Kakav meč!

DRAMA! PRODUŽETAK, AUTOGOL I ŠAHTJOR U LIGI ŠAMPIONA: Pavlović i Kovač ostali bez elite posle neverovatnog meča!

Neće debitovati Strahinja Pavlović u Ligi šampiona ni ove sezone, pošto je njegov Monako izbačen nakon drame.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

Poveo je Monako sa 2:0 sa dva gola Ben Jedera u prvom poluvremenu meča sa Šahtjorom i delovalo je da će se kvalifikovati za Ligu šampiona, ali na kraju su posle velike drame ispali.

Marlos je pogotkom u 74. minutu osigurao dodatnih 30 minuta svom timu, pošto je u prvom meču u Monaku bilo 1:0 za "kneževe". U produžetku autogol u 114. minutu doneo je još jednu Ligu šampiona Ukrajincima.

Lopta se tada od defanzivca Rubena Agiljara odbila u mrežu Aleksandra Nibela i to je bio kraj sna za ekipu Nika Kovača. U sastavu Monaka zbog povrede na ovoj utakmici nije bilo srpskog defanzivca Strahinje Pavlovića.

U drugom meču kvalifikacija Salcburg je opravdao zvanje favorita i savladao je sa 2:1 danski Bronbi. Pošto je i prvi meč završen istim rezultatom dalje je prošao austrijski predstavnik.

U Ligu šampiona je otišao i Šerif iz Tiraspolja i tako postao prvi moldavski tim u Ligi šampiona, nakon što je u kvalifikacijama prvo eliminisao Crvenu zvezdu, a potom i Dinamo Zagreb.