger je šutirao snažno iz slobodnog udarca, ali je golman Simić bio na pravom mestu.

21:01

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica u Austriji je krenula.

20:08

ĐORĐEVIĆ VERUJE

Trener Vojvodine Slavoljub Đorđević veruje u prolaz. Možda bi stvari urevanšu bile drugačije da kapiten Čović nije pogodio stativu u prvom poluvremenu.

"I da smo dobili 1:0 ne bi bilo gotovo, igraju se dve utakmice. Ne vidim da će u Austriji nešto drugačije da igraju, izaći ćemo hrabrije. Cucin je dobio crveni karton, u deficitu smo sa desnim bekovima, ali idemo hrabro. Nemamo šta da izgubimo, daćemo sve od sebe", poručio je Đorđević.