TAKO JE

RUNI, IMAŠ JOŠ DA UČIŠ DA BI POBEDIO JOKANA: Srbinu konačno krenulo u Šefildu - preokret za trijumf u kupu!

Ekipa srpskog stručnjaka uspela da nastavi takmičenje u Liga kupu.

Izvor: Profimedia/Sportimage/Simon Bellis

Napokon da krene i Šefild junajtedu i njihovom menadžeru Slaviši Jokanoviću.

Nakon jednog boda i jednog postignutog gola u prva četiri kola Čempionšipa, "oštrice" upisale važan trijumf - u Liga kupu.

Jokanovićeva ekipa je u 2. kolu Liga kupa upisala pobedu 2:1 protiv Derbi Kauntija, koji sa klupe predvodi legendarni Vejn Runi.

Šefild je slavio na svom "Bramal lejnu" tek nakon preokreta, pošto je Lui Sibli doneo prednost Derbiju u 44. minutu. Ipak, u nastavku je viđena bolja igra Šefild junajteda.

Luk Friman je u 53. minutu izjednačio, dok je junak domaćih bio Bili Šarp na oko 15 minuta pre kraja meča. Jokanović je tako nastavio da ređa pobede u kup takmičenju, a njegovoj ekipi će biti vrlo važno da te pobede prenese i u Čempionšip.

Što se tiče ostalih rezultata, nije bilo većih iznenađenja. Fulam je bez Aleksandra Mitrovića izbacio Birmingem 2:0, Norič je razbio Bornmut 6:0, Aston Vila istim rezultatom Berou, dok je Vulverhempton pobedio 4:0 protiv Notingem Foresta.