STARI ZNANCI

SALE ILIĆ POBEDIO KRSTAJIĆA U BAČKOJ TOPOLI: Gosti haraju Superligom - 3 meča i 3 pobede, potop Spartaka!

Autor Nebojša Marković

Stari znanci iz Partizana, ali i reprezentacije, prvi put su bili na suprotnim stranama kao treneri.

Odigrane su tri utakmice subotnjeg programa 12. kola Superlige Srbije, a viđene su sve tri pobede gostujućih ekipa.

Najveće iznenađenje dogodilo se u Subotici, gde je Voždovac do nogu potukao Spartak - 4:0.

Proleter je u Surdulici bio bolji od domaćeg Radnika 1:0, dok je Čukarički postao prvi tim koji je savladao TSC na novom stadionu u Bačkoj Topoli - 2:1.

Spartak je nastavio sa nizom loših rezultata, pošto su posle 0:5 u Humskoj protiv Partizana, sada od "zmajeva" bilki matirani još četiri puta. Strelci za Voždovac bili su Filip Stanisavljević i NIkola Vujnović po dva puta.

Za to vreme, Proleter je preko Stefana Tomovića u 78. minutu stigao do "minimalca" protiv Radnika, a domaći su u finišu protraćili jedanaesterac i priliku da izjednače.

Pre ovih mečeva, Čukarički je savladao TSC, a tim Saše Ilića je bio bolji od ekipe njegovog nekadašnjeg saigrača iz Partizana Mladena Krstajića golovima u oba poluvremena. Stefan Čolović je doneo prednost, ekipa iz Bačke Topole je u nastavku uzvratila preko Ratkova za 1:1, da bi Asmir Kajević doneo Beograđanima sva tri boda golom iz penala.