POPOVIĆ SPASAVAO ZVEZDU NA MARAKANI: Crveno-beli se mučili, prelomili Ivanić i Kanga!

Crvena zvezda uspela da pobedi metalac u Superligi Srbije.

Crvena zvezda pobedila je Metalac u Superligi (3:1) i nastavila poteru za najvećim rivalom. Sada aktuelni šampion ima pet bodova i jednu utakmicu manje od Partizana, koji je nešto ranije trijumfovao u Kruševcu.

Do pobede crveno-beli nisu stigli lako. Metalac je došao u Beograd da igra fudbal, a nekoliko ozbiljnih napada stavljali su na muke Zorana Popovića koji je ponovo bio među stativama.

Crvena zvezda - Metalac 3:1 (1:1)

Ipak, prvo je mrežu zatresla Zvezda. Filipo Falko se dobro snašao u kaznenom prostoru i akciju Gajića, Bena i Ivanića pretvorio u gol za 1:0! Taj pogodak kako da je previše opustio igrače Dejana Stankovića. Izgubili su ritam, nisu stvarali veliki broj šansi i kao da se u nekim trenucima video umor.

Iskoristili su to fudbaleri iz Gornjeg Milanovca, koji su nakon sjajne akcije po desnoj strani izjednačili. Strelac je bio Filip Stuparević koji je glavom sa nekoliko metara pogodio mrežu. Za tako nešto imao je još prilika, ali je njegove ostale udarce zaustavljao Popović.

Golman koji je Zvezdinu mrežu sačuvao i u bugarskoj večeras je ponovo bio na visini zadatka. U to se može uračunati i odbrana Stupareviću kod kontre nakon koje je ipak dosuđeno igranje rukom bivšeg napadača Votforda, ali se sudija oglasio tek nakon intervencije.

Zvezda, koja se dobar deo mučila, prelomila je rezultat tek u poslednjih pola sata. Prvo je Mirko Ivanić iskoristio sjajnu akciju Falka i Gajića na desnom boku, a sa nekoliko metara mu nije bilo teško da savlada mladog Maslarevića. Konačnih 3:1 postavio je Gelor Kanga u trećem minutu nadoknade, sa bele tačke.

El Fardu Ben je oboren, Vasiljević je zbog toga dobio drugi žuti karton, a Gabonac je nakon gola publiku na stadionu ''počastio'' i sa dva salta! To postaje njegov zaštitni znak.

KRAJ - 3:1!

Crvena zvezda je upislaa pobedu i nova tri boda u Superligi. Trijumf protiv Metalca potvrdio je Gelor Kanga golom u poslednjim sekundama.

21:59

93. minut - GOOOOOOOOL, Kanga!

Gabonac je precizan sa 11 metara i donosi pobedu crveno-belima.

21:58

93. minut - PENAL!

Ben je ukrao loptu i krenuo ka golu, a Aleksandar Vasiljević ga oborio. Bio je to start za penal i drugi žuti karton.

21:57

Izmena!

Umesto Mirka Ivanića koji se požalio na povredu na terenu će poslednjih nekoliko minuta odigrati Njegoš Petrović.

21:54

Pogledajte detalje sa meča!

Ovako je izgledao susret Zvezde i Metalca!

21:51

85. minut - IZMENE!

U ekipi Metalca Fićović i Mlađović izlaze, a Šarić i Milićević su na terenu. Kod Crvene zvezde Lazetić umesto Pavkova i Bakajoko umesto Falka.

21:45

Formacija Zvezde!

Neobično, ali sada Crvena zvezda igra u sistemu kakav verovatno nikad ranije koristila. U poslednjoj liniji su po jedan bek, štoper i defanzivni vezni, na desnom boku Srnić, a na levom Ivanić!

Popović - Eraković, Sanogo, Gobeljić - Srnić, Krstičić, Kanga, Ivanić - Falko, Ben - Pavkov

21:42

77. minut - IZMENA!

Umesto Milana Gajića na terenu je Nenad Krstičić, a to znači i nove taktičke promene u Zvezdi.

21:38

72. minut - Falko!

Dugo je Filipo Falko nosio loptu ka golu, namestio se i probao, ali njegov šut odlazi pored gola.

21:29

63. minut - GOOOOOOOOOL, Ivanić!

Crvena zvezda ponovo vodi! Mirko Ivanić je strelac za 2:1 nakon što su Falko i Gajić kombinovali na desnoj strani, a desni bek pronašao Ivanića na petercu!

21:27

61. minut - Crveni karton!

Neko sa klupe Metalca isključen je zbog prigovora. Stuparević je ostao na zemlji nakon duela sa Sanogom, ali igra nije prekidana i zbog toga su gosti ozbiljno protestovali.

21:22

56. minut - Ivanić!

Gajić je pronašao Mirka Ivanića na drugoj stativi, ali njegov udarac, uz pomoć okvira gola, zaustavlja mladi golman Mateja Maslarević.

21:18

52. minut - Stuparević!

Iskoristio je grešku Sanoga, pretrčao gotovo 40 metara i šutirao pravo u Zorana Popovića. Sjajno se postavio golman Zvezde i odbranio udarac pre nego što se saznalo da gol ne bi važio.

U početku akcije, Filip Stuparević je igrao rukom.

21:16

51. minut - Srnić!

Moralo je ovo da bude mnogo bolje.

Milan Pavkov se zagradio, zatim odložio loptu na ivicu kaznenog prostora, ali je Slavoljub Srnić šutirao visoko preko gola.

21:11

46. minut - Meč je nastavljen!

Pratimo drugi deo meča. Crvena zvezda će pokušati da stigne do pobede, pošto je na poluvremenu 1:1!

21:10

IZMENA!

Na terenu je Slavoljub Srnić, a izašao je Milan Rodić. Ovo najavljuje ofanzivniji nastup crveno-belih u drugom delu, a verovatno i promenu formacije u 3-4-3.

20:55

Pogledajte gol Metalca!

Ovako su gosti izjednačili na stadionu Rajko Mitić.

Crvena zvezda - Metalac 1:1, Stuparević
20:51

Poluvreme!

Crvena zvezda - Metalac 1:1!

Nakon prvog dela igre rezultat je nerešen. Aktuelni šampion do gola je stigao preko Filipa Falka, dok je Filip Stuparević doneo izjednačenje ekipi iz Gornjeg Milanovca.

20:46

43. minut - Metalac blizu preokreta!

Prvo Stuperavić, a zatim i Krajišnik šutirali su ka golu crveno-belih, ali je Popović zaustavljao njihove udarce. Uspeo je da sačuva mrežu ovog puta.

20:42

40. minut - GOOOOOOOOOL, Stuparević!

Izjednačenje na stadionu Rajko Mitić! Mladi Filip Stuparević, koji se iz Votforda vratio u srpski fudbaler, savladao je Zorana Popovića za 1:1!

20:41

38. minut - VAR!

Nekoliko minuta trajala je provera situacije iz kaznenog prostora Crvene zvezde. Metalac je tražio penal, ali je nakon gledanja snimka sudija Aleksandar Živković pokazao da je prvo rukom igrao fudbaler gostujućeg tima.

Izvor: Printscreen/Arena Sport
20:39

Poruka navijača!

Najvatrenije pristalice Crvene zvezde istakle su poruku ispred severne tribine.

Izvor: MONDO/Nikola Lalović
20:34

31. minut - IZMENA!

Mora Žarko Lazetić da pravi prvu izmenu na meču. Zbog povrede, van terena je Nikola Grbović, a menja ga Vasilije Đurić.

20:32

Pogledajte gol Zvezde!

Ovako je Filipo Falko, ''Mesi iz Salenta'', zatresao mrežu Metalca.

Crvena zvezda Metalac, gol Falka
Izvor: YouTube/TV Arena sport
20:30

BAKLJADA!

Sada je publika tu, a na severu ''gori''.

20:29

26. minut - Neobična kombinacija Zvezda!

Još jednom su crveno-beli odigrali neobičnu akciju kod prekida. Centaršut na drugu stativu vraćen je u peterac, ali šut nije bio precizan.

20:19

Gde su navijači?

Ako vas je zbunio prethodni post, pa se sada pitate gde je publika na stadionu Crvene zvezde, postoji objašnjenje.

Najvatrenije pristalice crveno-belih ''bojkotuju'' prvih 20 minuta utakmice i tek će nakon toga ući na severnu tribinu stadiona Rajko Mitić.

20:17

Italijan postiže golove, ali...

Njih za sada nema ko da vidi!

20:13

10. minut - GOOOOOOOOL, Falko!

Sjajna kombinacija na desnoj strani napada rezultatirala je golom Italijana.

Gajić, Ben, Ivanić i falko učestvovali su u napadu iz kog je ofanzivac sa desetak metara zatresao mrežu Metalca.

Izvor: Promo/Facebook/FK Crvena zvezda/Nikola Mitić
20:02

1. minut - Meč je počeo!

Crvena zvezda i Metalac su počeli meč na stadionu Rajko Mitić.

19:43

Izjave Dejana Stankovića!

Na konferenciji pred meč protiv Metalca Stanković je govorio o Ligi šampiona, povredama u svom timu, učinku pojedinih igrača...

A posebno o veznom fudbaleru koji je u Razgradu bio štoper. Seku Sanogo je tada odigrao fantastičan meč, pa ga je Stanković hvalio.