PARTIZANOV NIZ TRAJE - 4:0 I OPET SU PRVI: Rikardo nezaustavljiv, a crno-beli spremni za meč sezone!

Ekipa Aleksandra Stanojevića bi večeras mogla da preuzme prvo mesto na tabeli.

Ekipa Partizana savladala je u Lazarevcu Kolubaru (4:0) i zadržala maksimalan učinak nakon pet odigranih mečeva u Superligi. Osvojenih 15 bodova na početku sezone dovoljni su crno-belima da budu na čelu tabele, dva koraka ispred TSC-a i Crvene zvezde.

Na večerašnjem meču posebno su se istakli Rikardo Gomeš, koji je bio dvostruki strelac i mladi Nikola Terzić koji je od prvog minuta dobio priliku. Stanojevićevu ekipu do prednosti doveo je Aleksandar Lutovac, koji je iskoristio grešku Stanivukovića prilikom slobodnog udarca Jojića.

Od tog trenutka bilo je mnogo lakše Partizanu, pa su pogoci Terzića i dvostrukog strelca Gomeša otklanjali svaku sumnju o pobedniku susreta u Lazarevcu.

Crno-beli se tako vraćaju na čelo tabele, a sada će u dobrom raspoloženju dočekati meč protiv santa Klare. Možda i presudna utakmica za sezonu Partizana biće revanš meč protiv portugalskog tima. Beogradskom timu potrebna je pobeda kako bi se ove jeseni takmičio u grupnoj fazi Konferencijske lige, novog UEFA takmičenja.

22:58

Izjava Aleksandra Stanojevića!

Trener Partizana odmah nakon meča sumirao je utiske.

''Momci su bili izuzetno fokusirani. Dali smo srećno prvi gol, posle toga bilo je lakše. Moglo je da ode i na njihovu stranu, ali čestitam igračima na koncentraciji, fokusu i na svemu što su uradili danas'', zaključio je šef struke crno-belih.

22:54

KRAJ - 4:0!

Partizan se prošetao kroz Lazarevac, gde je golovima Aleksandra Lutovca, Nikole Terzića i dvostrukog strelca Rikarda Gomeša savladao novajliju u Superligi, ekipu Kolubare!

22:49

Pogledajte fotografije sa meča!

Ovako je pobeda Partizana u Lazarevcu izgledala kroz objektiv:

22:39

Poslednjih desetak minuta!

Od kako je Partizan postigao četvrti gol, a zatim napravio tri izmene, ritam utakmice je opao. Svesni su crno-beli da su upisali novu pobedu, a domaćin nema snage da opasnije pripreti.

22:22

Trostruka izmena!

60. minut - Nakon što je u prvom delu igre Aleksandar Stanojević morao povređenog Lutovca da zameni Lazarom markovićem, sada pravi tri izmene.

U igri su Filip Holender, Bibars Natho i Nemanja Jović. Iz igre su izašli Rikardo Gomeš, Sejduba Suma i Nikola Terzić.

22:16

GOOOOOOOL - Gomeš!

56. minut - Drugi gol na meču za Rikarda Gomeša! Ni ovog puta mu nije bilo teško da zatrese mrežu, izašao je sam pred golmana Stanivukovića i lagano plasirao loptu pored čuvara mreže.

22:11

GOOOOOOOOL - Gomeš!

52. minut - Deluje da je sve gotovo u Lazarevcu, Partizan vodi 3:0. Rikardo Gomeš sa samo nekoliko metara šalje loptu u praznu mrežu, nakon što ga je sjajno pronašao Sejduba Suma.

22:05

Nastavljamo!

46. minut - Počeo je drugi deo igre u Lazarevcu. Partizan ima prednost od 2:0 iz prvih 45 minuta fudbala.

21:51

Poluvreme!

Crno-beli su golovima Aleksandra Lutovca i Nikole Terzića stigli do ''komotnih'' 2:0 na gostovanju u Lazarevcu, protiv novajlije u eliti.

Prvom golu kumovala je velika greška golmana Stanivukovića, dok je kod drugog mladi krilni fudbaler maestralno sebi stvorio poziciju i pogodio mrežu.

21:44

GOOOOOOOOOL - Terzić!

42. minut - Nameće se Nikola Terzić!

Nakon veoma važne asistencije protiv Sočija, sada mladi fudbaler postiže lep gol protiv Kolubare. Dva dobra driblinga, a onda i lep šut u bliži ugao.

21:26

Probao Nikolić!

24. minut - Nemanja Nikolić je sačekao jednu izbačenu loptu, pokušao da ugrozi gol Nemanje Stevanovića, ali je to bio lak plen. Ostaje 1:0 za Partizan.

21:13

GOOOOOOOOL - Lutovac!

11. minut - Kakav pogodak Partizana!

Slobodan udarac Miloša Jojića sa dvadesetak metara pogodio je prečku, nakon slabe intervencije Stanivukovića, a Aleksandar Lutovac je sa metar udaljenosti loptu glavom poslao u nebranjenu mrežu.

21:03

Počinjemo!

1. minut - Meč u Lazarevcu je počeo. Pratite tekstualni prenos uz MONDO!

20:13

Rezerve

Kolubara

Puletić, Vasiljević, Stanković, Milisavljević, Andrić, Pecelj, Vučetić, Jovanović, Škorić, Filipović, Dobrijević

Partizan

Popović, Saničanin, Natho, Holender, Pavlović, Baždar, Miljković, Marković, Urošević, Jović, Smiljanić

20:10

Sastavi!

Kolubara

Stanivuković - Janković, Bakić, Marjanović, Kočović, Radovanović - Nikolić, Đokić, Mladenović - Đenić, Đuranović

Partizan

Stevanović - Živković, Vujačić, Ostojić, Obradović - Šćekić, Jojić - Lutovac, Suma, Terzić - Gomeš

19:42

Rezultati 6. kola:

U prethodnoj rundi nisu odigrani svi mečevi zbog evropskih obaveza Crvene zvezde i Partizana, ali u ovoj će biti na programu svih osam utakmica.

Dobro veče!

Pratiće u tekstualnom prenosu utakmicu 6. kola Superlige, meč Kolubare i Partizana. Susret se igra u Lazarevcu, na stadionu novajlije u elitnom rangu srpskog fudbala.