Nada živi!

SAN ŽIVI, MAKEDONIJA MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO: Držali se protiv Nemačke 45 minuta pa pali, ali mogu u baraž!

Posle spektakularnog plasmana na Evropsko, sada bi Makedonci mogli i na Svetsko prvenstvo!

Držala se Severna Makedonija celo poluvreme, bilo je 0:0 u meču sa Nemačkom, ali jednostavno "panceri" su na suv kvalitet na kraju došli do ubedljive pobede.

Gol Kaija Haverca u 50. minutu "načeo" je mrežu Stoleta Dimitrievskog, potom je u 70. i 73. minutu pogađao Timo Verner, a na kraju je gol dao i mladi Džamal Musiala.

Iako nisu uspeli da naprave senzaciju i "otkinu" bodove Nemačkoj, Makedonci imaju čemu da se nadaju! U preostala dva meča igraju prvo sa Jermenjom u gostima, a potom sa Islandom na domaćem terenu i imaju šansu da se nađu u baražu!

Rumuni su u njihovoj grupi savladali Jermene 1:0, a Island je pobedom nad Lihtenštajnom ostao sa kakvom takvom šansom da izbori mesto u baražu.

Nemci su otišli na Svetsko prvenstvo pošto su ubedljivo prvi u grupi i niko ne može da ih stigne, a sada čekamo rasplet u borbi za drugo mesto.

Rumuni imaju 13 bodova, Jermenija i Severna Makedonija po 12, a Island osam!